Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o OVH


salvador

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, to nie że nie lubię jako marki, ale  "nasz" BOK bardzo słaby. Po tej ich awarii jak już wszystkie teoretycznie działały  zawisło mi na 8% wejście VPS'a w tryb rescue i tak przez dwa dni = serwer całkowicie niedostępny oczywiście BOK nie raczył się w tym czasie odezwać na moje zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mion napisał:

Ech, to nie że nie lubię jako marki, ale  "nasz" BOK bardzo słaby. Po tej ich awarii jak już wszystkie teoretycznie działały  zawisło mi na 8% wejście VPS'a w tryb rescue i tak przez dwa dni = serwer całkowicie niedostępny oczywiście BOK nie raczył się w tym czasie odezwać na moje zgłoszenia.


A jakiej odpowiedzi spodziewałeś się od polskiego BOKu który w zasadzie może jedynie opierać się na tym co robi francuska ekipa w ich DC, podczas gdy rozwiązywała ona awarie usług które mają dużo wyższe gwarancje SLA i są dużo ważniejsze niż funkcja restartów do VPSów za 15zł? :-) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mion napisał:

+ Dobry BOK, który pracuje 24 H a nie od poniedziałku do piątku jak w OVH >:(

 

 

Każda firma ma swoje przedziały godzinowe i dniowe pracy. Jak byś był pracownikiem OVH to raczej wolał byś weekend wolny jeżeli roboty mają po **** jeżeli obsługują nie tylko polski sektor klientów.

 

Jedyna zaleta przejęcia przez H88 firm typu Mintshost to, że poprawiła się jakość usług hosting shared który walił przeciążenie serwera około rok lub dwa temu. Zrobiłem parę MSC. temu transfer domeny z mintshost do OVH, domena nadal jest w panelu jakbym miał u nich usługę :D 

fairgames6ab6e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MateuszCODE napisał:

Zrobiłem parę MSC. temu transfer domeny z mintshost do OVH, domena nadal jest w panelu jakbym miał u nich usługę :D 

 

Wydaje mi się, że tam w tych domenach u nich jest generalnie niezły nieporządek, zwłaszcza że niektóre o ile wiem są nawet zarejestrowane na BH. Nie aktualizuje sie on na pewno w trybie rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszCODE napisał:

Każda firma ma swoje przedziały godzinowe i dniowe pracy. Jak byś był pracownikiem OVH to raczej wolał byś weekend wolny jeżeli roboty mają po **** jeżeli obsługują nie tylko polski sektor klientów.

Firma hostingowa, to to specyficzna branża od której działania zależą inne biznesy .  Jak nie odpowiadają im warunki mogą iść na kasę do biedronki.... Dla mnie to jest śmieszny argument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mion napisał:

Firma hostingowa, to to specyficzna branża od której działania zależą inne biznesy .  Jak nie odpowiadają im warunki mogą iść na kasę do biedronki.... Dla mnie to jest śmieszny argument


Ale przecież jak Ci nie odpowiada OVH to też masz pierdyliard firm które świadczą różne usługi - w czym rzecz? :-) 

Ja wiem w czym i Ty też wiesz. 

A to, że nie działał im support w weekend i nie odpowiedzieli na Twój arcyważny ticket gdy w jednym DC im się paliło i była tam praktycznie cała załoga - to akurat jest dla mnie wyjątkowo zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion Dochodzimy do miejsca, w którym to obsługa klienta przede wszystkim decyduje o tym, czy marka jest atrakcyjna czy też nie.

Liczy się owszem, pokrycie także weekendów i dni wolnych (w Hekko odpisujemy na tickety także w takie dni), ale poza tym ważna jest także jakość odpowiedzi.

@MateuszCODE Że ludzie też chcą mieć weekend? Prawda. Ale są zawody gdzie pracuje się w dni wolne i zmianowo, to jest praca dla ludzi, którzy to po prostu akceptują, a nie dla każdego. Hosting działa 24/7, jak prąd czy telekomunikacja i niestety popyt na usługi, w tym usługi supportu, występuje także w Boże Narodzenie, albo w niedzielę o 22:00. 

 

Działając na dużą skalę da się zapewnić wyjątkową obsługę klienta tylko wówczas, kiedy jakość obsługi staje się wartością przenikającą całą organizację, jest uwzględniona w planie szkoleń, systemach wynagrodzeń, jest nieustannie monitorowana i analizowana itd. Jakość musi stać się celem i wartością całej organizacji, wtopić w kulturę organizacyjną, tylko wówczas marka będzie się wyróżniać na tym polu w długim terminie. 

 

Nie wszystkie firmy na rynku jednakowo dbają o obsługę, IMHO klienci wyrażający opinie na forach - i tu u nas, i na wht, wyraźnie wskazują, że istnieją spore różnice między operatorami.

Z całą pewnością zapewnianie fantastycznej obsługi to zadanie nietrywialne. Jestem przekonany, że jako H88 mamy do tego świetne warunki dlatego, że poważnie podchodzimy do tematu obsługi, a także - ponieważ czerpiemy z doświadczenia wielu przejętych marek i możemy wykorzystywać najlepsze możliwe praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MateuszCODE napisał:

Jak byś był pracownikiem OVH to raczej wolał byś weekend wolny

Ujmując to inaczej to klienci mają z awarią mają czakać aż ich pracownicy wypoczną - Według ciebie TAK ?

 

1 minutę temu, theqkash napisał:

Ale przecież jak Ci nie odpowiada OVH to też masz pierdyliard firm które świadczą różne usługi - w czym rzecz? :-) 

W tym, że już jestem klientem OVH i mam opłacone usługi z których nie można było korzystać i przez dwa dni nikt nie raczył się do tego ustosunkować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mion napisał:

Firma hostingowa, to to specyficzna branża od której działania zależą inne biznesy .  Jak nie odpowiadają im warunki mogą iść na kasę do biedronki.... Dla mnie to jest śmieszny argument

Może powiesz, że praca w DC jest łatwa? Tym bardziej, że OVH ustawia ilość godzin które muszą pracownicy przepracować nie pracownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mion napisał:

W tym, że już jestem klientem OVH i mam opłacone usługi z których nie można było korzystać i przez dwa dni nikt nie raczył się do tego ustosunkować.


W sytuacjach takich gdy jest większa awaria, klienci dzielą się na dwie grupy:

- tych którzy czekają aż awaria zostanie w całości rozwiązana i ewentualnie wtedy dopiero walczą o rozwiązanie ich pojedynczych problemów,
- tych którzy chcą już i teraz odpowiedź na temat tego czemu coś tam nie działa tak jak trzeba.

Ja rozumiem Twój tok rozumowania, bo kiedyś też tak podchodziłem, ale naświetliłem Ci sprawę i wydaje mi się, że jedyna odpowiedź jaką mógłbyś dostać to "czekamy na to aż francuski oddział upora się z problemem". Gdyby taka odpowiedź Cię zadowoliła, rzeczywiście możesz złożyć uwagę do ich supportu. Nic innego Ci polski support nie odpowie, bo po prostu nie jest w stanie.

PS.  W OVH mam 5 serwerów dedykowanych, kilkaset domen i kilkadziesiąt VPSów, nie działały mi 2 dedyki w trakcie awarii i wszystkie VPSy, nie wspominając już o panelu ovh który nie działał. To się zdarza po prostu i nie ma co wieszać na nikim psów o to, a już na pewno nie na polskim supporcie który akurat w przypadku tego typu rzeczy może przekazac info do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, theqkash napisał:

, że jedyna odpowiedź jaką mógłbyś dostać to "czekamy na to aż francuski oddział upora się z problemem".

No i to załatwiło by sprawę obsługi klienta :) Brak odpowiedzi nie jest odpowiedzią ... to wszystko co mam do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mion napisał:

No i to załatwiło by sprawę obsługi klienta :) Brak odpowiedzi nie jest odpowiedzią ... to wszystko co mam do powiedzenia.


Mnie osobiście taka odpowiedź by bardziej rozczarowała, dlatego wolę nic nie otrzymać niż tego typu rzeczy. Zwłaszcza że pewnie wiele osób o coś pytało w związku z tą awarią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion:  w ofercie OVH wisi jak byk "Gwarancja realizacji zgłoszenia     Pon-Pt: 08:00-18:00 ". 

Jest co prawda SLA 99,5% , ale o ile dobrze widzę jedynie na sieć, tak więc trudno ich się tutaj czepiać. Takie warunki supportu w naszym OVH są już od dłuższego czasu, a jeszcze pewnie mieli kupę zgłoszeń przez awarie.

 

Z drugiej strony widzę, że we Francji pracują dłużej (8-20 w tygodniu i w sobotę od 9 do 17), więc przydałaby się możliwość kontaktu bezpośrednio z nimi, jak za dawnych czasów, kiedy można było zrobić zgłoszenie w panelu "do centrali". Z jednej strony zlikwidowali polskie prace.ovh.pl i wszystko jest na travaux, a z drugiej support przenieśli całkowicie do PL...

Edytowane przez patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, patryk napisał:

a jeszcze pewnie mieli kupę zgłoszeń przez awarie.


W standardowej sytuacji, gdy dedyk mi umarł przy weekendzie, polski support normalnie odpowiadał.

Tu jest nie dość że niestandardowa sytuacja (bo awaria i pewnie milion zgłoszeń) to jeszcze stosunkowo mało ważna i pewnie wiedzieli o niej, bo wyłączenie restartów było chyba celowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie każdy to zauważył jednak przy zgłaszaniu awarii kluczowe jest prawidłowe opisanie zgłoszenia. Zgłaszałem na przestrzeni kilku lat kilka awarii i wybierając jako wybór pomocy "Zgłoszenie niedostępności usługi" otrzymywałem zawsze odpowiedź od supportu w języku angielskim spoza oddziału we Wrocławiu i oczywiście godziny odpowiedzi byłby całkowicie różne od godzin pracy oddziału we Wrocławiu. Interwencje w tak opisanym zgłoszeniu były względnie szybkie, nawet raz miałem okazję przetestować to po 4:00 nad ranem i wszystko przebiegło dosyć sprawnie - kości pamięci RAM wymieniono mi wtedy w około 1,5 godziny licząc od momentu otwarcia zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś dwa miesiące temu otwierałem takie zgłoszenie, dotyczyło zwieszki kilku IP failover, które zgubiły sie gdzieś "po drodze" i nie działaly ani na serwerze źródłowym, ani docelowym. Założyłem je jakoś wieczorem (po angielsku, w panelu OVH), a odp. dostałem następnego dnia rano z "działu obsługi incydentów" w PL, tak więc stąd moje wnioski, że wszystkim poza zgłoszeniami z automatu (brak pingu itd) zajmuje się bezpośrednio polski oddział.

Edytowane przez patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jak mają zasoby (w postaci ludzi) to wolą zgłoszenia przefiltrować przez polski oddział, bo jednak ludzie fizycznie znajdujący się w DC występują w skończonych ilościach i nie mogą zajmować się wszystkim. Jak takich zasobów nie ma bo np. nie pracują, to leci z automatu bo jest szansa, że szybciej klient dostanie odpowiedź (a może i załatwienie problemu) niż się doczeka na zwykły forward z polskiego oddziału.

 

To co jest istotne to to, że działa, a nie to kto to odbiera i w jaki sposób. Ja zakładam ticket i wiem, że w ciągu 24h ktoś na niego odpowie, a bardzo często i rozwiąże problem całkowicie. Interwencje w DC są praktycznie natychmiastowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.