Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Praca w IT zdalna - czy to realne?


Incls

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad sytuacją rynku pracy w dziale IT, a mianowicie SysOps/Devops/programista Python, ponieważ w głównej mierze tym się interesuje. Zastanawia mnie jak wygląda sytuacja z poszukiwaniem pracy zdalnej na obecną chwile czy to realne w takiej specjalizacji coś znaleźć czy wręcz przeciwnie?  Wiele firm poszukujących pracowników zezwala na pracę zdalną np. w postaci N godzin w miesiącu, a nie do końca to mam namyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Poziomecki napisał:

W przypadku pracy na supporcie / admin to już około 2 lat tak pracuję i sobie chwalę taką formę pracy :)

 

Coraz więcej firm jak i dziedzin pracy wchodzi w tryb zdalny.


Nadzór ok, ale przy tworzeniu czegoś już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Poziomecki napisał:

które oferują kilka dni zdalnie w tygodniu

 

42 minuty temu, Incls napisał:

Wiele firm poszukujących pracowników zezwala na pracę zdalną np. w postaci N godzin w miesiącu, a nie do końca to mam namyśli


:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Poziomecki napisał:

W przypadku pracy na supporcie / admin to już około 2 lat tak pracuję i sobie chwalę taką formę pracy :)

 

Coraz więcej firm jak i dziedzin pracy wchodzi w tryb zdalny.

 

Rozumiem, że mówisz o firmach w Polsce? Oraz tak jak ww. napisane przez Theqkash'a odnośnie kilka dni w tygodniu zdalnie odpada na ten moment, z uwagi na kończącą się szkołę chciałbym podjąć się pracy zdalnej a w przyszłości zapewne przeprowadzki i szukaniu pracy stacjonarnej - mógłby ktoś poradzić gdzie szukać? Albo jakieś uwagi na temat takich poszukiwań? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Poziomecki napisał:

Tylko w Polsce bo chyba taka Cię interesuje :)

 

Bez doświadczenia może być ciężko bo pracodawca może ci nie zaufać.

 

 

W głównej mierze celuje w polskie ale zastanawiam się powoli nad zagranicznymi - może się uda. A czy własne projekty są brane pod uwagę? Czy liczy się jedynie doświadczenie w poprzednich firmach na podobnych stanowiskach.

 

20 minut temu, Lindsey napisał:

Raczej pracodawcy wolą pracę stacjonarną, chyba, że masz dobrego skilla w tym co robisz to wtedy jest dużo łatwiej :) 

Ale juniora nikt zdalnie nie weźmie. 

 

A kogo na zdalne stanowisko chcieliby w takim razie? :D z ciekawości  

Edytowane przez Incls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie z pracą jako administrator serwerów itp. (a może być mała różnica ).... ale jeśli chodzi o programowanie i developerke w agencji, etat zdalny to normalna i praktykowana rzecz od X lat...nawet dla juniorów. Dużo zależy też do jakiej firmy masz ambicje trafić i jakie ta firma ma swoje wewnętrzne założenia i reguły (są takie które przyjmują tylko zdalnie albo takie które tylko stacjonarnie...inne zaś mają "mieszany" skład). No a najważniejsze jest oczywiście... Twoje portfolio... bez dobrego portfolio to nawet stacjonarnie nie znajdziesz roboty w mikro wyzyskującej firmie :) (no chyba ,że jako praktykant za pensje o połowę mniejszą niż w biedronce ale chyba nie o tym tutaj mówimy :))

 

Coraz częściej pracodawcy szukają osób na zasadzie B2B i działasz "zleceniowo" a nie godzinowo, wtedy koncepcja pracy zdalnej ma jeszcze większy sens....no tylko musisz mieć własną DG :)

 

Jeśli jesteś dobry w tym co robisz (masz już jakąś wiedzę i praktykę) oraz masz duże ambicje i zapał do pracy to na pewno znajdziesz pracę zdalną...i to pewnie bez większego problemu.... ja swoją pierwszą prace otrzymałem właśnie zdalnie jako grafik od agencji interaktywnej i to jednej z największych w polsce...a chodziłem wtedy do liceum....ba, sami się do mnie zgłosili przez Digart (który swoją drogą umarł kilka dni temu :( )....a było to dobre, ponad 10 lat temu.... więc dlaczego niby dzisiaj rynek miałby być mniej elastyczny ? Jak już, to chyba bardziej... tak samo jak dla juniorów i dla seniorów jest miejsce (strasznie nie lubię tego pseudo profesjonalno-angielskiego nazewnictwa chociażby dlatego ,że w odmianie polskiego słowa "początkujący / ego" jest dla mnie dużo milej słyszalne :) ). Ilość osób szkolących i chcących pracować w IT stale rośnie ale również ilość pracodawców (i freelancerów którzy często potrzebują współpracowników) rośnie i to może, nawet w szybszym tempie.

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lindsey napisał:

Raczej pracodawcy wolą pracę stacjonarną, chyba, że masz dobrego skilla w tym co robisz to wtedy jest dużo łatwiej :) 

Ale juniora nikt zdalnie nie weźmie. 

Czyja wiem, ostatnio przewinęło się kilka ogłoszeń i była możliwość pracy zdalnej - nawet dla juniora. Co nie zmienia faktu, że tych ofert jest mało. Myślę, że to kwestia podejścia i zaufania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafiki napisał:

Nie wiem jak dokładnie z pracą jako administrator serwerów itp. (a może być mała różnica ).... ale jeśli chodzi o programowanie i developerke w agencji, etat zdalny to normalna i praktykowana rzecz od X lat...nawet dla juniorów. Dużo zależy też do jakiej firmy masz ambicje trafić i jakie ta firma ma swoje wewnętrzne założenia i reguły (są takie które przyjmują tylko zdalnie albo takie które tylko stacjonarnie...inne zaś mają "mieszany" skład). No a najważniejsze jest oczywiście... Twoje portfolio... bez dobrego portfolio to nawet stacjonarnie nie znajdziesz roboty w mikro wyzyskującej firmie :) (no chyba ,że jako praktykant za pensje o połowę mniejszą niż w biedronce ale chyba nie o tym tutaj mówimy :))

 

Coraz częściej pracodawcy szukają osób na zasadzie B2B i działasz "zleceniowo" a nie godzinowo, wtedy koncepcja pracy zdalnej ma jeszcze większy sens....no tylko musisz mieć własną DG :)

 

Jeśli jesteś dobry w tym co robisz (masz już jakąś wiedzę i praktykę) oraz masz duże ambicje i zapał do pracy to na pewno znajdziesz pracę zdalną...i to pewnie bez większego problemu.... ja swoją pierwszą prace otrzymałem właśnie zdalnie jako grafik od agencji interaktywnej i to jednej z największych w polsce...a chodziłem wtedy do liceum....ba, sami się do mnie zgłosili przez Digart (który swoją drogą umarł kilka dni temu :( )....a było to dobre, ponad 10 lat temu.... więc dlaczego niby dzisiaj rynek miałby być mniej elastyczny ? Jak już, to chyba bardziej... tak samo jak dla juniorów i dla seniorów jest miejsce (strasznie nie lubię tego pseudo profesjonalno-angielskiego nazewnictwa chociażby dlatego ,że w odmianie polskiego słowa "początkujący / ego" jest dla mnie dużo milej słyszalne :) ). Ilość osób szkolących i chcących pracować w IT stale rośnie ale również ilość pracodawców (i freelancerów którzy często potrzebują współpracowników) rośnie i to może, nawet w szybszym tempie.

 

Dzięki za wiadomość. Aktualnie dalej się rozglądam i udało mi się znaleźć parę firm (z własnej inicjatywy tym razem wyszedłem). Co do umiejętności to pracę staram się znaleźć w głównej mierze aby nabyć doświadczenia - umiejętności, które mogą mi się przydać w przyszłości, oczywiście nie neguje rozwijania się na własną rękę robiąc wszelakie projekty ale praca w jakimś zespole na pewno da wiele możliwości i wiele nauczy czy to na błędach czy sukcesach budowaną wspólną pracą nad zagadnieniem i warto może będzie czegoś poszukać a przyznam. Jak naaraze jestem na etapie "szukania/pisania" - może coś się uda znaleźć. Jeśli mógłbym jeszcze zadać pytanie - gdzie polecacie szukać takowych ofert? Jakieś strony oprócz tradycyjnych wyników google? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zenbox pracowałem całkowicie zdalnie, w Hekko również pracuję całkowicie zdalnie. Jest możliwe, nawet w przypadku adminki. Jak są odpowiednie narzędzia do dobrej organizacji pracy zdalnej to da się wszystko. W sumie gdybym mieszkał bliżej siedziby to wolałbym pracę w biurze, ale praca w domowym zaciszu na pewno ma swoje plusy - choćby te ekonomiczne. Ja piszę z perspektywy supportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mariaczi napisał:

Hej, hej, hej. Nie stawiaj się na przegranej pozycji. Szukaj, przeglądaj, wysyłaj. Motywacja jest ważna więc nie trać jej :D:);) Powodzenia!

 

Poddawać się nie mam zamiaru :D dalej będę szukał, przeglądał, pisał i starał się czegoś dowiedzieć ;) może coś się uda znaleźć jak nabiorę więcej umiejętności? :D kto wie - jak na razie czekam na odzew i szukam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, polecacie wysyłać CV mimo zamkniętej rekrutacji? Pytam, bo nie wiem jak się na to zapatrują pracodawcy. Zaszkodzić chyba nie zaszkodzi? ;) Ponawiam jeszcze pytanie @Incls - gdzie najlepiej szukać takich ofert? Linkedin? bezpośrednio na stronie danej firmy(chyba nie zawsze są zamieszczone zakładki typu praca)? czy różne serwisy typu pracuj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .ojciecRydzyk napisał:

W Zenbox pracowałem całkowicie zdalnie, w Hekko również pracuję całkowicie zdalnie. Jest możliwe, nawet w przypadku adminki. Jak są odpowiednie narzędzia do dobrej organizacji pracy zdalnej to da się wszystko. W sumie gdybym mieszkał bliżej siedziby to wolałbym pracę w biurze, ale praca w domowym zaciszu na pewno ma swoje plusy - choćby te ekonomiczne. Ja piszę z perspektywy supportu.

 

Przy pracy zdalnej cenię sobię to że mając na 8:00 można wstać z łóżka 7:45 :) Oszczędzasz czas na dojazdy co w moim przypadku by było od 50 do 1.5 godziny jadąc do firmy w Warszawie + Około 200-300zł na bilety miesięcznie :)

@oneone czasem możesz trafić w okres gdzie zamierzają kogoś szukać, ale oficjalnie jeszcze nie szukają i po prostu dla zaoszczędzenia czasu mogą Cię zgarnąć. Kiedyś zaczynałem od OLXa, ale jak masz jakieś już wpisy do CV to linkedin/pracuj.pl są dobrym miejscem. Możesz też zerknąć na grupy na FB. Czasami tam się zdarzają fajne oferty.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Poziomecki napisał:

 

Przy pracy zdalnej cenię sobię to że mając na 8:00 można wstać z łóżka 7:45 :) Oszczędzasz czas na dojazdy co w moim przypadku by było od 50 do 1.5 godziny jadąc do firmy w Warszawie + Około 200-300zł na bilety miesięcznie :)

@oneone czasem możesz trafić w okres gdzie zamierzają kogoś szukać, ale oficjalnie jeszcze nie szukają i po prostu dla zaoszczędzenia czasu mogą Cię zgarnąć. Kiedyś zaczynałem od OLXa, ale jak masz jakieś już wpisy do CV to linkedin/pracuj.pl są dobrym miejscem. Możesz też zerknąć na grupy na FB. Czasami tam się zdarzają fajne oferty.

Pełna zgoda. Swoją drogą, sam tak miałem - w moim przypadku rozesłałem CV i akurat się wstrzeliłem w dobry czas. Praca zdalna ma swoje plusy, potrzebna jest tylko samodyscyplina i można pracować naprawdę wydajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemek Jagielski napisał:

Praca zdalna jest dobra, ale dla ludzi, który potrzebują kontaktu fizycznego z drugą osobą, będzie ciężka, bo nie będzie tej fizycznej relacji między ludzkiej. Do momentu, kiedy problem nie jest uciążliwy, jest wszystko spoko. 

 

Dzięki - wiem o tym :) praca zdalna i stacjonarna ma wiele plusów ale również ma swoje minusy. O kontakt z klientem/pracodawcą trudniej w takim przypadku choć nie znaczy to, że jest niemożliwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.