Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Zmiana z hekko na hosting z obsługą let's encrypt


Rafx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na nowym forum :)

 

Chciałbym zmienić hosting z hekko za który płacę obecnie coś około 117 zł, czyli po podniesieniu cen opcja Start+ na jakiś hosting, który obsługuje let's encrypt. 

Zastanawiam się nad tymi:

mydevil - md1 za 150 zł

kei - hosting start ssd za 123 zł

zenbox - 5k za 150 zł

atthost - professional za 79 zł

 

Z tego co mi wiadomo to każda z ofert posiada let's encrypta, ale mogę się mylić. Najkorzystniej cenowo wygląda atthost, ale może warto zapłacić więcej i mieć lepsze warunki. Co jeszcze moglibyście polecić? Najlepiej jakieś większe firmy tak jak te wymienione.

 

Pozdrawiam,

Rafał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mruczek napisał:

Kei uważaj, bo to promocja na rok. Potem jest dużo drożej, ale cały czas świetnie jakościowo.

 

Dzięki za zwrócenie na to uwagi, czyli kei mi odpada, bo po roku chcę płacić mniej :).

 

Zastanawiam się więc nad mydevil, zenbox albo atthost. Pamiętam, że zenbox był kiedyś mocno chwalony, nadal jest to solidna firma? Jaki jest też limit pamięci memory_limit dla poszczególnych hostingów, ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafx czy możesz wymienić inne istotne dla Ciebie funkcjonalności hostingy poza let's encrypt ? jak wiadomo hosting to pojęcie bardzo szerokie.

 

W dniu 31/10/2017 o 17:17, kacperduras napisał:

ten hosting jak dla mnie to złoto, lepszego współdzielonego nie ma

 

@kacperduras mógłbyś podzielić się swoją opinią co tak bardzo Cię urzekło pod względem funkcjonalności technicznej lub innych aspektów że masz taką ocenę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gb1 napisał:

@rafx czy możesz wymienić inne istotne dla Ciebie funkcjonalności hostingy poza let's encrypt ? jak wiadomo hosting to pojęcie bardzo szerokie.

 

 

Oczywiście, a więc tak:

- minimum 10 GB pojemności

- maks 150 zł brutto

- dobrze jakby z każdym rokiem było trochę taniej

- PHP memory_limit minimum 128 MB

- bazy danych, mail, ftp, domeny, subdomeny bez ograniczeń

- php 5.6

- transfer minimum 100 GB / m-c

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafx napisał:

- PHP memory_limit minimum 128 MB

- bazy danych, mail, ftp, domeny, subdomeny bez ograniczeń

- php 5.6

 

Na Twoim miejscu, jak już zmieniasz usługodawcę to kierowałbym się również uwzględenieniem nowszych wersji i limitu niż te, które podałeś: php7.1, mysql 5.6+ (może być i MariaDB), memory_limit min. 256mb - czasem się może przydać, a szkoda gdyby dostawca uparcie przystawał przy swoim i limitu podnieść nie chciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, SomeGuy napisał:

 

Na Twoim miejscu, jak już zmieniasz usługodawcę to kierowałbym się również uwzględenieniem nowszych wersji i limitu niż te, które podałeś: php7.1, mysql 5.6+ (może być i MariaDB), memory_limit min. 256mb - czasem się może przydać, a szkoda gdyby dostawca uparcie przystawał przy swoim i limitu podnieść nie chciał. 

 

oczywiście, że więcej lepiej, ale to jest takie minimum, które da radę. Wiadomo, że za więcej też się płaci odpowiednio.

 

 

7 minut temu, gb1 napisał:

@rafx bazy danych oraz mail bez ograniczeń, rozumiem że jedynie bez ograniczeń ilościowych czy także innych ?

 

tak bez ograniczeń ilościowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafx takie parametry powinny być standardem oferty, różnica między php 5.6 a 7 jest spora, możliwości mysql 5.7 też większe wobec 5.1, 5.5, memory_limit może się przydać. 

 

edit: Warto też pamiętać, że Let's Encrypt możesz wygenerować wszędzie, nawet online, a następnie użyć go u usługodawcy, który nie posiada BOTa do odnowień.

 

@gb1 albo kolega Rafx, nie jest świadomy :)

limit ilości skrzynek

limit wysyłanych wiadomości

limit odbiorców 

limit wielkości załącznika

Edytowane przez SomeGuy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafx czyli dla bazy danych oraz mail inne ograniczenia poza ilościowymi nie są istotne ?

2 minuty temu, SomeGuy napisał:

memory_limit może się przydać

 

może ale jak widać zapewne dla @rafx nie jest to aż tak istotny element. nie ma jednej usługi pasującej dla wszystkich, istotne jest aby pasowała do zastosowania dla którego mamy ją wykorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gb1 napisał:

@rafx czyli dla bazy danych oraz mail inne ograniczenia poza ilościowymi nie są istotne ?

 

może ale jak widać zapewne dla @rafx nie jest to aż tak istotny element. nie ma jednej usługi pasującej dla wszystkich, istotne jest aby pasowała do zastosowania dla którego mamy ją wykorzystać. 

 

Zgadzam się, ale jeśli już zmieniamy coś, to warto zmienić to na lepsze pod każdym możliwym względem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gb1 napisał:

@rafx czyli dla bazy danych oraz mail inne ograniczenia poza ilościowymi nie są istotne ?

 

może ale jak widać zapewne dla @rafx nie jest to aż tak istotny element. nie ma jednej usługi pasującej dla wszystkich, istotne jest aby pasowała do zastosowania dla którego mamy ją wykorzystać. 

 

Memory_limit idealnie jakby był 256 MB, bo czasem może się przydać. Hosing głównie pod wiele stron WordPressowych.

 

Godzinę temu, SomeGuy napisał:

@Rafx takie parametry powinny być standardem oferty, różnica między php 5.6 a 7 jest spora, możliwości mysql 5.7 też większe wobec 5.1, 5.5, memory_limit może się przydać. 

 

edit: Warto też pamiętać, że Let's Encrypt możesz wygenerować wszędzie, nawet online, a następnie użyć go u usługodawcy, który nie posiada BOTa do odnowień.

 

@gb1 albo kolega Rafx, nie jest świadomy :)

limit ilości skrzynek

limit wysyłanych wiadomości

limit odbiorców 

limit wielkości załącznika

 

standard jak przy hekko mi w zupełności wystarcza jeśli chodzi o limity :)

 

Tego generowania let's encrypta online i podpięcia go do hostingu usługodawcy nie byłem świadomy. Może dałoby się w hekko to zastosować. Zaraz sobie poszukam więcej informacji jak to dokładnie działa :).

Chyba, że ktoś ma jakieś konkretne linki i może się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gb1 pewnie. Zacznijmy może od supportu - jak do nich coś piszę, to idzie się dogadać, a nie jak w niektórych firmach, gdzie rozmowa idzie jak grochem o ścianę. Także możliwości jakie oferują - spokojnie postawiłem na nim aplikację napisana w Django oraz drobną w oparciu o Jave (Spring). Trzymam też inne strony w oparciu o PHP. Z baz danych też często korzystam - MySQL i MongoDB, Postgre nie miałem okazji. Lokalizacja także na plus, przynajmniej dla tej częsci Europy - Warszawa. Jak u nich wygląda kwestia z SSL - nie miałem sposobności, ruch puszczam przez CF i certyfikat mam ich, jednak wiem że tutaj też idzie bezproblemowo wgrać własny, czy wygenerować darmowy z Let's Encrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gb1 napisał:

co rozumiesz przez "idzie się dogadać" ? 

Rozumieją co się do nich mówi, nie trzeba tłumaczyć wielu rzeczy jak dziecku, jak niekiedy zdarzała mi się sytuacja np. w pewnym hostingu z siedzibą w Mieście Króla Kraka, czy w innych Miętuskach.

 

10 minut temu, gb1 napisał:

 w jakim zakresie oczekujesz dogadania się ze wsparciem ? 

Mi starczy kontakt ze supportem w sprawie problemów technicznych (jakieś awarie) i ew. płatnosci - po co więcej? Oferta jest klarownie przedstawiona, że nie brakuje jakiś niedomówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.