Skocz do zawartości
advx

Jakie są Wasze problemy przy pracy z infrastrukturą?

Polecane posty

Tworzymy darmowe open-sourcowe rozwiązanie chmury i potrzebujemy Waszej opinii.
Zrobiliśmy krótką (max 2 min) ankietę.

Będziemy mega wdzięczni za informacje od Was!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfNK4uQsOaEZ0qwRipqWZ2ucy6_U-IoIIpl7I6eZuTvtXJOLw/viewform?usp=pp_url&entry.1820142166&entry.1037193726=RootNode

PS:  Wrzuciłem w dwóch działach, bo nie jestem pewny gdzie bardziej pasuje.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Mesharsky
      Witam @OVH,

Mam problem z waszym firewallem który już trwa dobre miesiące, jednakże zanim skontaktowałem się z wami zrobiłem masę testów dzięki którym mogę stwierdzić że mitygacja (Automatyczna) blokuje użytkownikom dostęp do strony WWW. (Serwer dedykowany korzystam jako Hosting WWW oparty o cPanel).

Błąd podczas ataku: DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Najlepsze jest to że waszej mitygacji podczas ataku nie można wyłączyć a Firewall Rule's nie działają prawidłowo (Zgodnie z dokumentacją oraz zgodnie z modyfikacjami).

Rozmawiałem wczoraj z technikiem który posiada u was 5-6 serwerów, i tutaj jego wiadomość po 3 godzinach pracy w SSH na moim serwerze

Problem który widnieje przez użytkowników oraz mnie po wykonaniu "PING" na byle jaką domenę na moim serwerze:

Ping request could not find host hostfox.pl. Please check the name and try again.

Proszę bardzo check-host:
      https://check-host.net/check-report/bb9e7d5k897

Zapytałem się również znajomego w Polsce, sprawdził mi całego firewalla, bo może faktycznie mogłem ja coś źle zrobić, i natychmiastowo kazał mi się do was zgłosić tutaj (Bo telefonicznie praktycznie nigdy nie otrzymałem od was pomocy, a na tickety czeka się kilka tygodni).

Porty: 53 są otwarte zarówno UDP oraz TCP podczas ataku, komenda ping na adresy IP działa, SSH działa, tak jak w SS wyżej, jednakże nic innego nie działa, do póki atak się nie zakończy.
      Do tego chciałbym nakreślić że to nie jest wina konfiguracji mojego serwera gdyż nie używamy żadnego firewalla / iptables rules, ani nic z tych rzeczy.
      Tak samo dzieję się to na czystym serwerze dedykowanym jak i na tym obecnie, podczas ataku na adres IP mojego serwera, i gdy wy włączacie mitygację, strony nie odpowiadają.

Prosiłbym o jak najszybsze rozwiązanie problemu...

• Przez karieranazwa.pl
      Administrator Systemów Linux
      Miejsce pracy: Rzeszów

Masz doświadczenie w administrowaniu systemami i wiążesz swoją przyszłość z Linux'em? Daj sobie szansę na rozwój i dołącz do lidera technologicznego w branży usług hostingowych!

W pracy będziesz zajmował się:
      instalacją, konfiguracją i administracją systemami operacyjnymi rozwiązywaniem problemów napływających do działu, tworzeniem dokumentacji technicznej wdrażanych rozwiązań, prowadzeniem monitoringu systemów IT, optymalizacją zadań, procesów oraz aplikacji, tworzeniem, projektowaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań.
        Oczekujemy, że:
      Masz min 1 rok doświadczenia w administrowaniu systemami oraz znajomości Linuxa pozwalająca na samodzielne zarządzanie codziennymi wyzwaniami. Znasz narzędzia systemowe oraz potrafisz je wykorzystać do monitorowania, konfiguracji oraz optymalizacji parametrów pracy. Masz doświadczenie w pracy z oprogramowaniem: Nginx, MySQL, PostgreSQL,Dovecot, LDAP, Couchebase, Openstack, GIT, LXC,  KVM. Potrafisz administrować serwerami WWW, Apache, SMTP, FTP, DNS, IMAP, Postfix. Masz doświadczenie w pracy z Nagios, Grafana/Graphite. Potrafisz tworzyć skrypty w Bash/Python/Perl. Znasz zagadnienia sieciowe związane z protokołem TCP/IP oraz zagadnień switchingu/routingu (OSPF/BGP4
        Dołączając do nas, możesz liczyć na:
      zgrany zespół nastawiony na wzajemną wymianę wiedzy i ciągłe jej poszerzanie, elastyczne podejście do czasu pracy, ciekawe szkolenia i konferencje, rozwój w obszarze, w którym będziesz czuł się mocny, przez okres wdrażania się możesz liczyć na mentora IT z bogatym doświadczeniem, który ułatwi Ci adaptację, możesz liczyć także na szereg materiałów, które pomogą Ci w nauce systemów, będziesz miał wpływ na wykonywanie obowiązków. otrzymasz pakiet benefitów pracowniczych wsparcie w relokacji i możliwość pracy częściowo zdalnej  
      Jeżeli uważasz, że to właśnie Ty jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko i chcesz dołączyć do naszego zespołu prześlij nam swoją aplikację poprzez  Formularz aplikacyjny
      Prosimy o dodanie poniższej klauzuli w każdej wysłanej aplikacji: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy przez nazwa.pl sp. z o.o. dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych także po zakończeniu tego procesu, dla potrzeb kolejnych prowadzonych rekrutacji".
    • Przez MEXXIO
      Piszę do was użytkowników którzy mają trochę większe pojęcie z zapytaniem jaki serwer wybrać, a dokładniej z której firmy usług skorzystać. Potrzebuję mieć dostęp SSH mile widziany jakiś panel kontrolny z darmowych testowałem CentOS Web panel, VestaCP, itp. bardzo się przyzwyczaiłem do DirectAdmin, na dawnym mintshost miałem licencję ale takowej nie można przenieść. W ostatnim czasie z wielu firm usług korzystałem ale jakoś nie mogę nic wybrać na stałe może dlatego że nie wiem jakie zasoby mi są potrzebne. Planuję uruchomić jakieś trzy serwisy, dwa z nich będą stały na wordpress. W międzyczasie odpalić coś za pomocą NodeJS czy Python. Zależy mi też aby mieć te min. 20GB dysku, a kwota o jakiej myślę to tak max do 50zł/mies.
    • Przez matek7323@interia.pl
      Witam mam parę pytań odnoście domowego laba   Chwilowo mam na laptopie wgranego hyper-v 2012 R2 (wersji 2016 nie idzie w ogóle połączyć się)  I chciał bym zrobić dostęp z zewnątrz żeby się łączyć do tych maszyn jak już później postawie to na serwerach zwykłych i jak to trzeba by było zrobić? Zrobić VM i zainstalować pfsensa czy coś w tym stylu?  Dobrze by było żeby przez RDP mieć dostęp jakoś. Lokalnie działa wszystko dobrze tylko jakoś to zrobić żeby z zewnątrz można było się łączyć.    I drugie chciał bym jakoś zrobić po vpn albo jakoś tak żeby przesyłać pliki po sambie i nie wiem jak to w ogóle zrobić.  Miałem OpenVPN zainstalowanego na swoim serwerze na linuxie ale on tylko udostępniał chyba internet i nic więcej a sambe też miałem na tym linuxie postawioną.    I teraz jeszcze taki przykład  Jest firma xyz która jest domeną utworzoną w Active Directory o nazwie(xyz) na serwerze windowsa. I są teraz powiedzmy 3 firmy Firma1 Firma2 Firma3 I teraz te komputery są podłączone do domeny xyz i normalnie się logują. Tylko teraz jest taki myk że te firmy są w innych miastach. I jak trzeba by to było zrobić żeby te komputery podłączyć do tej domeny xyz i wiadomo żeby to wszystko działało w miarę dobrze.   Chciał bym się dowiedzieć takich rzeczy jak to się tworzy wszystko gdyż później jak będę przenosił na serwery, to już bym chciał mieć to w miarę gotowe żeby wiedzieć jak postawić to. Nie które rzeczy wiem jak zrobić ale tak jak napisałem akurat tego nie wiem ja rozwiązać to.
    • Przez OVH
      Cześć,

W tym wątku będziemy kontaktować się z Wami w celu przedstawienia informacji o wdrożeniach nowych usług, promocjach produktowych lub wydarzeniach (konferencje, szkolenia, webinary) na które będziemy chcieli Was zaprosić.

Kilka słów o OVH:

OVH to firma założona w 1999 roku we Francji, przez polską rodzinę Klaba. Obecnie zarządzamy 27 centrami danych w 12 lokalizacjach, na 4 kontynentach dostarczając innowacyjne rozwiązania technologiczne dla ponad 1 000 000 klientów na całym świecie. Działamy w oparciu o własną infrastrukturę, działy R&D oraz oferujemy wsparcie działu obsługi klienta 24h. W portfolio naszych usług możecie znaleźć:

Domeny: jedna z pierwszych usług, która została wprowadzona do naszej oferty. Obecnie proponujemy prawie 800 rozszerzeń do wyboru.             Hosting: proste i wydajne rozwiązanie dla osób tworzących blog, stronę WWW lub sklep internetowy.             VPS: zwirtualizowany serwer dedykowany, który stanowi kompromis pomiędzy elastycznością wirtualizacji a dowolnością konfiguracji serwera.            Serwery dedykowane: nasze maszyny umożliwiają tworzenie prostych infrastruktur jedno-serwerowych (np. w celu obsługi aplikacji) jak i zaawansowanych infrastruktur pod duże projekty.            Chmura publiczna: instancje Public Cloud to połączenie elastyczności i gwarantowanych zasobów dostępnych w przeciągu niecałej minuty.            Chmura prywatna: rozwiązanie Private Cloud oferuje skalowalność usługi Cloud na dedykowanej infrastrukturze sprzętowej. Wirtualizacja infrastruktury jest realizowana za pomocą technologii  VMware.     
                          Więcej informacji o nas i oferowanych przez nas usługach możesz znaleźć na stronie: www.ovh.pl.
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na początek chcielibyśmy zaprosić Was na webinar organizowany we wtorek, 17 lipca 2018 o godzinie 11.00!

Będziemy rozmawiać o  e-sporcie oraz o związanych z nim zagrożeniach. Obecnie największym wrogiem e-sportu są ataki DDoS, dlatego w trakcie prezentacji skupimy się na omówieniu tego problemu. Poddamy analizie skuteczny system anty-DDoS w kontekście infrastruktury gamingowej, najczęściej spotykane rodzaje ataków, mechanikę ich działania oraz, co najważniejsze, jak się przed nimi ochronić. Wydarzenie poprowadzą Justyna i Kuba z naszego biura we Wrocławiu. Zapisz się tutaj: https://ovh.to/U5EpVyp
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ OVH Sp. z. o. o.
      ul. Szkocka 5 lok. 1 - 54-402 Wrocław
      NIP: 899-25-20-556
      www.ovh.pl
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.