Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

VPS dla "zielonego" pod naukę


spex

Rekomendowane odpowiedzi

Przymieszam się by protestować usługi stawiane przez siebie, a nie tylko korzystanie z hostingów współdzielonych - i nie chodzi mi o firmę na S.

I tu pojawia się pytanie, jaki (gdzie) kupić VPS by dostać jak najwięcej jak najmniej by móc go spokojnie psuć. Chodzi mi o wydanie do 20zł/mc.

Z tego co wiedzę, to większość firm PL oferuje podobne rozwiązania jeśli chodzi o "tanie" VPS za 20zł czyli 1vCPU, 1 GB RAM itp - a do tego niekiedy są to oferty netto :/

 

 

arubacloud.pl

 

Za 4zł/mc (netto) dostanę 1vCPU, 1GB, 20 GB SSD, 2TB traffic - serwerownia w CZ1 IT1

Z tego co pamiętam, na początku (jeszcze na WTH) narzekania na stabilność, teraz niema takich głosów, więc się chyba poprawiło. Ale jak próbowałem sobie kupić maszynę, to ich panel mnie po prostu odrzucił - tak wiem, iż teraz mają bete nowego, ale nie mogłem się jakoś do niego zalogować.

 

Kimsufi

<brak tematu>

za ~30zł/mc miałbym fizycznie swój serwer z Atomem D428, 2GB, 500GB, unlimited(?)@ 100 Mbps

Co prawda wydał bym więcej, niż planuję plus do tego 50zł instalacyjnego, ale miałbym swoja maszynę. Problem taki, iż dostanie najtańszego serwera to istna gra w lotto.

 

webh.pl

Za 20zł/mc dostanę 1vCPU, 4GB, 10GB SSD, 1TB traffic

Z tego co kojarzę, to chyba jest to oferta która w tej cenie daje najwięcej ramu.

 

W między czasie pytałem się o:

vpsdime.com

 

Za ~25zł/mc dostępne 4vCPU, 6GB, 30GB SSD, 2TB Traffic

Więc niż chcę wydać, ale chyba dostaję najwięcej

 

hetzner.com

Za ~15zł/mc 1vCPU, 2GB, 20GB, 20TB Traffic

Czyli mniej więcej to co oferuje rynek PL, tylko taniej i więcej transferu.

 

hekko.pl

 

Za mniej niż 10zł/mc mogę złapać w promocji konto Prenium lub Optimum, ale niestety na forum brak opini.

 

Tak więc, co polecacie na początek? Ciągnie mnie do tego hekko, ba mogę nawet zapłacić przy tych cenach ten rok z góry. Ale totalnie brak tu opinii o nich :/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego chcesz się uczyć?

 

1) Jak optymalizację i tuning działania usług, to ja bym szedł w kierunku VPSów "produkcyjnych" KVM, żeby w miarę możliwości wykluczyć niestabilność samej usługi czy przeciążenia generowane przez współużytkowników serwera. Czyli może : nie najtańszy webh, średnie od OVH itd. Krótko mówiąc trochę drożej niż 20 zł na miesiąc.

2) Jak chcesz pobawić się w stawianie i konfigurację usług, to dowolny który uciągnie planowane usługi.

3) Jak chcesz testować serwer poczty to weź ten gdzie możesz  ustawić RevDNS.

4) Jeżeli natomiast chcesz się pobawić w jakieś skalowanie i potrzebujesz kilku serwerów  to kieruj się ceną i bierz nawet najtańsze z aruby za 4 zł. Wystarczą żeby konfigurację poćwiczyć.

 

Co do hekko to mam  OpenVZ  Optimum (2 vCPU, 4GB RAM, 80GB SSD) kupiony w promocji . Uptime samego serwera 56 dni (100%) . Ale dostępność usług (czyli przez sieć) to 99.7447%. Normalnie mają więcej np. w marcu było 99.9933%, ale akurat 19 i 16 kwietnia było kilka niedostępności na łączną sumę 4,5 godz (w nocy były, ja nie zauważyłem, monitor wyłapał, może jakiegoś DDoS mieli). Testów wydajności nie przeprowadzałem.

Speedtest z czasu pisania posta:

Download: 658.01 Mbit/s

Upload: 487.83 Mbit/s

 

PS. Jak chcesz mieć większą swobodę w wyborze systemów i nie zostać z archaicznym jądrem to nie idź  w OpenVZ

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spex napisał:

Ale za bardzo nie rozumiem czemu potrzebuję 4/ RevDNS by postawić tam sobie pocztę?

IMHO - RevDNS jest potrzebny jak być Chciał testować ustawienia serwera SMTP pod kątem poprawności jak chodzi o spam detekcje:

https://www.mail-tester.com/

https://mxtoolbox.com/problem/smtp/smtp-reverse-dns-resolution

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, spex napisał:

Czy to nie jest jakiś "standard" który wszyscy oferują?

Czy wszyscy to nie wiem, ale u  niektórych usługodawców hostingowych zmiana RevDNS  wymaga kontaktu z BOK, a u niektórych od razu z poziomu panelu np OVH [Zmień rewers DNS]. 

 

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, spex napisał:

Czy to nie jest jakiś "standard" który wszyscy oferują?

 W hekko i mintshost jest opcja w panelu do ustawiania revDNS, ale jest zablokowana. Dostajesz komunikat: "Reverse DNS is disabled for this ipaddress. Please contact support "

 Może przez support się da, ale jak ktoś bierze na testy i do nauki to lepiej niech wybierze taki VPS, żeby jak najwięcej mógł ustawiać sam z panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2018 o 22:36, nnd.newbie napisał:

Może przez support się da, ale jak ktoś bierze na testy i do nauki to lepiej niech wybierze taki VPS, żeby jak najwięcej mógł ustawiać sam z panelu.

 

Ale co ty chcesz w panelu ustawiać?

 

Revdns jest do przyjęcia zmieniasz go raz na X czasu. Hostname ustawisz bezpośrednio z serwera, system zreinstalować?

Nauką ma być naprawa systemu a nie reinstalowanie go co 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafał napisał:

 

Ale co ty chcesz w panelu ustawiać?

 

Revdns jest do przyjęcia zmieniasz go raz na X czasu. Hostname ustawisz bezpośrednio z serwera, system zreinstalować?

Nauką ma być naprawa systemu a nie reinstalowanie go co 5 minut.

 

Skąd wiesz co chce się uczyć? Może będzie żonglował domenami, może będzie sprawdzał wpływ różnych ustawień revDNS na filtry antyspamowe? Może będzie zmieniał i dokupował różne  IP? Bawił się w przenoszenie usług na różnych serwerach? 

 

Stąd podpowiedź. Lepiej niech wybiera do nauki serwer gdzie jak najwięcej może zmieniać i ustawiać w panelu. Albo przynajmniej niech się upewni jak wygląda procedura zmiany w supporcie i czy w ogóle się da. Zostało mu wytłumaczone do czego może się przydać revDNS. Sam musi teraz podjąć decyzję czy w ogóle tego potrzebuje i czy tak bardzo, że musi mieć tę opcję w panelu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rafał napisał:

Osobiście nie spotkałem się z firmą która by stawała do takiej zmiany okoniem.

Im więcej można zrobić samodzielnie "z panelu" tym lepiej....  Jak będzie zawracał (|) BOK'owi przy hostingu za 20 zł / miesiąc, to "okoń" może się pojawić bardzo szybo -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Nie wiemy jak wygląda to w pozostałych firmach, natomiast u nas możesz skorzystać z następujących opcji, które pozwolą się nauczyć wielu rzeczy. Poniższe są dostępne przez panel:

  • Zmiana systemu na absolutnie dowolny z przesłanego obrazu ISO
  • Zmiana konfiguracji sieci/dysku na pożądany przy KVM
  • Backup co godzinę z możliwością przywrócenia jako samodzielna instancja
  • Korzystanie z konsoli awaryjnej, działającej niemalże tak jak standardowy monitor podłączony do serwera
  • W przypadku "pełnego" KVM, możliwość szybkiej i samodzielnej zmiany parametrów serwera. Ostatecznie z KVM Mini na pełnego "KVM" też można się przenieść jak zacznie brakować zasobów ;-) 

Z wymienionych w postach powyższych, jedynie revdns można zmienić u nas wyłącznie przez kontakt z nami, po uprzednim wskazaniu pożądanej nazwy hosta aby kierowała na adres IP  o który chodzi. Zmiana jednak zwykle odbywa się w krótkim czasie ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 28.11.2018 o 15:13, Himi napisał:

a jeśli chodzi o naukę to posiadają sporą bazę wiedzy, która pomaga wdrożyć w świat VPS

Szkoda tylko, że nie posiadają  BOK'u, który nie ma klientów w (|) i reaguje na zgłoszenie awarii w czasie krótszym niż 5 dni!

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Poziomecki napisał:

Albo cena albo jakość i obsługa [...]Przy masówkach tak jest...

Nie korzystaliśmy z tych najtańszych VPS'ow  z ich oferty... Jednak nie  jest to  temat o Aruba Cloud , więc nie będę rozwijał tutaj wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.