Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Homepay.pl - Brak wypłat?


Desavil

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, domini1 napisał:

Pewnie większość z was jest na grupie ale napisze tutaj 

E-maile z informacją odnośnie aktualnych praktyk Homepay możecie także wysłać na poniższe adresy:

[email protected]

oraz

[email protected]

 

Bardzo prosimy napisać  bo czym więcej będzie wiadomości tym poważniej nas potraktują. 

 

LOL wy jesteście naprawde bardzo głupi,myślicie że odzyskacie pieniądze jak sie za to wezmą politycy i aparat państwowy.Trzeba na drodze cywilnej bo tak to zero zł  sie odzyska bo wszystko zajmie komornik a póżniejh to wiadomo że poszkodowani to będą na ostatnim miejscu w łańcuchy pokarmowym do ozyskiwania.A może jest tak że ta firma też była na polecenie polityczne zblokowana,wy chyba nie wiedzie że polska to dziki kraj i wasza naiwność w stosunku do polityków i aparatu państwowego jest przekomiczna,Najlepiej na drodze cywilnej (pozew zbiorowy) założyć sprawe sądową a nie przez KNF polityków itd bo już tych pieniędzy sie nie zobaczy jak oni sie za to wezmą.

Jak działą pańwto to na przykładzie afery AG można zaobserwwać.Poblokowali konta ,porobili komisje śledcze a tym co mieli tam pieniądze to do tej pory ich nie widzą.Także powodzenia w ozdyskiwaniu środków tą metodą.http://wyborcza.pl/7,155287,22222155,afera-amber-gold-w-piata-rocznice-upadku-klienci-moga-liczyc.html?disableRedirects=true

Edytowane przez prazubr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie śledzę informacje od pewnego czasu, m.in. na założonej grupie na Facebooku. To co się wyprawia, to aż brak słów. Jakieś linki do profili rodziny prezesa jednego, drugiego, pracowników. Informacje czy w biurze jest krzesło, czy go nie ma. Czy prezes był, czy go nie było. O której godzinie zebrania zarządu. Tak, na pewno postronne osoby mają takie informacje. O nie, czat nie działa - pewnie firma już zniknęła, o już działa. I tak można wymieniać bez końca. Wygląda to tak, jakby banda dzieciaków już nie wiedziała co ma z sobą zrobić. Jeszcze maili do prezydenta i premiera zapomnieliście podać dla lepszego rezultatu.

 

Jeżeli komuś faktycznie zależałoby, to zacząłby od wezwań do zapłaty, zgodnie z wymogami prawnymi, a później sąd i windykacja (komornik).

Edytowane przez Desavil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Desavil napisał:

Tak sobie śledzę informacje od pewnego czasu, m.in. na założonej grupie na Facebooku. To co się wyprawia, to aż brak słów. Jakieś linki do profili rodziny prezesa jednego, drugiego, pracowników. Informacje czy w biurze jest krzesło, czy go nie ma. Czy prezes był, czy go nie było. O której godzinie zebrania zarządu. Tak, na pewno postronne osoby mają takie informacje. O nie, czat nie działa - pewnie firma już zniknęła, o już działa. I tak można wymieniać bez końca. Wygląda to tak, jakby banda dzieciaków już nie wiedziała co ma z sobą zrobić. Jeszcze maili do prezydenta i premiera zapomnieliście podać dla lepszego rezultatu.

 

Jeżeli komuś faktycznie zależałoby, to zacząłby od wezwań do zapłaty, zgodnie z wymogami prawnymi, a później sąd i windykacja (komornik).

 

Każdy robi co może, jest tam masa osób prywatnych a przy takiej ilości poszkodowanych znajdziesz każdy typ człowieka. Jest kilka/kilkanaście podmiotów gospodarczych ktore już są na etapie sądu z nadzieją na wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu przyśpieszonym, ale to nie zmienia faktu że raczej nic nie odzyskamy, takie moje niestety subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Desavil napisał:

Tak sobie śledzę informacje od pewnego czasu, m.in. na założonej grupie na Facebooku. To co się wyprawia, to aż brak słów. Jakieś linki do profili rodziny prezesa jednego, drugiego, pracowników. Informacje czy w biurze jest krzesło, czy go nie ma. Czy prezes był, czy go nie było. O której godzinie zebrania zarządu. Tak, na pewno postronne osoby mają takie informacje. O nie, czat nie działa - pewnie firma już zniknęła, o już działa. I tak można wymieniać bez końca. Wygląda to tak, jakby banda dzieciaków już nie wiedziała co ma z sobą zrobić. Jeszcze maili do prezydenta i premiera zapomnieliście podać dla lepszego rezultatu.

 

Jeżeli komuś faktycznie zależałoby, to zacząłby od wezwań do zapłaty, zgodnie z wymogami prawnymi, a później sąd i windykacja (komornik).

Mi homepay jest winien 13 tys - koszt sądu i prawnika to będzie jakieś z 3-4 tys. A nie sądzę abym odzyskał chociaż połowę tego od komornika. Wiem, ze sa tu osoby którym sa winni duzo pieniądze - każdy działa na miare swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zasięgnąć opini kogoś jakiegoś prawnika  co sie zna na odzyskiwaniu długów .znalazłem coś takiego https://www.radcaprawny.info/uslugi/windykacja/

 

 

tutaj można sie skontaktowac i  opisać sytuacje https://www.radcaprawny.info/kontakt-prawnik/

Edytowane przez prazubr
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Komisja stwierdziła, że Spółka oferuje usługi płatnicze wykraczające poza uprawnienia wynikające z jej charakteru jako biura usług płatniczych. Przeprowadzona analiza wykazała bowiem, że prowadzona przez Spółkę działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych wyczerpuje m.in. znamiona usług określonych w art. 3 ust. 1 pkt 1, pkt 2 lit. c) oraz pkt 5 ustawy o usługach płatniczych, tj. usługi prowadzenia rachunku płatniczego, usługi polecenia przelewu oraz usługi acquiringu.

Biorąc pod uwagę całokształt okoliczności faktycznych i prawnych ustalonych w niniejszej sprawie Komisja stwierdziła, że działalność regulowana Spółki w zakresie świadczenia usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych jest wykonywana z poważnym naruszeniem przepisów ustawy o usługach płatniczych, co w konsekwencji należy uznać za rażące naruszenie warunków wymaganych do wykonywania tej działalności. W niniejszym przypadku przepisy prawa zostały naruszone w sposób ewidentny, co nie jest możliwe do zaakceptowania zarówno w świetle celów sprawowanego nadzoru, jak i z punktu widzenia zasad praworządności.

Mając na względzie powyższe, w ocenie Komisji Nadzoru Finansowego zachodzi określona w art. 71 ust. 1 pkt 3) bezwzględna przesłanka zakazu wykonywania przez spółkę działalności regulowanej polegającej na świadczeniu usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych.

W myśl art. 71 ust. 3 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, w przypadku wydania decyzji o zakazie wykonywania przez przedsiębiorcę działalności regulowanej objętej wpisem, organ z urzędu wykreśla wpis przedsiębiorcy w rejestrze działalności regulowanej. Mając na względzie powyższe, niniejsza decyzja skutkuje wykreśleniem Spółki z rejestru działalności regulowanej w zakresie usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych, o którym mowa w art. 4 ust. 3 ustawy o usługach płatniczych.

 

 

Za: https://niebezpiecznik.pl/post/knf-zakazala-homepay-swiadczenia-uslug-platniczych-spolka-naruszyla-prawo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu wkraczam na drogę sądową (ze względu na terminy wymaganych wezwań do zapłaty nie było to możliwe wcześniej).

Dam znać jak sprawa się potoczy.

 

W każdym razie w biurze w Sochaczewie chyba już nikogo nie ma od zeszłego tygodnia (a przynajmniej nie odbierają listów i wracają one do nadawcy).

Czat na stronie od kilku dni też już nie działa wcale. Faktury wystawione w kwietniu za transakcje dokonane w marcu, wysyłane na e-mail również nie są przez nich odznaczane jako "Dostarczone" w systemie, jak to zawsze było.

 

Powoli nawet ja - optymista, tracę nadzieję w odzyskaniu swoich uczciwie zarobionych pieniędzy.

Edytowane przez Desavil
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z obecnych tutaj osób na forum, podjął próbę kontaktu z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, np. z departamentem kontroli (https://www.uke.gov.pl/formularz-kontaktowy/ok.html), który jest właściwym organem sprawującym nadzór nad SMS Premium / IVR Premium? Homepay nadal przyjmuje tego typu wpłaty, więc kanały te nie zostały im zablokowane.

 

Moim zdaniem firma Digital Virgo S.A.  (której Homepay jest "resellerem") powinna wypowiedzieć umowę Homepay Sp. z o.o., która korzysta z ich numerów premium. Jednak zapewne jeżeli nie zapadnie jakaś decyzja z góry, przez jakiś organ, pozostanie to bez zmian.

Edytowane przez Desavil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was. Chciałbym podjąć jakieś działania, bo nie można siedzieć bezczynnie w takiej sytuacji. Tutaj moje pytanie, czy korzystacie z usług firm windykacyjnych, czy wynajmujecie prawnika? Sam zastanawiam się, która droga będzie lepsza. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Master napisał:

Mam pytanie do Was. Chciałbym podjąć jakieś działania, bo nie można siedzieć bezczynnie w takiej sytuacji. Tutaj moje pytanie, czy korzystacie z usług firm windykacyjnych, czy wynajmujecie prawnika? Sam zastanawiam się, która droga będzie lepsza. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie rady.

 

Korzystanie z firm windykacyjnych i innych KRD w mojej opinii nie ma tutaj najmniejszego sensu i jest to stratą czasu, a w konsekwencji i pieniędzy.

 

Firma windykacyjna jedynie co robi to wysyła wezwania do zapłaty itd. - to jest może i dobre w stosunku do osób prywatnych, ale nie firm. Równie dobrze możesz zrobić to samemu.

 

Kolejny krok to skierowanie sprawy do sądu, np. e-Sąd (EPU) - https://www.e-sad.gov.pl ale żeby sprawę skierować do sądu, powinieneś mieć dowody, że próbowałeś sprawę załatwić polubownie, czyli wysłałeś wezwania do zapłaty.

 

Dalej, jak sąd już wyda wyrok, powinieneś otrzymać od niego wniosek egzekucyjny, który kierujesz do komornika, w celu ściągnięcia należności. Koszty (opłata za sprawę w sądzie/e-sądzie, komornik) na tym etapie ponosisz Ty. Komornik razem z długiem odzyskuje od dłużnika dług wraz z odsetkami (o ile o nie wnioskowałeś), koszty procesu oraz koszty egzekucji komorniczej.

 

Jeżeli komornikowi nie uda się odzyskać długu, niestety koszty te (sprawy w sądzie, komornika) poniesiesz Ty.

 

PS. Tutaj można się przekonać ile są warte certyfikaty Rzetelnej Firmy - https://wizytowka.rzetelnafirma.pl/WY3O0WT4 - dzwoniłem do nich w tej sprawie, mówiłem że są na liście ostrzeżeń publicznych KNF, są nawet na ich giełdzie wierzytelności (W Kaczmarski Inkasso), zalegają bardzo dużo pieniędzy wielu osobom i nic sobie z tego nie robią. Twierdzą, że firma nie jest na ich liście dłużników, więc są rzetelni. 9_9

image.thumb.png.4b6e82579db164c759122c0adf33d4c7.png

 

Co ciekawe w innej marce powiązanej z KRD - Kaczmarski Inkasso, firma Homepay ma zgłoszone długi na giełdzie wierzytelności - https://kaczmarski.pl/Gielda-wierzytelnosci (należy wpisać NIP: 8371812995).

Edytowane przez Desavil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrViperoo

 

Robisz coś z tym? Z jednej strony to tylko zawiadomienie.

Składaliście wyjaśnienia odnośnie tych UOD z niezapłaconym ZUS?

Bo ja póki co uznałem że poczekam i zobaczę jak to się wszystko potoczy, skoro cały czas dostaję tylko zawiadomienie nie obligujące mnie do niczego.

Ale tez nie wiem czy to najlepsza opcja.

Edytowane przez lod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.