Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

WHT/nazwa <=> RootNode/społeczność


Gość P-e-T-e-R

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśłi chodzi ogólnie o "szęptankę" na rynku Polskim, to uwaząm, że to na PIO zostało wymyślone w tej postaci, zdefiniowano i określono zasady wiele lat temu jako jedna z forum poszukiwania ruchu, linków, zwiększenie ropoznawalnosci marki. 

Jeśłi chodzi o automatyczną dyskusję na forum w trybie pytanie/odpowiedź do już lata temu tą funkcję mają SEO softy.

Mogą doskonale udawać dyskuję niby "zywych" użytkowników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P-e-T-e-R

@theqkash - patrzyłem na wątek z udziałem MarekCPU. Na jakiej podstawie wg. Ciebie miałem go zablokować? W wątku który poruszał było wiele firm. Czy jednym problemem jest to że pisał o nazwa.pl?

 

Jeżeli nadal stosowanie stopek reklamowych jest na rootnode.pl akceptowalne, to przecież wiadomo o co chodzi i dlaczego niektórzy mnożą swoje posty. To darmowa reklama i jeszcze przy okazji darmowe pozycjonowanie SEO. Czyli dyskusja na forum sama w sobie nie jest powodem, ale są z niej namacalne dodatkowe korzyści. To samo dotyczy Adama z Progreso który za pomocą konta firmowego wypowiadał się na forum. Mógł to robić po prostu jako Adam Szendzielorz.

 

Proponuje abyśmy nie wracali już do tego tematu, bo jak widać każdy z nas ma swój punkt widzenia w tym zakresie.

 

Jeżeli chodzi o moderacje opinii to robiłem ją dla kilku firm które się ze mną skontaktowały. Generalną moją zasadą było to że usuwałem posty które były zwykłymi pomówieniami na zasadzie "Ch...y hosting. Wszystko do d...y" wysyłanymi zwłaszcza z kont z których nigdy nie było żadnych postów na forum. Pod koniec 2017r wprowadzone zostało nawet ograniczenie dotyczące możliwości pisania opinii dopiero po 30 dniach od dnia zarejestrowania na forum. Efektem było to że konta się rejestrowały, znowu nie pisały w żadnym z tematów, a później po 30 dniach pisały opinie. Wiadomo o co chodzi. Nie dało się umieszczać opinii z nowych kont, to trzeba było się przygotować i założyć miesiąc wcześniej konta. Z uwagi na wątpliwą wartość tych komentarzy w nowej wersji webhostingtalk.pl moduł ten został całkowicie usunięty.

 

 

@behemoth - w sprawie stopek jak wyżej wyraziłem swoje zdanie. Jak napisałem w pierwszym moim poście - mam odmienne zdanie na pewne tematy. Dla mnie jest to wykorzystywanie sytuacji dla osiągnięcie korzyści osobistej. Skoro jednak jest to akceptowane na tym forum...

 

@Kapitan_Bomba - ciesze się że nie tylko ja tak oceniam system komentarzy

 

 

@MaxPan - być może użyłem złego terminu, ale cel stosowania zarówno szeptanki jak i stopek reklamowych, lub pisania z kont firmowych w charakterze "experta" jest przecież ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P-e-T-e-R napisał:

patrzyłem na wątek z udziałem MarekCPU. Na jakiej podstawie wg. Ciebie miałem go zablokować? W wątku który poruszał było wiele firm. Czy jednym problemem jest to że pisał o nazwa.pl?


Uważam, że ktoś kto ocenia na podstawie mocno technicznej wiedzy usługę po 3 dniach od jej uruchomienia i twierdzi że jest niezawodna i super, nie może być przypadkowym klientem. Zresztą patrząc po formie rozmowy w momencie gdy webh sprawę "wypchnęło", nagle jakoś zamilknął i zniknął z forum ;-) 
Chyba nie muszę pisać czym to śmierdzi, dlatego zachęcam do oceny etyczności takiego zachowania.

 

 

3 minuty temu, P-e-T-e-R napisał:

Jeżeli nadal stosowanie stopek reklamowych jest na rootnode.pl akceptowalne, to przecież wiadomo o co chodzi i dlaczego niektórzy mnożą swoje posty. To darmowa reklama i jeszcze przy okazji darmowe pozycjonowanie SEO. Czyli dyskusja na forum sama w sobie nie jest powodem, ale są z niej namacalne dodatkowe korzyści. To samo dotyczy Adama z Progreso który za pomocą konta firmowego wypowiadał się na forum. Mógł to robić po prostu jako Adam Szendzielorz.


Jest i będzie akceptowalne, nie widzę w tym nic złego, co więcej dla google te stopki się nie wyświetlają, a linki są nofollow, więc w żaden sposób na nic nie wpływają, poza tym że potencjalny rozmówca widzi z kim rozmawia i może przejść na jego stronę. 

 

4 minuty temu, P-e-T-e-R napisał:

Jeżeli chodzi o moderacje opinii to robiłem ją dla kilku firm które się ze mną skontaktowały. Generalną moją zasadą było to że usuwałem posty które były zwykłymi pomówieniami na zasadzie "Ch...y hosting. Wszystko do d...y" wysyłanymi zwłaszcza z kont z których nigdy nie było żadnych postów na forum. Pod koniec 2017r wprowadzone zostało nawet ograniczenie dotyczące możliwości pisania opinii dopiero po 30 dniach od dnia zarejestrowania na forum. Efektem było to że konta się rejestrowały, znowu nie pisały w żadnym z tematów, a później po 30 dniach pisały opinie. Wiadomo o co chodzi. Nie dało się umieszczać opinii z nowych kont, to trzeba było się przygotować i założyć miesiąc wcześniej konta. Z uwagi na wątpliwą wartość tych komentarzy w nowej wersji webhostingtalk.pl moduł ten został całkowicie usunięty.


Moja opinia będąca daleką od wyżej przytoczonego przykładu również poleciała, a dotyczyła firmy o12.pl. Nie chcę tutaj dłużej się nad tym rozwodzić, bo branża dość mocno zauważyła, że poleciały praktycznie wszystkie opinie o nazwa.pl, a nie było tam samych wulgarnych opinii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P-e-T-e-R napisał:

Co do komentarza kacperduras - chętnie skorzystam z Pana bogatego doświadczenia ;P. Proszę tylko przesłać list referencyjny z dokonaniami i jeżeli będą większe od moich to na pewno się dużo od Pana nauczę ;P (bez złośliwości, ale powinien Pan powstrzymać się jako młoda osoba z takimi komentarzami wobec mnie jako człowieka który stworzył firmę webhostingową o takich rozmiarach jak nazwa.pl).

Sprytna zagrywka mająca na celu ominięcie odpowiedzi na moje pytanie. Jestem młody, uczę się i stwierdzam fakty, do czego wiedzy specjalistycznej mieć nie muszę,  ale mogę się mylić, w końcu jestem tylko uczniem, w dodatku bez doświadczenia.

 

Piszę Pan o tym, żebyśmy pisali o firmach pod kątem technicznym, cytuję:

 

Z mojego punktu widzenia jako jednego z "fachowców" na tym forum dużo bardziej interesujące było by gdybyśmy porozmawiali o firmach w tematach technicznych

 

Dobrze, zgadzam się i popieram. Jak to mówi młodzież: bez kitu, dobrze gada. Tylko dlaczego Pan tego nie robi i zajmuje się głównie prowadzeniem dyskusji posiadając małą siłę przebicia? Dlaczego Pan, jako właściciel firmy o takich rozmiarach jak nazwa.pl nie jest w stanie przydzielić dodatkowo jednemu z pracowników zadania wejścia na to forum i udzielenia co jakiś czas odpowiedzi w dyskusji stricte branżowej (oczywiście pod kątem technicznym)?

Warto coś od siebie pokazać! PRowo na pewno by to lepiej wypadło niż prowadzenie tejże formy dialogu, w końcu nazwa.pl zostałaby pokazana jako firma otwarta, otwarta na polemikę w swoim środowisku, czego dzisiaj według mnie brakuje. I ja tego nie mówię ze złośliwości, bo po co? Mówię to co widzę, tyle.

 

Czekam na odpowiedź na moje pytanie, bo wiek rozmówcy nie jest powodem by lawirować i odwracać kota ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P-e-T-e-R

@kacperduras - Na forum rootnode.pl przeniosło się bardzo dużo właścicieli małych i średnich firm hostingowych (pozdrawiam :)), oraz ludzi pracujących w firmach konkurencyjnych do nazwa.pl. W Polsce mamy 2 duże firmy nazwa.pl, home.pl, oraz dopiero budujący swoje struktury H88, kontra kilkaset małych i średnich podmiotów. Tymczasem na forum każdy ma jeden głos. Jak myślisz czy jest tutaj przestrzeń do dyskusji dla pracownika nazwa.pl? Zobacz, że interesy są sprzeczne. Jeszcze raz przytoczę wypowiedź @Piotr GRD : "Ja rozumiałbym walkę z szeptanką, gdyby również zniknęły wszelkie reklamy. Bo czymże się różni reklama od szeptanki? Jedynie budżetem. Kogo stać, ten posłuży się płatną reklamą, kogo nie stać, a chce się reklamować, ten posłuży się szeptanką." (myślę że @Piotr GRD bardzo dobrze to ujął w słowa).

 

Jako reprezentant dużego podmiotu zwróć uwagę że mam bardzo negatywne zdanie o stopkach, traktując je jako ukrytą formę reklamy, natomiast dla małych i średnich firm jest to zapewne jedyna forma promocji i zasady tego forum nie zabraniają tego, bo to służy interesowi większości. Nazwa.pl natomiast w zeszłym roku za pomocą wydanych pieniędzy i promocji na domeny zarejestrowała 1/3 wszystkich domen w Polsce. Czy ktoś to w ogóle zauważył na tym forum? Raporty NASK przechodzą bez echa bo ich publikacja nie służy interesom ludzi którzy reprezentują małe i średnie firmy. Widzę wiele komentarzy że ten (jedyny wiarygodny) raport z NASK jest bez znaczenia! Kolejny przykład nazwa.pl zabezpieczyła za pomocą DNSSEC 450tyś domen i ma obecnie 90% udziału we wszystkich zabezpieczonych nazwach domen. Czy ktoś stwierdził na forum rootnode.pl że jesteśmy w tyle i nasi Klienci są zagrożeni? Wydźwięk wypowiedzi w stosunku do nazwa.pl zawsze jest negatywny. Bo to służy interesowi większości.

 

To się nazywa polityka :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, P-e-T-e-R napisał:

Zresztą oprócz 2 zgłoszeń od firmy UnixStorm.org oraz ze strony Pana Adama Szendzielorza z firmy Progreso nie wpłynęły żadne zgłoszenia o nieprawidłowościach. Proszę jednak spojrzeć na wątek w którym oficjalnie odniosłem się do tych zgłoszeń: https://www.webhostingtalk.pl/topic/57922-problem-z-działaniem-top100whtpl/
Aż z ciekawości sprawdziłem przed momentem i widzę że do dnia dzisiejszego Pan Adam Szendzielorz publikuje listę domen usuniętych, oraz należących do innych operatorów...

 

Nie rozumiem po co ten przytyk w moim kierunku?

Dla organizacji tworzącej ranking domen - nazwy domen są najważniejsze, bez względu na źródło pochodzenia. Koledzy z rootnode dwoją się i troją w tej chwili żeby pozyskać jak najwięcej nazw domen, które będzie można "obrobić" i zaprezentować w tutejszym "top100". A dla WHT domeny nie należące do mojej firmy były rzekomym problemem? :) To jest odwracanie kota ogonem i zamiatanie brudu pod dywan.

 

A może oznacza to, że domeny nie były w rankingu weryfikowane i każda z współpracujących firm miała możliwość manipulacji rankingiem top100 w ten sposób?

 

Szczerze mówiąc "mnie to rybka", ten ranking był i dalej jest mocno zabugowany. W kontekście paraliżu WHT - nie ma to już większego znaczenia.

 

Cytuj

Panie Adamie - ciężko mi z Panem dyskutować. Reprezentujemy sprzeczne interesy bo jako właściciel webhostingtalk.pl nie mogłem Panu pozwolić na dalsze uprawianie szeptanki w imieniu Progreso (tak to odbierałem).

 

Progreso NIGDY nie uprawiało szeptanki. Ta insynuacja nie poparta żadnymi dowodami jest wyłącznie domysłem.

Przecież dobrze wiemy, że "poleciałem" z forum za post w którym (zgodnie z regulaminem WHT!) poddałem ocenie stronę rootnode. Wtedy nie miałem już żadnego podpisu branżowego / firmowego, więc nie było podstaw do bana.

 

Cytuj

Bo czymże się różni reklama od szeptanki? Jedynie budżetem. Kogo stać, ten posłuży się płatną reklamą, kogo nie stać, a chce się reklamować, ten posłuży się szeptanką.". 

 

Proponuję zaznajomić się czym jest szeptanka. Moja firma była przez prawie rok oficjalnym partnerem / sponsorem WHT. A ze społecznością WHT byłem związany od samego początku istnienia. Ostatnią rzeczą na którą mógłbym sobie pozwolić to szeptanka.

 

Cytuj

Co do komentarza kacperduras - chętnie skorzystam z Pana bogatego doświadczenia ;P. Proszę tylko przesłać list referencyjny z dokonaniami i jeżeli będą większe od moich to na pewno się dużo od Pana nauczę ;P (bez złośliwości, ale powinien Pan powstrzymać się jako młoda osoba z takimi komentarzami wobec mnie jako człowieka który stworzył firmę webhostingową o takich rozmiarach jak nazwa.pl).

 

Więcej pokory i skromności życzę, mimo dokonań (szczere gratulacje) - z w/w odpowiedzi wychodzi... ;)

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, P-e-T-e-R napisał:

Czy ktoś to w ogóle zauważył na tym forum?

 

Z całym szacunkiem, ale gdybyście w jakikolwiek sposób dbali o relacje ze społecznością tak jak robi chociażby Wasz bezpośredni konkurent, wtedy pewnie wszyscy by to zauważyli. Dzieje się natomiast tak, że stosujecie moim zdaniem politykę reklamową będącą momentami na skraju zasad etycznych, co z kolei czyni z Was firmę raczej nielubianą. Zresztą, nawet nie próbujecie takiej opinii w żaden sposób zwalczać - ilość  tematów chociażby na wykopie, która się pojawiła przez ostatnie tygodnie na temat jakości Waszych usług lub supportu, przeszła zupełnie bez echa. Nie jest to kwestia rozmiaru, bo jak wspomniałem, konkurent Wasz prowadzący podobną politykę cenową, nei ma aż tak złej opinii, chóć mógłby mieć gdyby tu chodziło tylko i wyłącznie o rozmiar firmy.

PS. Nadal się nie odniosłeś do problemu dość istotnego z szeptanką na forum WHT. Widzę, że mocno to próbujesz zamieść to pod dywan i udawać, że problemu nie ma, co mnie w zasadzie nie dziwi, ale po raz kolejny pokazuje jak to wszystko wygląda. W tej perspektywie opinie o nazwa.pl i wht nie powinny nikogo, a zwłaszcza Ciebie dziwić. Próbujesz natomiast insynuować, że wszystkie małe i średnie firmy są przeciwko nazwa.pl. Dlaczego nie są przeciwko home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P-e-T-e-R jeśli w wypowiedziach MarkaCPU nie widzisz szeptania, a w moich już tak, to dla mnie EOT, niech czytelnicy tego zacnego forum i wuhate ocenią kto z nas ma rację. Masz odmienne zdanie, masz do tego prawo.
 

Cytuj

Dla mnie jest to wykorzystywanie sytuacji dla osiągnięcie korzyści osobistej.

Nie patrz na wszystkich, przez swój pryzmat. Niejednokrotnie pomagałem użytkownikom czy tutaj, czy na wuhate, czy na forum.optymalizacja.com nie oczekując za to ani jednej złotówki. I nie mówię tutaj o naszych Klientach, ale o osobach mających hosting, serwery VPS czy dedykowane w różnych firmach (biznes-hoście, linuxpl, ovh, home, czy nazwie). Również niejednokrotnie polecałem usługi chociażby MyDevil (tak tak, używając firmowego konta i nie dostając od @MyDevil.net ani grosza). Wiesz dlaczego? Bo pomimo stopki i bycia konkurencją wiem, że świadczą świetne, wysokowyspecjalizowane usługi, a niejeden developer znajdzie u nich technologie, których u nas próżno szukać.

 

Stopka ukrytą formą reklamy? Jeśli już, to jawną, nie wiem co w niej jest ukrytego. 

A skoro tak bardzo wnikasz w to, co jest robione na rootnode (i traktujesz je jako forum skupiające ludzi z branży hostingowej), to sam możesz sobie odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie:
 

Cytuj

Nazwa.pl natomiast w zeszłym roku za pomocą wydanych pieniędzy i promocji na domeny zarejestrowała 1/3 wszystkich domen w Polsce. Czy ktoś to w ogóle zauważył na tym forum?

Pewnie nie, bo to forum skupiające się bardziej na hostingu niż na domenach i częściej rozmawiamy na tematy techniczne, niż domenowe/NASKowe.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P-e-T-e-R napisał:

Proszę jednocześnie o @theqkash o moderację końcówki wypowiedzi Pana @Adam Szendzielorz.

No niestety jestem przeciw. Pan @Adam Szendzielorz napisał to co ja chciałem napisać, ale wolałem w ostateczności się powstrzymać, bo pewnie bym się tylko i wyłącznie nakręcił. Przyznaje niestety rację jeśli chodzi o merytorykę tego zwrotu, nie jego formę. Może dobrowolna zmiana wyrażenia, bez udziału administracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P-e-T-e-R napisał:


Odpisałem już na tą wypowiedź, pozostało to bez echa. Jeżeli takich wypowiedzi jak wypowiedzi tego użytkownika nie uważasz za szeptankę, a za szeptankę uważasz zachowanie @behemoth czy @Adam Szendzielorz to ja nie mam nic więcej do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, P-e-T-e-R napisał:

@Adam Szendzielorz - myślę że nie warto się obrażać wzajemnie.

 

Wybacz, nie miałem na celu Cię obrazić, a jedynie pokazać postawę jaką prezentujesz.

 

Cytuj

Niech Pan się przyzna ile Pan zapłacił za to że był Pan partnerem/sponsorem na WHT.

 

A ile Bartek skasował za WHT, że zostało tubą propagandową nazwy? ;-)

Każdy przecież chyba zdawał sobie sprawę, że partnerstwo wiązało się z opłatami.

 

Anyway - nadal nie potrafi dotrzeć do mojej głowy jak można traktować jako szeptankę - podpis z adresem firmy, czy nawet link do oferty na forum branżowym. Szeptanka jak sama nazwa wskazuje to próba robienia reklamy po cichu, w ukryciu. Stopka, która wyjaśnia kim jestem i co oferuję jest dokładnie tego zaprzeczeniem. To forum branżowe - lepiej, żeby każdy wiedział kim kto jest. Przynajmniej w dyskusjach każdy wie czyj punkt widzenia prezentuje.

Edytowane przez Adam Szendzielorz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P-e-T-e-R

@behemoth cennik Partnerstwa na wht chyba nie był tajemnicą handlową. Nie widzę żebyś pytał @Adam Szendzielorz o to, więc czemu pytasz mnie ile kosztowało wht? Przecież możesz się domyślać że wysokość transakcji jak i jej szczegóły objęte są tajemnicą stron. Zapytałem Adama o tą kwotę, bo wiem że były to tak małe kwoty że wstyd aby Adam nawet o tym wspominał. Zabrzmiało to jak by faktycznie płacił rynkowo za reklamę, a przecież wiemy że stawki na wht były na poziomie kosztów własnych.

 

Panowie nie chcę ciągnąć tej przepychanki. Każdy z nas wyraził swoje zdanie w tematach i chyba wystarczy. Nie grajcie w kilku na zamęczenie mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P-e-T-e-R polecam jednak kurs z umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nie zadałem pytania odnośnie kosztów zakupu wuhate, jedynie przypomniałem, że pominąłeś pytanie Adama, a na pytania o MarkaCPU zgrabnie unikasz jednoznacznej odpowiedzi lub wykazania chęci zweryfikowania jego działań.
 

Cytuj

Zapytałem Adama o tą kwotę, bo wiem że były to tak małe kwoty że wstyd aby Adam nawet o tym wspominał. Zabrzmiało to jak by faktycznie płacił rynkowo za reklamę, a przecież wiemy że stawki na wht były na poziomie kosztów własnych.

 

Dziwne masz pojmowanie rynkowych cen, przecież Adam nie wymuszał ich na Bartku w żaden sposób. Bartek ustalił ceny, Adam płacił. Widocznie ceny były adekwatne do tego, co forum oferowało w zamian i wielkość kwot nie ma tu znaczenia, a wytykanie ich wielkości powinno być powodem do wstydu dla Ciebie.

Ten wątek byłby krótszy, gdybyś odpowiadał na pytania wprost i zaraz po tym, jak zostaje Ci ono zadane, a nie lawirował z odpowiedziami przez kilka postów i przede wszystkim zrewidował nieco swój ton, w końcu jesteś tu gościem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego w ogóle o WHT piszemy. Wszyscy wiedzą, że WHT już umarło, po to się chyba przenieśliśmy tu, by móc swobodnie pisać (bez cenzury, bez zakazu polecania firm "innych niż ta jedyna słuszna", bez stronniczego rankingu). Było, minęło - odpuśćcie sobie.

 

@P-e-T-e-R witamy na forum. Mam nadzieję, że znajdziesz tu dużo fajnych i merytorycznych dyskusji, które mógłbyś mieć na WHT. :)

Edytowane przez samu
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P-e-T-e-R napisał:

@behemoth cennik Partnerstwa na wht chyba nie był tajemnicą handlową. Nie widzę żebyś pytał @Adam Szendzielorz o to, więc czemu pytasz mnie ile kosztowało wht? Przecież możesz się domyślać że wysokość transakcji jak i jej szczegóły objęte są tajemnicą stron. Zapytałem Adama o tą kwotę, bo wiem że były to tak małe kwoty że wstyd aby Adam nawet o tym wspominał. Zabrzmiało to jak by faktycznie płacił rynkowo za reklamę, a przecież wiemy że stawki na wht były na poziomie kosztów własnych.

 

I co to ma do rzeczy? :)

Pisząc o wsparciu - miałem przede wszystkim na myśli te parę tysięcy natrzaskanych przeze mnie postów przez ostatnich ~12? lat. Jak mocno Ty albo nazwa uczestniczyliście w budowaniu tej społeczności? ZERO, null. Każdy z nazwy miał to głęboko... TO jest prawdziwy i jedyny powód dla którego nikt nazwy tam nie lubił i dla którego w obecnym stanie WHT to dogorywający trup.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, P-e-T-e-R napisał:

Nie podzielam dziwnego dla mnie poglądu Piotr GRD (https://forum.rootnode.pl/topic/10-rn-cafe-gadka-szmatka-o-wszystkim-i-niczym/?do=findComment&comment=2020): "Ja rozumiałbym walkę z szeptanką, gdyby również zniknęły wszelkie reklamy. Bo czymże się różni reklama od szeptanki? Jedynie budżetem. Kogo stać, ten posłuży się płatną reklamą, kogo nie stać, a chce się reklamować, ten posłuży się szeptanką.".

 

Skoro już dwukrotnie P-e-T-e-R mnie zacytował, to pozwolę sobie uściślić pod jakim względem reklama i szaptanka są dla mnie tożsame - co dopisałem trochę niżej w podlinkowanym temacie, w kolejnej swojej wypowiedzi. Tożsame są dla mnie pod względem treści, i tu i tu wyolbrzymia się zalety, a milczeniem pomija wady.

 

Tak, reklama ma zazwyczaj (choć nie zawsze) wyraźne oznaczenie bycia reklamą, ale inteligentny człowiek rozpozna również i szeptankę z łatwością i nie nabierze się ani na szeptankę, ani na reklamę, a na pewno nie pokieruje się wyłącznie nimi, wręcz będzie bardziej podejrzliwy wobec czegokolwiek co jest przedmiotem czy to szeptanki czy to reklamy. A człowiek podatny na manipulacje ulegnie i szeptance i reklamie, obydwie formy promocji tak samo go "omotają".

 

Dlatego właśnie - jak dla mnie - usunięcie szeptanki miałoby sens, gdyby i reklama zniknęła. Tyle, że w tamtym czasie - co zostało przez kilka osób teraz wspomniane, jak i przeze mnie wówczas w październiku również - posty wyglądające jak podręcznikowa szeptanka, ale traktujące o Nazwie (chociażby użytkownik MarekCPU) nie znikały, a takie, wobec których istniał choćby cień wątpliwości, lub zwyczajnie będące normalnymi opiniami/poleceniami, ale traktujące o innych firmach, znikały. I o to w sumie tyle "rabanu" się jesienią zrobiło, z tego właśnie powodu z zewnątrz wszystko to wyglądało "podejrzanie" i stronniczo.

 

I owszem, podpinam się do opinii, że nie ma co już teraz tego rozstrząsać, to był temat gorący jesienią. Forum WHT może nie do końca "umarło", sam pisałem tam nawet i dziś, ale wiele posunięć nowego właściciela, jak i sporo za czasów poprzedniego jeszcze, sprawiło, że to już nie jest i pewnie przez długi czas nie będzie tak użyteczne i przyjazne rozmowom na tematy hostingowe miejsce jakim było przed kilkoma laty.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr GRD napisał:

z tego właśnie powodu z zewnątrz wszystko to wyglądało "podejrzanie" i stronniczo

 

Dokładnie, dlatego szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczony tym, że zgania się winę za pewne problemy marketingowe i inne niepowodzenia na działania "małych i średnich firm przeciwko wielkim firmom", zamiast zauważać tak oczywiste działania burzące ewidentnie porządek etyczny w temacie promocji i marketingu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P-e-T-e-R nikt z forum rootnode nie zaprzecza temu, że jesteś człowiekiem sukcesu o bardzo dużej wiedzy z zakresu prowadzenia firmy hostingowej. Szacunek za Twoje osiągnięcia. Jednak byłbyś zdecydowanie lepiej odbierany przez naszą społeczność, gdybyś czasem zachował trochę pokory i szacunku dla rozmówców. Używaj proszę argumentów merytorycznych, a nie personalnych. Nie każdy osiągnie tyle co Ty, ale każdemu należy się szacunek.

 

Powstał mały rachunek krzywd, związanych z tym co się wydarzyło. Jenak osobiście uważam, że dyskusje z Tobą Piotrze, mogą być bardzo merytoryczne i ciekawe, o ile uda nam się ostudzić emocje.

 

Pytanie, w jakiej roli widzisz się na tym forum?

Jeśli chcesz narzucać nam swoją wolę, myśle że zostanie to źle odebrane i do niczego dobrego nie doprowadzi.

Natomiast, jeśli chcesz pogadać na ciekawe tematy, znajdziesz tutaj szereg osób, które wyrażą swoje merytoryczne zdanie.

Edytowane przez sebak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P-e-T-e-R Faktem jest, że w przeciągu miesiąca rozwaliłeś to, co na WHT było budowane latami - otwartą, przyjazną, specjalistyczną i fachową społeczność, która wspólnie podjęła decyzję o założeniu nowego forum, wyłącznie z powodu twoich własnych decyzji. Zastanów się, zgodnie ze swoją specjalistyczną wiedzą, której akurat nikt Ci nie próbuje odmówić, jaki wydźwięk miała każda twoja pojedyncza decyzja od zakupu WHT po dziś dzień i dojdź do wniosku dlaczego wyrzuciłeś kasę w błoto, bo czasy for już dawno się skończyły, a WHT jest obecnie archiwalnym cmentarzem postujących "gości", którzy z własnej woli lub też nie zostali zbanowani lub ich konta zostały usunięte.

 

Efekt końcowy jest taki, że o ile na tematy merytoryczne jak najbardziej każdy może się wypowiedzieć, bo w końcu liczy się wiedza, a nie stanowisko czy firma, o tyle personalnie jak pewnie sprawnie zauważyłeś nie cieszysz się tutaj dobrą opinią, i z konkretnych, jasnych Ci powodów, których nie trzeba przedstawiać.

 

Forum przede wszystkim jest dla wszystkich osób, które chcą przedyskutować dany temat w miejscu wolnym od cenzury i subiektywnego decydowania o tym co jest szeptanką, a co nie jest, co obecnie odbywa się na WHT. Zarówno Łukasz jak i ja to osoby niezwiązane z żadną firmą hostingową, niezależni fachowcy z branży, którzy postanowili stworzyć coś dla reszty, i nie jest żadną tajemnicą to, że stało się to wyłącznie z Twojej winy, o co wielu użytkowników RN ma do Ciebie bezpośredni, personalny żal i mało kto będzie w stanie zapomnieć jak nazwa.pl z Tobą na czele zmieniła liczące się forum dla specjalistów na własny słup ogłoszeniowy, w którym oprócz archiwalnego cmentarza jedyne co Ci zostaje to jednopostowcy pytający się jaki hosting wybrać, w temacie których moderatorzy twojego własnego forum odsyłają ich na PW w każdym momencie oznajmiając, że nie mogą im nic zaoferować. Nie wiem w tym momencie czy chociaż na sekundę zastanowiłeś się jaki wpływ mają Twoje decyzje na swój własny "plan" na forum, który napisałeś wyżej, bo albo jesteś jednym wielkim hipokrytą i nie możesz się pogodzić z tym co się stało, albo celem WHT jest przypominanie ludziom w jedynych tematach jakie jeszcze tam się znajdują, że te tematy już nie są mile widziane :). W obydwu przypadkach powinieneś się zastanowić co chcesz osiągnąć, bo mam wrażenie że sam już nie wiesz.

 

Odnośnie rankingu, merytorycznie będzie można na jego temat podjąc dyskusję jak już finalna jego wersja będzie udostępniona, z konkretnymi wynikami i algorytmami opisującymi działanie. Zakładając, że kod będzie open-source (a chłopaki mają taki zamiar), to każdy będzie mógł sam przejrzeć algorytm i zaproponować jego poprawę pod różnymi względami, w zależności od tego co konkretnie chcemy zliczać i jak definiować sam ranking.

 

I jak już sam zauważyłeś wyżej - na forum każdy ma głos o tej samej wartości, to również dotyczy Ciebie i tego, że jesteś tutaj użytkownikiem tak samo jak każdy inny, bez prawa narzucania innym użytkownikom swoich zasad i tego kto co powinien mieć w stopce, a co nie. Jeśli uważasz, że stopka łamie regulamin RN, zgłoś to moderatorom. Jeśli uważasz, że regulamin RN powinien być zmieniony, zgłoś to administratorom. Jeśli nie chcesz podjąć żadnej z tych dwóch decyzji, powstrzymaj się od komentarzy, bo każdy ma identyczne prawo i wbrew temu co można zaobserwować na WHT, nikt tutaj nie usunie Ci stopki promującej nazwa.pl, tak długo póki będzie regulaminowa. To czy stopki są neutralne, szkodzą dużym firmom i pomagają małym, czy na odwrót, nie ma żadnego znaczenia w kwestii forum, które z definicji nie promuje żadnej firmy i jest niezależne od zarówno małych jak i dużych graczy, którzy mają swoje własne podwórka i tam mogą decydować o swoich własnych zasadach, co też sam robisz na WHT. Jeśli masz zamiar z niego wyjść i zawitać tutaj, to pomimo personalnego żalu witamy Cię z przyjemnością i zapraszamy do przestrzegania naszego własnego regulaminu i wspólnej dyskusji. Krytyka działania forum w pierwszym dniu rejestracji jedyne z czym się może spotkać to z poleceniem innego forum na którym zasady o wiele bardziej Ci odpowiadają, rzekłbym nawet że w 100% ;)

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.