Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting z europejską geolokalizacją IP


Bodeha

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Poszukuje pilnie szybkiego hostingu z możliwością wyboru 11 geolokalizacji europejskich.

Niemcy, Francja, Szwajcaria, Anglia, Holandia, Norwegia, Szwecja, Czechy, Hiszpania, Włochy, Polska

 

do 25 GB myślę że wystarczy.

 

Dzięki:)

Edytowane przez Bodeha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafiki generalnie ovh biorę pod uwagę na vps, ale koszta roczne to blisko 3000 zl. i administracja na mojej głowie. Wiec szukam gotowych rozwiązań. Chciałem seohost ale nie podołali z terminem instalacji, miesiąc czekania i nic.

Wiec szukam dalej, jeśli nic nie znajdę to trudno, odpale te maszynę na ovh.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bodeha napisał:

@Rafiki generalnie ovh biorę pod uwagę na vps, ale koszta roczne to blisko 3000 zl. i administracja na mojej głowie. Wiec szukam gotowych rozwiązań. Chciałem seohost ale nie podołali z terminem instalacji, miesiąc czekania i nic.

Wiec szukam dalej, jeśli nic nie znajdę to trudno, odpale te maszynę na ovh.

 

Tyle tych IP potrzebujesz? To może lepiej dedyk? W OVH płacisz jednorazowo za ip (nie ma opłaty miesięcznej a to duzy plus) jednak do VPS mozesz maksymalnie przypisać 16IP, natomiast do dedyka nawet 256IP bez opłaty abonamentowej (tylko instalacyjna 8zł / IP)

 

Po za tym to chyba jedynie zagraniczne oferty w stylu: https://www.smartseohosting.com/c-class-europe

W Polsce raczej będzie trudno znaleźć taką ofertę.

Edytowane przez Rafiki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafiki napisał:

Tyle tych IP potrzebujesz? To może lepiej dedyk? W OVH płacisz jednorazowo za ip (nie ma opłaty miesięcznej a to duzy plus) jednak do VPS mozesz maksymalnie przypisać 16IP, natomiast do dedyka nawet 256IP bez opłaty abonamentowej (tylko instalacyjna 8zł / IP)


PS. Do VPS wbrew pozorom też się da 256IP bez opłaty abonamentowej ;-) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie potrzebował, to bym  o tym nie pisał.

 

w OVH płaci sie za każdy ip co miesiąc, to samo utrzymanie 11 adresów to 110 zl miesięcznie plus koszty serwera itd, oczywiscie adres op serwera jest wliczany w koszt. To nie jest koszt instalacji tylko miesięczny koszt utrzymania kazdego adresu.

 

ta zagraniczna oferta to jednorazowy wybór jednej maszyny z konkretnym adresem, a ja potrzebuje wybór ip z jednej maszyny pod każdą domenę w geolokalizacji. Z reszta wole jednak unikać serwrerowni zagranica gdyż mam nieciekawe doświadczania w tym temacie.

 

No nic to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bodeha napisał:

Jak bym nie potrzebował, to bym  o tym nie pisał.

 

w OVH płaci sie za każdy ip co miesiąc, to samo utrzymanie 11 adresów to 110 zl miesięcznie plus koszty serwera itd, oczywiscie adres op serwera jest wliczany w koszt. To nie jest koszt instalacji tylko miesięczny koszt utrzymania kazdego adresu.

 

ta zagraniczna oferta to jednorazowy wybór jednej maszyny z konkretnym adresem, a ja potrzebuje wybór ip z jednej maszyny pod każdą domenę w geolokalizacji. Z reszta wole jednak unikać serwrerowni zagranica gdyż mam nieciekawe doświadczania w tym temacie.

 

No nic to.

 

Przeczytaj dokładnie jeszcze raz....opłata w OVH za IP jest JEDNORAZOWA - płacisz raz a nie co miesiąc... cytuje " Bez opłaty miesięcznej " :)

 

3000zł minus koszty VPS podzielone przez koszt jednego IP to wychodzi ok 240 sztuk IP :)

Edytowane przez Rafiki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aaaa ok serwery dedykowany https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/

ale ceny to zabójstwo w biały dzień, ja tego nie udźwignę zdecydowanie, dlatego ja nie szukam pentagonu tylko hostingu z geolokalizacją.

 

 

i tez masz tu przykładowa konfiguracja a ip jest płatne miesięcznie, a serwer niby dedykowany...

https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/hosting/1801host01.xml

i ja nie potrzebuje 240 ip tylko 11 :)

Edytowane przez Bodeha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do supportu a przekonasz się ,że IP nie są płatne co miesiąc tylko jednorazowo (również dla VPS).

 

Ja posiadam VPS i mam do niego przydzielonych 16 IP za które zapłaciłem raz ...działają ponad rok i żadnej płatności więcej po za opłatą za VPS.

Dlatego wyszło mi ,że za kwotę 3000zł to w OVH spokojnie ponad 200IP  można mieć :)

Edytowane przez Rafiki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bodeha napisał:

 

i ja nie potrzebuje 240 ip tylko 11 :)


To wtedy bierzesz sobie:
https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml (16 adresów IP tylko z opłatą instalacyjną)
lub
https://www.soyoustart.com/pl/serwery-essential/ (również 16 adresów IP tylko z opłatą instalacyjną)

 

i ceny są o wiele niższe.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory to vps? ja mam ssd.

 

Suport to mi odpisuje trzeci dzień z w sprawie ip które jest polski ale.. nie jest polski  :) wiec wiesz czekanie tam na odpowiedz to jest  dla bardzo cierpliwych ludzi. To jest niestety ogromny minus tej firmy. w przeciwieństwie do powłoki sprzętowej która jak dla mnie jest bardzo dobra.

theqkash ten drugi adres mi sie nie otwiera niestety. a ciekaw jestem bo zapowiada się dobrze :-)

Ja mam ten ssd trzeci. daje rady generalnie.  ale ja tam tryzmam tylko firmowe sprawy. Klientów to chce jednak gdzieś podrzucić z administracją.

 

No nic to dziękuje wam za pomoc w kazdym razie. Jesli nic nie znajdę to ten vps cloud chyba ogarnie na tym ovh, tylko że koszta, no ale nic to, jakość kosztuje.

 

dostałem sie.. spoko ale tam nie ma niestety takich bajerow jak w ovh ze sobie mogę strzelic od razy pod tym pleska albo cpanel :)  tylko dadza mi dedyka i sie pan bujaj :)  ja nie mam dzis na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, bo mam ten serwer i place za dodatkowy ip abonament 9 zl

 

Zamów dodatkowe IP

Etap 3 na 5
 
 
 
Wybierz okres:
Do 5 kwietnia 2018 : 8.00 zł netto (9.84 zł brutto)

W przypadku serwerów, dla których abonament za dodatkowe adresy IP jest darmowy, koszty aktywacji nie będą doliczane w trakcie odnawiania serwera.

 

Natomiast wiesz co, zadzwonię jutro na te infolinie i pogadam o ofertach po prostu, Rezultat tych rozmów podrzucę tu, dla potomnosci gdyz lubię to forum :)

Edytowane przez Bodeha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bodeha

W soyoustart możesz zakupić 16 adresów IP (różne lokalizacje) opłata jednorazowa to ~~~10zł brutto (opłata instalacyjna)

Mogę ci polecić na start serwer https://www.soyoustart.com/pl/oferty/1801sys05.xml

Edytowane przez MateuszCODE
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MateuszCODE o widzisz i to jest bardzo dobry kierunek :) tylko ceny cpanelu albo pleska makabra. Musze zobaczyć czy sam moge kupic gdzieś tansza licencje to to byl by dobry wybór bo płacić tam to absurd za wersje full pleska na ovh jest 55 zl. a tu 120 web 34 a w ovh 17 no różnice sa znaczne. wiec na maszynie czlowiek przyoszczędzi to go cenowo zaorają panelem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.