Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Tragiczna wydajność w środowisku XAMPP + rozwiązanie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jak wiecie, niedawno stworzyłem benchmark, którego celem miało być ułatwienie oceny wydajności bazodanowej, na jaką mogą liczyć klienci różnych firm hostingowych. Pracuję nad kolejnym tego typu rozwiązaniem - tym razem służącym do oceny wydajności operacji na plikach. Tworzenie logów, losowe odczyty z tysięcy małych pliczków, takie tam...
Podczas prac natknąłem się, z pewnym zdziwieniem, na zagadnienie bardzo niskiej wydajności serwera lokalnego XAMPP na maszynie pod kontrolą Win10.
Dla przykładu tworzenie pliku z logami poprzez dodawanie w pętli kolejnych linii miało wydajność zaledwie... Popatrz zresztą
sam, jakie były liczby i jak sobie z tym poradziłem - może ten case przyda Ci się, jeśli chcesz poprawić wydajność XAMPP'a.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób tego używa, nie tylko ja :) A ja się po prostu przyzwyczaiłem. Kiedyś tak mi było wygodnie na lapku sobie testować różne rzeczy i developować, potrzebowałem w czasach, kiedy internet mobilny był drogi i niedostępny, mieć po prostu coś, co sobie zawsze będę mógł odpalać "na kolanie". Pracuję na codzień na Windowsie, więc naturalnym wyborem był WAMPP, potem XAMPP... No i tak mi zostało.  A co masz na myśli pisząc o wygodniejszych rozwiązaniach? Podpowiesz, co Tobie się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Pajkert Hekko.pl napisał:

A co masz na myśli pisząc o wygodniejszych rozwiązaniach? Podpowiesz, co Tobie się sprawdza?


Offline'owo nie pracuję na szczęście, przyzwyczaiłem się raczej do rozwiązań sieciowych, a tutaj jest już gigantyczne pole wyboru :-) 

Ale tak, też kiedyś z XAMPP'a korzystałem, teraz po prostu nie widzę potrzeby. Mam też niestety takie doświadczenia, że kiepsko napisana aplikacja testowana na czymś takim jak XAMPP umie się elegancko rozjechać na "prawdziwym" serwerze. Migruję czasem takie rzeczy i praca na tego typu wynalazkach jest jedną z tych czynności, które najmniej lubię w mojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z tym rozjeżdżaniem! Dlatego mam na kanale też osobne video o tych problemach, na które wskazujesz. Najważniejsze to chyba są:

1. Wersje PHP (inna na XAMPP, inna na hostingu)

2. Kierunek ukośników (te ścieżki w Windows z backslashem)

3. Wielkość liter

Ta ostatnia to niezła zmora, jak mnie się to ileś lat temu zdarzyło po raz pierwszy, to godzinami patrzyłem w kod i drapałem się w głowę... ;)

Łatwo, szczególnie jak się pisze pierwsze linie kodu w życiu, takie błędy popełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artur Pajkert Hekko.pl napisał:

 

Ta ostatnia to niezła zmora, jak mnie się to ileś lat temu zdarzyło po raz pierwszy, to godzinami patrzyłem w kod i drapałem się w głowę... ;)

Łatwo, szczególnie jak się pisze pierwsze linie kodu w życiu, takie błędy popełnić.


Czasem dostajemy soft który działał natywnie na XAMPPie albo na jakimś IISie to jest sieka, choć teoretycznie pisany przez profesjonalne firmy.

Wiec niestety to nie jest tylko i wyłącznie kwestia początkujących.

  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.