Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Praca w IT zdalna - czy to realne?


Incls

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuje od roku zdalnie jako programista. Znam kilku kolegów również programistów i grafików, którzy tak pracują. Bez żadnego doświadczenia faktycznie będzie ciężko. Przydałoby się przynajmniej 1-2 letnie. Jako programista nie potrzebujesz kontaktu z klientem lub ogranicza on się do emaila, telefonu lub komunikatora. Kontakt ze współpracownikami też to raczej maile, telefon i slack.

 

Ja pracowałem w mniejszych firmach kilka lat, pod koniec brałem część pracy do domu. Przy takiej pracy dużo zależy od samokontroli, dyscypliny oraz warunków mieszkaniowych. Nie licz na to że będziesz sobie spał do 10. Może tylko na początku, bo to strasznie rozleniwia. Dodatkowo współpracujesz często z innymi ludźmi. Terminy też cię gonią. 

 

Na pewno na plus jest to że nie tracisz czasu i pieniędzy (a czas to pieniądz) na dojazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PrecelusMaximus napisał:

Pracuje od roku zdalnie jako programista. Znam kilku kolegów również programistów i grafików, którzy tak pracują. Bez żadnego doświadczenia faktycznie będzie ciężko. Przydałoby się przynajmniej 1-2 letnie. Jako programista nie potrzebujesz kontaktu z klientem lub ogranicza on się do emaila, telefonu lub komunikatora. Kontakt ze współpracownikami też to raczej maile, telefon i slack.

 

Ja pracowałem w mniejszych firmach kilka lat, pod koniec brałem część pracy do domu. Przy takiej pracy dużo zależy od samokontroli, dyscypliny oraz warunków mieszkaniowych. Nie licz na to że będziesz sobie spał do 10. Może tylko na początku, bo to strasznie rozleniwia. Dodatkowo współpracujesz często z innymi ludźmi. Terminy też cię gonią. 

 

Na pewno na plus jest to że nie tracisz czasu i pieniędzy (a czas to pieniądz) na dojazdy. 

 

Miło słyszeć kolejne feedbacki na temat. Dzięki wielkie oraz zapewne tak jest - nastawiony jestem przede wszystkim na naukę i terminy/obowiązki, które mimo wszystko są ;) praca to praca. Taryfy ulgowej nie ma zapewne ale wdrożenie etc jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Szukając tylko pracy zdalnej zawężasz swoje poszukiwania tylko do tych firm które to akceptują nas starcie, a takich nie ma dużo i niestety ale dużo, dobrych firm musisz odrzucić

2) Nic na starcie w zawodzie nie zastąpi pracy na full etat w siedzibie firmy i kontaktów osobistych. Chodzi mi o zdobywanie doświadczenia, relacje międzyludzkie, znajomości, poznanie realiów korporacyjnych itd.

3) Nawet jak firma oferuje pracę zdalną to niekoniecznie może być chętna żeby tak zatrudnić nowego, niesprawdzonego i niedoświadczonego pracownika, albo zatrudni go na znacznie gorszych warunkach.

 

Więc:

Uważam że powinieneś poszukać dobrej firmy i zatrudnić się na stałe przynajmniej na rok (lub więcej), nawet jeśli oznaczałoby to przeprowadzkę i biedowanie (zresztą w IT płace są na tyle dobre, że z biedowaniem nie powinno być problemu). W tym czasie zdobywasz doświadczenie, poznajesz rynek, ludzi. Jak będziesz już znanym pracownikiem z doświadczeniem to możliwości zatrudnienia na swoich warunkach znacznie wzrastają. W szczególności opcja JDG (jednosobowa działalność gospodarcza) i praca zdalna. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mimo wszystko praca stacjonarna na full etat jest "lepsza" jeśli można tak to nazwać choć pewnie można się również wykłócać (a nie o to chodzi w tym temacie :D)  oraz tak jak napisałeś oraz jak wyżej koledzy pisali na temat. Pozostaje mi mimo wszystko szukać a dopiero we wrześniu będę wstanie się przeprowadzić i szukać stacjonarnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2018 o 13:11, Incls napisał:

Wiem, że mimo wszystko praca stacjonarna na full etat jest "lepsza" jeśli można tak to nazwać choć pewnie można się również wykłócać (a nie o to chodzi w tym temacie :D)  oraz tak jak napisałeś oraz jak wyżej koledzy pisali na temat. Pozostaje mi mimo wszystko szukać a dopiero we wrześniu będę wstanie się przeprowadzić i szukać stacjonarnie. 

 

Jednogłośnie stwierdzić tego nie można. Jest wiele czynników, które na to wpływają, zaczynając od charakteru projektu na ogólnopanujących zasadach w firmie skończywszy.

 

Ja, mimo pracy zdalnej w siedzibie bywam 2-3 dni w tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.