Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Poczta działająca jak Gmail


spex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie, czy jest jakaś alternatywa względem wykupienia większej przestrzeni dyskowej w gmail?

 

Chodzi mi czy jest jakiś serwer poczty oraz/lub skrypt web klienta, który by działał jak gmail? Czyli tagował wiadomości "kategoriami", w nie przypisywał je do jednej kategorii - chodzi mi szczególnie o sytuacje, gdzie jeden mail może być w kilku kategoriach.

 

PS. Ktoś mi kiedyś wspominał,  iż aktualnie można wykorzystywać gmail jako klienta zewnętrznego serwera pocztowego - tak by nie pobierać na gmail (limit 15GB) tych wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spex napisał:

 Ktoś mi kiedyś wspominał,  iż aktualnie można wykorzystywać gmail jako klienta zewnętrznego serwera pocztowego - tak by nie pobierać na gmail (limit 15GB) tych wiadomości.

 

Hmm, ja o czymś takim nie słyszałem. Można po POP ściągać, ale nie bardzo wiem jak miałoby działać etykietowanie i wyszukiwarka bez ściągania tych emaili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też nie mogłem znaleźć żadnej takiej informacji, a do tego znajomy twierdzi iż chodzi o IMAP :/ Jedynie co mi się udało się znaleźć, iż aplikacja na Androida Gmail w wersji chyba 5.0 pozwala na obsługę nie gmailowych konta. https://www.dobreprogramy.pl/Gmail-5.0-z-obsluga-zewnetrznych-kont-pocztowych-oraz-cieszacym-oko-wygladem,News,58619.html

 

A wracając do temu głównego, ktoś poleci jakąś alternatywę za Gmail? Czy tagowanie mail to raczej musi być ficzer po stronie serwera pocztowego czy web klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej: zimbra lub stack postfixa. Jeśli chodzi o klienta jak najbardziej, "tagowanie" czy tam klasyfikowanie (jak zwał tak zwał), może być realizowane przez klienta lub serwer (jak wolisz). Pamiętaj tylko, że algorytm/skrypt/inne będziesz musiał sam ustawić. Z opensource i najmniej skomplikowanych masz: thunderbird lub webmail roundcube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziwo, mam złe doświadczenie przy współpracy gmail+thunderbird. Bo właśnie próbuję thunderbirdem offlinowo zrzucać trochę starej korespondencji na PC. Ale jak się okazało, TB nie kasuje mail z gmail, a jedynie ściąga z nich tag - mail bez tagu cały czas zostaje na poczcie :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.