Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o OVH


salvador

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.12.2017 o 08:25, MateuszCODE napisał:

Ciekawie czy po następnej awarii też podniosą ceny aby się odkuć.

 

W dniu 8.12.2017 o 09:13, Rafiki napisał:

Ceny podnieśli już chyba przed tą "dużą awarią" która była jakiś czas temu. Związane było to chociażby z dodaniem AntyDDosa do każdej usługi i komunikat o tym doszedł do wszystkich klientów odpowiednio wcześniej. OVH raczej nie musi się "odkuwać" :)

 

Co do ostatnich kilku dni (a przede wszystkim chyba wczoraj tj 6.12) to coś z siecią między DC w całym francuskim OVH... więcej jak zawsze na twitterze oktasia :)https://twitter.com/olesovhcom  czasem chyba szybciej niż na travaux.ovh.net ;)

 

@MateuszCODE,

Gdybyś śledził maila/wpisy np na twitterze to wiedziałbyś, że:

For dedicated servers, the cost of Anti-DDoS will be +1 € / month for Kimsufi, +2 € / month for SoYouStart, +5 € / month for OVH servers with 1Gbps network and +10 € / month for OVH servers with 10Gbps / 25Gbps / 40Gbps network. For VPS, the cost of Anti-DDoS will be +1 € / month. For Public Cloud, the cost of Anti-DDoS will be + 2 € / month for VMs in public bandwidth 250Mbps and + 5 € / month for VMs in public bandwidth of 500Mbps. We do not touch the price of dedicated Game servers that already pay the Anti-DDoS GAME in the price
 
Tylko teraz pytanie... Czy ten anty-ddos na vps-ssd (nie cloud) będzie działał tak jak do tej pory :D Jeżeli tak to pewnie ja i większość osób wolała by brak takiej ochrony i te 1 eur na głupoty, bo po dłuższym czasie płacenia za coś co działa (nie działa a bardziej psuje -> przy oberwaniu rakietą najczęściej i tak jest down  a przynajmniej w moich przypadkach, dlatego nie rozumiem powodu bytu antyddosa na tych vpsach) można uzbierać na jakieś głupoty.
Edytowane przez daffx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Archi napisał:

Mamy wolny rynek i wolny wybór, jeśli polityka cenowa OVH Ci nie odpowiada to zawsze jest konkurencja ;)

Dla mnie to obojętne czy zapłacę kilka euro przy dedykach więcej, ale mimo tego, że z tych vps-ssd korzystam bardzo rzadko to jednak przesada brać kasę za cos co nie działa dobrze 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, daffx napisał:

Dla mnie to obojętne czy zapłacę kilka euro przy dedykach więcej, ale mimo tego, że z tych vps-ssd korzystam bardzo rzadko to jednak przesada brać kasę za cos co nie działa dobrze 👍 

 

W przypadku serwerów VPS blokowali zawsze cały ruch UDP na czas ataku, stąd może Twoja opinia, że nie działa dobrze. Chyba, że coś się w tej kwestii zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, daffx napisał:

przesada brać kasę za cos co nie działa dobrze

 

rozwiąż to lepiej zatem samodzielnie i będziesz miał problem rozwiązany.

W dniu 08/12/2017 o 09:13, Rafiki napisał:

OVH raczej nie musi się "odkuwać"

 

widziałeś ich wyniki finansowe że tak twierdzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gb1 napisał:

widziałeś ich wyniki finansowe że tak twierdzisz ?

Jeżeli nie kojarzysz OVH polecam poszukać informacji w google o tej marce.

Wielkość tej firmy i plany inwestycyjne na najbliższe lata pokazują ,że nie są to zwykłe "ogórki" a raczej czołowa marka hostingowa w europie.

 

https://www.spidersweb.pl/2017/10/ovh-chmura-sztuczna-inteligencja.html

#czytam antyweb dla beki (spiders web też :) )

 

Fakt, OVH nie jest idealne ... ale nie ma rzeczy idealnych :) Natomiast ich ostatnia awaria pokazuje tylko jak spora część Polskiego Internetu korzysta z ich usług.

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafiki ciekawe podejście przedstawiasz, choć mało konkretne i zgodne z rzeczywistością.

Tylko tak na marginesie należy dodać, że znajomość marki i wielkość firmy nie oznacza że nie muszą się "odkuwać". Dobrym przykładem jest Nokia.

 

Wracając do meritum, widziałeś wyniki finansowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gb1 napisał:

@Rafiki ciekawe podejście przedstawiasz, choć mało konkretne i zgodne z rzeczywistością.

Tylko tak na marginesie należy dodać, że znajomość marki i wielkość firmy nie oznacza że nie muszą się "odkuwać". Dobrym przykładem jest Nokia.

 

Wracając do meritum, widziałeś wyniki finansowe ?

 

O czym Ty piszesz i o czym chcesz dyskutować? Podwyżka była podyktowana zmianą oferty, wszyscy zostali o tym dużo wcześniej uprzedzeni.... a jeśli chcesz poznać wyniki finansowe OVH to odsyłam do Google.

Pozdrawiam

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafiki dokonałeś stwierdzenia "OVH raczej nie musi się "odkuwać"", zatem byłem ciekawy czy takiego stwierdzenia dokonałeś na podstawie wiedzy która uzyskałeś z wyników finansowych wymienionej Spółki czy tylko na podstawie swojej subiektywnej oceny. Dwa razy unikałeś odpowiedzi na proste pytanie, zatem widocznie to druga opcja. Miałem nadzieję na bardziej merytoryczną dyskusję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gb1O jakiej merytorycznej dyskusji piszesz ?

Pytanie które zadałeś niewiele ma z nią wspólnego... Widzę ,że lubisz zadawać pytania więc powinieneś pierw poszukać ich odpowiedzi w Google...gdybyś skorzystał z wyszukiwarki znał byś "oficjalne" przychody za rok 2015 czy 2016 które opublikowało OVH ...widoczne są w pierwszych wynikach wyszukiwania i na tym się kończy cała "dyskusja" która zacząłeś swoim pytaniem.

Nie wiem co Twoje pytanie miało na celu...a przykład NOKII był bardzo nietrafiony, to po prostu firma która "przespała" zmianę rynku i technologi - nie wiele ma to wspólnego na dzień dzisiejszy z OVH pomijając ,że to troszkę inna branża.

Ja nic nie twierdziłem, jak już to starałem się zaprzeczyć stwierdzeniu ze OVH się "odkuwa". Znana marka, miałem namyśli przez to: stabilna, mająca kilkanaście DC w różnych krajach, inwestującą i rozszerzająca swoją infrastrukturę oraz zatrudniająca wciąż nowych pracowników...jednocześnie oferująca jedne  z najniższych cen na rynku. Raczej firmy mające problemy finansowe ucinają koszty i podwyższają ceny bez powodów - czyli zupełnie na odwrót jak działa OVH.  Procentowo udział w rynku usług hostingowych też stawia ich w pierwszych pozycjach (uprzedzając już Twoją dociekliwość nie znam szczegółowych danych ale jest to ,że tak powiem widoczne na "pierwszy rzut oka")

Kolejna rzecz to  ,że wysoki zysk firm nie ma nic wspólnego z dobrą opinią czy niezawodnością marki (patrz np nazwa.pl :)  ) ... często Ci którzy ledwo "wiążą koniec z końcem" potrafią zaoferować lepszą usługę od tych którzy zarabiają najwięcej.

OVH podało oficjalny powód podwyższenia cen, natomiast snucie ,że było to spowodowane chęcią "odkucia" się jest trochę śmieszne.

Wiem ,że 1euro w skali kilkuset tysięcy użytkowników to spora kwota ale nie przesadzajmy bo może zaraz stwierdzimy ,że była to kluczowa operacja w utrzymaniu płynności finansowej firmy i jej budżetu ?.... czasem na prawdę bywa tak jak jest napisane, nawet jak trudno w to uwierzyć :) . Ja hostuje się w OVH w PL i SBG i nie narzekam...i możesz mi wierzyć albo nie ale żadna inna firma hostingowa nie jest wstanie zaoferować mi tak dobrej jakości przy tak niskiej cenie (i nie mam tu namyśli kebabów czy SYS).

Dziękuje za merytoryczną dyskusję :)

Edytowane przez Rafiki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafiki dużo słów, ale brak odpowiedzi. Pamiętajmy że wartość przychodów to tylko jeden z parametrów wyników finansowych.

Tak na marginesie to jakieś 12 lat temu na wht była duża dyskusja na temat obrotów jednego z dostawców hostingu (także obecny na tym forum), nikt jednak nie zauważył że wynikało to z niestandardowej jednorazowej operacji nie związanej z podstawową działalnością :-) Jednak wrażenie było bardzo pozytywne dla większości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowe informacje na temat ataków nie są dostępne, być może support udzieliłby dodatkowych informacji. Sądzę jednak, że interesowanie się źródłem nieskutecznego ataku i jego cechami to marnowanie czasu Twojego i supportu.

 

Polecam Ci wdrożyć stałe logowanie ruchu (samych nagłówków) na swoim serwerze i jego archiwizowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu gdy rozpocznie się atak, szukasz odpowiedniego zrzutu ruchu i masz szczegółowe informacje na temat tego jak wyglądał atak. W zebranych przez Ciebie logach będzie oczywiście widoczna jedynie początkowa faza ataku, do czasu rozpoczęcia właściwego filtrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytuj

Ruch przychodzący i wychodzący z Przestrzeni dyskowej:
OVH proponuje cennik za wykorzystany gigabajt danych przychodzących i wychodzących.
Przez gigabajt danych przychodzących należy rozumieć gigabajt danych przychodzących na
Przestrzeń dyskową z każdej lokalizacji (Internet i/lub sieć OVH i/lub prywatna sieć).Przez
gigabajt danych wychodzących należy rozumieć gigabajt danych wychodzących z Przestrzeni
dyskowej do innej lokalizacji (Internet i/lub sieć OVH i/lub prywatna sieć).

 

Cytat z Szczegółowe warunki korzystania z usługi OVH Public Cloud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od przynajmniej wczoraj nie da się przeprowadzać czynności w związku z rejestrem domen polskich, przede wszystkim odnawiać domen i ich rejestrować.

 

Polski support jak zwykle nic nie wie i odsyła na ich travaux, na którym również nic nie ma.

 

OVH w formie.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
23 godziny temu, carcow napisał:

20 ms różnicy to przy multiplayer FPSach jednak ma sens.

Ale czy WAW ma swoje VAC i firewall Network?

 

Tak, WAW-1 ma swój własny VAC w tym oczywiście firewall network.

 

Korzystam z WAW-1 od początku jego istnienia. Obecnie to bardzo stabilne centrum danych nie odbiegające jakością od pozostałych oferowanych przez OVH. Mogę się pochwalić np. tym

uptime
 22:32:24 up 477 days

Oczywiście na podstawie uptime można ocenić jedynie stabilność zasilania jednak przerw w działaniu łącza również nie odnotowuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja OVH odradzam. Zepsuli maszynę ( po raz kolejny) i umywają ręce, kasy nie chcą oddać. idą w zaparte ze nie sa od softu, jak zwykle.

Rozpisywać sie nie będę bo tu opinie, to dyskusja mocno pozamerytoryczna, wiec nawet nie wiedze sensu. Natomiast nie polecam.

Edytowane przez Bodeha
  • Zażenowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bodeha napisał:

Ja OVH odradzam. Zepsuli maszynę ( po raz kolejny) i umywają ręce, kasy nie chcą oddać. idą w zaparte ze nie sa od softu, jak zwykle.

Rozpisywać sie nie będę bo tu opinie, to dyskusja mocno pozamerytoryczna, wiec nawet nie wiedze sensu. Natomiast nie polecam.

psują maszyny ?

to może napisz jak, bo mam trochę i się boję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.