Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuje od roku zdalnie jako programista. Znam kilku kolegów również programistów i grafików, którzy tak pracują. Bez żadnego doświadczenia faktycznie będzie ciężko. Przydałoby się przynajmniej 1-2 letnie. Jako programista nie potrzebujesz kontaktu z klientem lub ogranicza on się do emaila, telefonu lub komunikatora. Kontakt ze współpracownikami też to raczej maile, telefon i slack.

Ja pracowałem w mniejszych firmach kilka lat, pod koniec brałem część pracy do domu. Przy takiej pracy dużo zależy od samokontroli, dyscypliny oraz warunków mieszkaniowych. Nie licz na to że będziesz sobie spał do 10. Może tylko na początku, bo to strasznie rozleniwia. Dodatkowo współpracujesz często z innymi ludźmi. Terminy też cię gonią. 

Na pewno na plus jest to że nie tracisz czasu i pieniędzy (a czas to pieniądz) na dojazdy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 minut temu, PrecelusMaximus napisał:

Pracuje od roku zdalnie jako programista. Znam kilku kolegów również programistów i grafików, którzy tak pracują. Bez żadnego doświadczenia faktycznie będzie ciężko. Przydałoby się przynajmniej 1-2 letnie. Jako programista nie potrzebujesz kontaktu z klientem lub ogranicza on się do emaila, telefonu lub komunikatora. Kontakt ze współpracownikami też to raczej maile, telefon i slack.

Ja pracowałem w mniejszych firmach kilka lat, pod koniec brałem część pracy do domu. Przy takiej pracy dużo zależy od samokontroli, dyscypliny oraz warunków mieszkaniowych. Nie licz na to że będziesz sobie spał do 10. Może tylko na początku, bo to strasznie rozleniwia. Dodatkowo współpracujesz często z innymi ludźmi. Terminy też cię gonią. 

Na pewno na plus jest to że nie tracisz czasu i pieniędzy (a czas to pieniądz) na dojazdy. 

Miło słyszeć kolejne feedbacki na temat. Dzięki wielkie oraz zapewne tak jest - nastawiony jestem przede wszystkim na naukę i terminy/obowiązki, które mimo wszystko są ;) praca to praca. Taryfy ulgowej nie ma zapewne ale wdrożenie etc jak najbardziej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1) Szukając tylko pracy zdalnej zawężasz swoje poszukiwania tylko do tych firm które to akceptują nas starcie, a takich nie ma dużo i niestety ale dużo, dobrych firm musisz odrzucić

2) Nic na starcie w zawodzie nie zastąpi pracy na full etat w siedzibie firmy i kontaktów osobistych. Chodzi mi o zdobywanie doświadczenia, relacje międzyludzkie, znajomości, poznanie realiów korporacyjnych itd.

3) Nawet jak firma oferuje pracę zdalną to niekoniecznie może być chętna żeby tak zatrudnić nowego, niesprawdzonego i niedoświadczonego pracownika, albo zatrudni go na znacznie gorszych warunkach.

Więc:

Uważam że powinieneś poszukać dobrej firmy i zatrudnić się na stałe przynajmniej na rok (lub więcej), nawet jeśli oznaczałoby to przeprowadzkę i biedowanie (zresztą w IT płace są na tyle dobre, że z biedowaniem nie powinno być problemu). W tym czasie zdobywasz doświadczenie, poznajesz rynek, ludzi. Jak będziesz już znanym pracownikiem z doświadczeniem to możliwości zatrudnienia na swoich warunkach znacznie wzrastają. W szczególności opcja JDG (jednosobowa działalność gospodarcza) i praca zdalna. 

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem, że mimo wszystko praca stacjonarna na full etat jest "lepsza" jeśli można tak to nazwać choć pewnie można się również wykłócać (a nie o to chodzi w tym temacie :D)  oraz tak jak napisałeś oraz jak wyżej koledzy pisali na temat. Pozostaje mi mimo wszystko szukać a dopiero we wrześniu będę wstanie się przeprowadzić i szukać stacjonarnie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 13.02.2018 o 13:11, Incls napisał:

Wiem, że mimo wszystko praca stacjonarna na full etat jest "lepsza" jeśli można tak to nazwać choć pewnie można się również wykłócać (a nie o to chodzi w tym temacie :D)  oraz tak jak napisałeś oraz jak wyżej koledzy pisali na temat. Pozostaje mi mimo wszystko szukać a dopiero we wrześniu będę wstanie się przeprowadzić i szukać stacjonarnie. 

Jednogłośnie stwierdzić tego nie można. Jest wiele czynników, które na to wpływają, zaczynając od charakteru projektu na ogólnopanujących zasadach w firmie skończywszy.

Ja, mimo pracy zdalnej w siedzibie bywam 2-3 dni w tygodniu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez advx
      Tworzymy darmowe open-sourcowe rozwiązanie chmury i potrzebujemy Waszej opinii.
      Zrobiliśmy krótką (max 2 min) ankietę.
      Będziemy mega wdzięczni za informacje od Was!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfNK4uQsOaEZ0qwRipqWZ2ucy6_U-IoIIpl7I6eZuTvtXJOLw/viewform?usp=pp_url&entry.1820142166&entry.1037193726=RootNode

PS:  Wrzuciłem w dwóch działach, bo nie jestem pewny gdzie bardziej pasuje.
    • Przez JustynaNA
      Cześć!
       Poszukuję osoby pasjonującej się Linuxem, chcącej porozmawiać o stanowisku Programisty Systemowego w firmie w, której pracuję: nazwa.pl.
      Pokrótce:
      Jako firma oferujemy hosting i pocztę elektroniczną ale także dajemy możliwość rejestracji domen internetowych, założenia sklepu internetowego czy zamówienia certyfikatu SSL.
      Jeżeli potrafisz dobrze programować w Pythonie lub Perlu - dołącz do nas, a będziesz rozwijał infrastrukturę firmową opartą o własne autorskie oprogramowanie oraz o oprogramowanie Open Source.

Jeśli:
      •             jesteś doświadczonym programistą zainteresowanym budowaniem systemów back-endowych,
      •             dobrze znasz i lubisz pracować z systemem Linux,
      •             masz doświadczenie w programowaniu w Pythonie lub Perlu oraz lubisz poznawać nowe języki,
      •             zagadnienia sieciowe nie są Ci obce,
      •             masz lub chcesz zdobyć doświadczenie w debugowaniu aplikacji napisanych w C,
      •             masz doświadczenie lub chciałbyś pracować przy złożonych i rozproszonych systemach
       to właśnie Ciebie szukamy! 

Twoimi zadaniami będą:
      •             rozwój i tworzenie serwerowych aplikacji pracujących w środowisku Linux,
      •             projektowanie architektury systemów oraz aplikacji,
      •             poprawianie błędów i rozwiązywanie problemów w wykorzystywanych aplikacjach Open Source,
      •             praca z oprogramowaniem i technologiami: Python, Perl, ZooKeeper, RabbitMQ, ZeroMQ, git, Apache, Nginx, Postfix, Dovecot, MySQL, PostgreSQL, LDAP, Couchbase, LXC, KVM.

W zamian zaoferujemy Ci pasjonującą, pełną wyzwań pracę, przyjazną atmosferę, nowoczesne biuro w Krakowie, możliwość rozwoju zawodowego poprzez udział w ciekawych szkoleniach czy konferencjach oraz wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji.
      Jeżeli uważasz, że to właśnie Ty jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko i chcesz dołączyć do naszego zespołu prześlij nam swoją aplikację na adres: praca@nazwa.pl z tematem wiadomości: "Programista Systemowy 220218FRN"

Prosimy o opatrzenie aplikacji klauzulą:
      "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy przez nazwa.pl sp. z o.o. dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych także po zakończeniu tego procesu, dla potrzeb kolejnych prowadzonych rekrutacji".
       Osoby, które nie wyrażają zgody na przetwarzanie ich danych dla potrzeb kolejnych procesów rekrutacji, proszone są o pominięcie ostatniego zdania w oświadczeniu.

• Przez Incls
      Witam,
      Pomyślałem, że założę taki temat do gromadzenia pomysłów na programy - wiem w internecie jest zapewne wiele pomysłów, projektów czy aplikacji mających pomóc w nauce - rozwijaniu się dając nam zadania ale pomyślałem, ze ów temat może również się tutaj przytoczyć tak o aby "lokalnie" zebrać pomysły, sugestie etc.  Proponowałbym aby sugestia posiadała przedrostek "[poziom]" gdzie poziom byłby to podstawowy, średni i zaawansowany + krótki opis jeśli temat jest zbędny można zamknąć/usunąć 

Pozdrawiam oraz z chęcią przyjmę propozycje jakiegoś programu na poziomie pdstawowym/średnim
    • Przez Qrzysio
      Poszukuję osoby do administracji serwerem dedykowanym dla lokalnego portalu internetowego składającego się z kilku podserwisów. Chodzi o uruchomienie nowej dzierżwionej maszyny i przeniesienie serwisu z obecnego serwera dedykowanego na nowy oraz dalsza współpraca w zakresie czuwania nad serwerem, przeprowadzania aktualizacji, konfiguracji itp.
      Krótka charakterystyka:
      - na serwerze nie konfigurujemy skrzynek pocztowych (używamy darmowego Google Apps), a e-maile ze skryptów wysyłamy poprzez SMTP w chmurze (Emaillabs),
      - potrzebujemy instalację w zasadzie standardowych i znanych usług: PHP (dwie wersje), MariaDB, FTP, SSH, phpMyAdmin, git, node
      - używamy płatnego pakietu Cloudflare,
      - potrzebujemy panelu do zarządzania serwerem (obecny administrator dostarczał nam DirectAdmin, ale nie ma kłootu z innymi),
      - potrzebujemy skonfigurować na serwerze VPN (najlepiej OpenVPN),
      - regularne kopie zapasowe (do dyskusji jak to rozwiążemy),
      - zgłaszanie awarii, nowych funkcjonalności lub zmian w konfiguracji możemy oprzeć o prosty system ticketów, lub zaproponowane przez administratora rozwiązanie,
      - ważny jest czas reakcji na awarię - do omówienia,
      - mamy także obszerną galerię zdjęć, która obecnie znajduje się na innej maszynie, szukam dla niej też nowego miejsca (serwera), być może nowy administrator coś podpowie lub zaoferuje,

Jako właściciel serwisu znam PHP, tworzę samodzielnie strony www, znam podstawowe komendy unix i proste sprawy robię sam. Nie znam się jednak na zarządzaniu, instalacji nowego oprogramowania i tym bardziej napraw, gdy coś nie działa i potrzebuję do tego odpowiedzialną osobę. Szukam długiej współpracy na lata. Obecny administrator jest z nami 5 lat, ale nie ma już dla nas czasu.
      Preferuję współpracę opartą o stałą miesięczną kwotę na fakturę VAT + ewentualne dodatkowe rozliczenia w razie potrzeby. Pisemna umowa o współpracy oraz powierzeniu przetwarzania danych osobowych (GIODO). Jestem otwarty na różne propozycje.
      Proszę o wiadomość prywatną, lub wiadomość e-mail: krzysiek@chojnowski.us.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.