Skocz do zawartości
theqkash

TOP100 - Publiczna beta

Polecane posty

Teraz, smarthost napisał:

jak domana jest skatalogowana, to pokazuje, że jest pominięta ?

Pominięte = wcześniej zgłoszone i nie dodawane do bazy po raz kolejny.

Mam kilka domen, dwie zarejestrowane w N, reszta w OVH. Poza jedną wszystkie wskazują na DNS dHosting.pl. Mogę je dodać do listy czy to dla firm bardziej jest?

48 minut temu, Pawel_15 napisał:

Mogę je dodać do listy czy to dla firm bardziej jest?

To jest dla wszystkich, firmy natomiast mogą przez zakładę Kontakt dokładać domeny i osiągnąć "oficjalne partnerstwo" ;-) 

Planujecie dodać informacje o pozycji dla malutkich firm jak np moja, gdzie nie łapiemy się w top100 ?

4 minuty temu, Marek607 napisał:

Planujecie dodać informacje o pozycji dla malutkich firm jak np moja, gdzie nie łapiemy się w top100 ?

Docelowo pojawią się strony poza top100. Póki co robimy porządek we wszystkich adresach serwerów DNS tak aby były przyporządkowane do odpowiednich usługodawców, a nie chcąc robić zamieszania i nieporządku na dalszych pozycjach publikowanie dalszych pozycji może być bez sensu.

Zachęcamy jednak firmy hostingowe do kontaktu z nami i do przekazywania domen oraz adresów serwerów DNS, uprości i przyspieszy to pracę.

Dzień dobry,

W dniu dzisiejszym pojawiła się dość ważna aktualizacja, w której dodaliśmy grupy poszczególnych firm mieszczące się na tej liście.

Docelowo zatem będzie można uzyskać top100 wyłącznie firm hostingowych, lub wyłącznie agencji reklamowych, czy też SaaS'ów.

Doszło też sporo nowych domen oraz uporządkowaliśmy tematy z niektórymi operatorami. Staramy się, aby marki posiadające wiele par DNSów były traktowane jako jedna pozycja na liście.

Zapraszam: https://top100.rootnode.pl/

Powoli zbliżamy się do czasu "wyjścia" z fazy beta. Ostatnie tygodnie (i jeszcze 2-3 następne) mogą podawać nieco nietypowe wzrosty - jest to związane z pobieraniem dość sporego zasobu domen, które stopniowo pojawiają się u dostawców.

Po zakończeniu tego importu przewidujemy, że baza będzie na tyle kompletna, że narzędzie będzie w pełni miarodajne. W obecnej chwili posiadamy już ponad 1.904.037 domen polskich, co przy całkowitej ilości domen .pl w ilości na dzień dzisiejszy 2.569.457 (z czego 1.965.577 to domeny drugiego poziomu z końcówką .pl) wydaje się wynikiem wystarczająco zadowalającym.

Przewidujemy, że pozostałe domeny, stanowią "sztuczną" część naszego rynku domenowego, tzn. domen które zostały zarejestrowane np. w promocji i nigdy nigdzie się nie pojawiły, a także domeny wykorzystywane przez zaplecza SEO w domenach funkcjonalnych i regionalnych, które nie pojawiały się na listach domen wygasłych.

Potwierdzać te przypuszczenia może ilość źródeł z jakich dane zostały pobrane.

Na ten moment projekt posiada funkcjonalny, chóć uproszczony system wykresów, a także rózne opcje filtrowania wyników. W przyszłości pojawią się dodatkowe rozwiązania, które dadzą mozliwość ograniczania zliczanych wyników tylko do domen o określonej charakterystyce, o czym będziecie informowani na bieżąco.

W tym miejscu chciałbym po raz kolejny podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju tego projektu. Gdyby nie Wy, takie miejsce z taką ilością danych nigdy by nie powstało.  Dziękuję również wszystkim firmom hostingowym za to, że podesłały swoje listy domen, co również znacznie przyczyniło się do zwiększenia zasobu domen w bazie.

• Super! 1

Pytanie do posiadanego zbioru (nie chcę go).

Czy jesteście w stanie sprawdzić ile domen obsługiwanych przez cloudflare.com, posiada "aktywną" subdomenę direct. ?? A jeśli taka domena posiada taką subdomenę, to sprawdzić kto ją "hostuje" i wtedy taką domenę przypisać również do tego hostingu.

Czyli jeśli istnieje direct to traktorać taką domenę, jako oddzielną domenę.

Direct aktualnie nie jest forsowany przy nowych domenach w CloudFlare, testowałem to na pewnej ilości domen. Skuteczność takiego sprawdzania to +/- 5% domen z cloudflare.

O ile wiem że może wydawać sie to dobre, o tyle to w praktyce może zburzyć wiarygodność. 

Sprawdzamy póki co po DNSach i to się póki co nie zmieni. Kwestia sprawdzania i porównywania adresów IP jest gdzieś na road liście na przyszłość, ale póki co mamy ważniejsze priorytety które wkrótce się ukażą.

Informuję, że w bieżącym rankingu i w kilku najbliższych mogą być widoczne duże przyrosty domen dla wszystkich operatorów. Jest to związane z uzupełnianiem domen o domeny pozyskane z nowego źródła.

Dodatkowo scaleni zostali niektórzy providerzy, z uwagi na przeniesienie klientów między markami (np. hekko "wchłonęło" ionic, netdc, biznes-host)

Jednocześnie informuję, że poszukujemy osoby znającej django, symfony/twig (php), bootstrap4 do pracy przy projekcie. Mamy duże możliwości, ale potrzebujemy kogoś sprytnego kto będzie w stanie przygotować to od strony kodu 😉

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Sevos
      Nazwa hostingu
      HTTP/2
      Let’s Encrypt
      AntyDDoS
      Backend (np. Apache2)
      Bezpłatne powierzenie umowy (RODO)
      Lokalizacja serwerów
      SSH
      Atthost.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      N/A
      ✔️
      Francja
      (OVH)
      ✔️
      Hekko.pl
      ✔️
      ✔️

(od wyższego pakietu)
      N/A
      ✔️
      N/A
      ✔️
      Home.pl
      ✔️

✔️
      Apache2 (nowi klienci)
      IdeaWebServer (starsi klienci)
      ✔️
      Polska
      ✔️
      Hostmark.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      Apache2
      ✔️
      Polska
      ✔️
      (opcjonalnie)
      Iq.pl

✔️
      ✔️
      Apache2
      ✔️
      Polska

(od wyższego pakietu)
      Jdm.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      Nginx
      ✔️
      Polska
      ✔️
      Kei.pl
      N/A
      N/A
      N/A
      N/A
      N/A

Mydevil.net
      ✔️
      ✔️
      N/A
      Nginx
      ✔️
      Polska
      (ATMAN)
      ✔️
      Nazwa.pl
      ✔️

✔️
      N/A

Polska

(od wyższego pakietu)
      OVH.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      Apache2
      ✔️
      Francja

(od wyższego pakietu)
      Progreso.pl
      ✔️
      ✔️

Apache2
      N/A
      Polska
      (ATMAN)
      ✔️

Prohost.pl
      N/A

✔️
      LiteSpeed Enterprise
      ✔️
      Polska
      (IQ)

Smarthost.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      Apache2
      ✔️
      Polska
      ✔️
      Zenbox.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      LiteSpeed Enterprise
      ✔️
      Polska
      (Oktawave)
      ✔️
    • Przez smarthost
      (wydzielone z tematu WHT/nazwa <=> RootNode/społeczność)

To ja pozwolę sobie napisać tutaj, bo wątek na WHT dotyczący top100 jest aktualnie zablokowany dopisania. Jako mała firma,  ale z drugiej strony mocno rosnąca, rzucam okiem regularnie na listę top100. Dla mnie w miarę stały i regularny przyrost 10-15 domen dziennie, które się pojawiają na moich dnsach to dużo.

Od ostatnich zmian widzę generalnie same czerwone strzałki w dół u większości mniejszych. W tym u mnie. Co jest o tyle dziwne, że aktualnie lista domen, które wystawiam i aktualizuję codziennie różni się już o ponad 500 sztuk. Co stanowi sporą liczbę - dla mnie byłoby ważne, żeby jednak dane były wiarygodne - wiadomo, że część domen wygasa, czy są delegowane na cloudflare itp. ale nie taka ilość, szczególnie, że u mnie są codziennie na top100 regularnie spadki :-)  Ale widzę też, że podobna sytuacja jest u większości - jakoś nie chce mi się wierzyć, że rynek się kurczy - raczej stawiam na błąd w analityce - szczególnie, że to jakiś tydzień temu zamiast rosnąć wszystkim - nagle "opadło" wszystkim :-)

Wojtek

• Przez Norbert
      Witajcie, poniżej przedstawiam wam mały spis cen rejestracji oraz odnowień domen w poszczególnych firmach.

Ranking według najtańszych rejestratorów domen*:

.pl

Nazwa Domena Rejestracja (Brutto) Odnowienie (Brutto) Adres  
              gnum .pl 12,16 PLN 49,19 PLN Cennik seohost .pl 12,16 PLN 49,45 PLN Cennik ovh .pl 12,24 PLN 49,99 PLN Cennik panhost .pl 11,07 PLN 50,00 PLN Cennik hitme .pl 13,65 PLN 54,12 PLN Cennik masternet .pl 14,76 PLN 55,35 PLN Cennik .com
      Nazwa Domena Rejestracja (Brutto) Odnowienie (Brutto) Adres           seohost .com 46,74 PLN 47,97 PLN Cennik neteasy .com 47,97 PLN 47,97 PLN Cennik aftermarket .com 42,99 PLN 49,14 PLN Cennik ovh .com 43,63 PLN 49,19 PLN Cennik ionic .com 43,05 PLN 51,66 PLN Cennik hitme .com 44,99 PLN 52,92 PLN Cennik .net
      Nazwa Domena Rejestracja (Brutto) Odnowienie (Brutto) Adres           seohost .net 46,74 PLN 47,97 PLN Cennik aftermarket .net 42,99 PLN 49,14 PLN Cennik ionic .net 43,05 PLN 51,66 PLN Cennik hitme .net 44,99 PLN 52,92 PLN Cennik unixstorm .net 52,89 PLN 55,35 PLN Cennik gnum .net 55,35 PLN 55,35 PLN Cennik *aktualnie uwzględniono jedynie polskich rejestratorów
    • Przez smarthost
      Witam,

Nowe forum powstało ale teraz pasowałoby napisać nowe top100.rootnode.pl (jako odpowiednik top100.wht.pl)?

Wojtek
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.