Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pomyślałem, że założę taki temat do gromadzenia pomysłów na programy - wiem w internecie jest zapewne wiele pomysłów, projektów czy aplikacji mających pomóc w nauce - rozwijaniu się dając nam zadania ale pomyślałem, ze ów temat może również się tutaj przytoczyć tak o aby "lokalnie" zebrać pomysły, sugestie etc.  Proponowałbym aby sugestia posiadała przedrostek "[poziom]" gdzie poziom byłby to podstawowy, średni i zaawansowany + krótki opis :) jeśli temat jest zbędny można zamknąć/usunąć 

Pozdrawiam oraz z chęcią przyjmę propozycje jakiegoś programu na poziomie pdstawowym/średnim :D

• Zaskoczony 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W dobie walki ze smogiem może warto byłoby stworzyć jakiś program, który mógłby w oparciu o zewnętrzne fizyczne moduły zbierać i ewentualnie przesyłać na serwery zdalne wyniki naszych pomiarów? Ja chętnie do takiego projektu dołączyłbym i mógłbym zasponsorować zarówno infrastrukturę serwerową, jak i ustawić dwa punkty odbiorcze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ponieważ to mój pierwszy post tutaj: cześć wszystkim.
Co do pomysłów na programy, to warto jeszcze zainstalować sobie "Idea Bag 2" (który chyba się przemianował na Programming Ideas 2) - niewielką aplikację z pomysłami podzielonymi na kategorie i poziomy trudności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pół człowiek pół admin
      Ostatnio przeglądając oferty pracy daje się zauważyć obecność wymogu rozumienia i nawigacji kodu w C. Zdolność która swego czasu była rozumiana sama przez się jeśli się w jakikolwiek sposób liznęło programowania, a zwłaszcza ktoś się przymierzał do sensowniejszego poznania środowiska UNIX. Czy jest to spowodowane problemami ludzi w tym temacie, czy po prostu wzrostem znaczenia tego skilla obecnie? Jakoś wcześniej mi się wspominanie C za bardzo nie rzucało w oczy w ogłoszeniach.  Może też mniej zwracałem na to uwagę z jakiegoś powodu. Jakie są wasze odczucia?
    • Przez JustynaNA
      Cześć!
       Poszukuję osoby pasjonującej się Linuxem, chcącej porozmawiać o stanowisku Programisty Systemowego w firmie w, której pracuję: nazwa.pl.
      Pokrótce:
      Jako firma oferujemy hosting i pocztę elektroniczną ale także dajemy możliwość rejestracji domen internetowych, założenia sklepu internetowego czy zamówienia certyfikatu SSL.
      Jeżeli potrafisz dobrze programować w Pythonie lub Perlu - dołącz do nas, a będziesz rozwijał infrastrukturę firmową opartą o własne autorskie oprogramowanie oraz o oprogramowanie Open Source.

Jeśli:
      •             jesteś doświadczonym programistą zainteresowanym budowaniem systemów back-endowych,
      •             dobrze znasz i lubisz pracować z systemem Linux,
      •             masz doświadczenie w programowaniu w Pythonie lub Perlu oraz lubisz poznawać nowe języki,
      •             zagadnienia sieciowe nie są Ci obce,
      •             masz lub chcesz zdobyć doświadczenie w debugowaniu aplikacji napisanych w C,
      •             masz doświadczenie lub chciałbyś pracować przy złożonych i rozproszonych systemach
       to właśnie Ciebie szukamy! 

Twoimi zadaniami będą:
      •             rozwój i tworzenie serwerowych aplikacji pracujących w środowisku Linux,
      •             projektowanie architektury systemów oraz aplikacji,
      •             poprawianie błędów i rozwiązywanie problemów w wykorzystywanych aplikacjach Open Source,
      •             praca z oprogramowaniem i technologiami: Python, Perl, ZooKeeper, RabbitMQ, ZeroMQ, git, Apache, Nginx, Postfix, Dovecot, MySQL, PostgreSQL, LDAP, Couchbase, LXC, KVM.

W zamian zaoferujemy Ci pasjonującą, pełną wyzwań pracę, przyjazną atmosferę, nowoczesne biuro w Krakowie, możliwość rozwoju zawodowego poprzez udział w ciekawych szkoleniach czy konferencjach oraz wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji.
      Jeżeli uważasz, że to właśnie Ty jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko i chcesz dołączyć do naszego zespołu prześlij nam swoją aplikację na adres: praca@nazwa.pl z tematem wiadomości: "Programista Systemowy 220218FRN"

Prosimy o opatrzenie aplikacji klauzulą:
      "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy przez nazwa.pl sp. z o.o. dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych także po zakończeniu tego procesu, dla potrzeb kolejnych prowadzonych rekrutacji".
       Osoby, które nie wyrażają zgody na przetwarzanie ich danych dla potrzeb kolejnych procesów rekrutacji, proszone są o pominięcie ostatniego zdania w oświadczeniu.

• Przez Incls
      Witam,
      Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad sytuacją rynku pracy w dziale IT, a mianowicie SysOps/Devops/programista Python, ponieważ w głównej mierze tym się interesuje. Zastanawia mnie jak wygląda sytuacja z poszukiwaniem pracy zdalnej na obecną chwile czy to realne w takiej specjalizacji coś znaleźć czy wręcz przeciwnie?  Wiele firm poszukujących pracowników zezwala na pracę zdalną np. w postaci N godzin w miesiącu, a nie do końca to mam namyśli.
    • Przez Rafiki
      Poszukuje osoby dobrze znającej python'a i scrapy, która napisze skrypt.
      Mam konkretną stronę do pobrania, dokładniej sklep internetowy - wszystkie produkty z odpowiednimi danymi ,które wskaże.
      Prześle szczegóły zainteresowanym osobom. Dla wprawionej osoby podejrzewam ,że będzie to szybka piłka

Kontakt:
      e-mail: rafal.robakowski@gmail.com

Budżet: od 0 do 1 000 zł
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.