Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

namecheap.com tańsze domeny bo bez vat?


zlotowinfo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem suportu i mówili że nie doliczają vat, więc taniej o 23%

dla prywatnych i nievatowców, zatem odnowienie ".com":
31zł namesilo 9*3.40zł

36zł namecheap 10.59*3,40zł

49zł ovh

Nasuwa się więc pytanie: Czy polską domenę też się uda za granicą kupić bez vat?

Edytowane przez zlotowinfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dolar skoczy to i wszędzie skoczą dla nas tak samo, bo są rozliczane w dolarach (chyba)

wiec nie ma i nie będzie możliwości żeby było drożej

 

w skali roku najdrożej dolar był po 4,04zł czyli to i tak 43zł a nie 49zł

więc nie ma możliwości by dla prywatnego lub nievatowego mogłoby być drożej

 

ale w sumie czemu nie ma tam vatu skoro jestem z PL, sądziłem że zawsze doliczają

Edytowane przez zlotowinfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zlotowinfo napisał:

ale w sumie czemu nie ma tam vatu skoro jestem z PL, sądziłem że zawsze doliczają

 

W Amazon też do produktów niematerialnych jak ebooki VATu nie doliczają. Albo łamiemy prawo (raczej klient, bo to on jest zobowiązany zgłosić się do opodatkowania i oclenia) albo jednak takie produkty mają inne zasady naliczania VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to ma się do domen internetowych, ale sprowadzając coś fizycznego z zagranicy, spoza UE, nie płacimy VAT do wartości 22 Euro (lub do 45 Euro, jeśli jest to podarunek/gift). Powyżej tej kwoty już mamy obowiązek zapłacić VAT. Cło z kolei - ale to już chyba wyłącznie przedmiotów fizycznych dotyczy - płacimy za przedmioty o wartości powyżej 150 Euro.

 

Ciekawa sytuacja jest z domenami w AfterMarket. Kiedyś też nie doliczali VATu (gdzieś tam tylko z przymrużeniem oka pisali w uwagach, że klient ma obowiązek uiścić wszystkie podatki we własnym zakresie, oczywiście nikt tego nie robił). Ale w pewnym momencie dla osób nie będących płatnikami VAT (czyli głównie osób fizycznych) zaczęli VAT doliczać.

Edytowane przez Piotr GRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr GRD napisał:

Nie wiem jak to ma się do domen internetowych, ale sprowadzając coś fizycznego z zagranicy, spoza UE, nie płacimy VAT do wartości 22 Euro (lub do 45 Euro, jeśli jest to podarunek/gift). Powyżej tej kwoty już mamy obowiązek zapłacić VAT. Cło z kolei - ale to już chyba wyłącznie przedmiotów fizycznych dotyczy - płacimy za przedmioty o wartości powyżej 150 Euro.

 

Ciekawa sytuacja jest z domenami w AfterMarket. Kiedyś też nie doliczali VATu (gdzieś tam tylko z przymrużeniem oka pisali w uwagach, że klient ma obowiązek uiścić wszystkie podatki we własnym zakresie, oczywiście nikt tego nie robił). Ale w pewnym momencie dla osób nie będących płatnikami VAT (czyli głównie osób fizycznych) zaczęli VAT doliczać.

 

Przy dzierżawie również. Jest to import usługi.

 

Zdaje się że to to.

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/transakcje-zagraniczne/753835,VAT-w-imporcie-uslug-2017-odliczanie-podatku-naliczonego-wedlug-nowych-zasad.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.