Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Czy domena .dev jest coś warta?


nnd.newbie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam domenę .pl, mam też domenę w drugim kraju w którym przebywam i działam. Niestety .com była zajęta. Mogę odkupić domenę .com za kilkaset dolarów, ale nie zależy mi aż tak bardzo żeby tyle zapłacić. 

 

Zastanawiam się nad wykupieniem domeny .dev. Na co dzień z własnych domen używam głównie emaila: w Polsce - .pl, w drugim kraju - drugiej. Od czasu do czasu jak szukam nowego zatrudnienia to na czas rekrutacji pod własną domeną stawiam stronę z portfolio/resume.

 

Stąd pytanie. Czy domena .dev jest coś warta? Kusi mnie żeby zastąpić moje dwie domeny jedną, dość uniwersalną .dev, ale może lepiej pozostać przy dwóch domenach krajowych? A nawet jeżeli nie do codziennego wykorzystania to może warto zaklepać domenę .dev na przyszłość?

 

Co sądzicie?

 

PS. Programowanie nie zawsze jest moim głównym zajęciem, ale jako dodatek  w pracy lub na boku zawsze coś skrobię, więc sądzę że .dev do mnie pasuje.

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.dev to fajna i ciekawa domena dla developerów właśnie i można powiedzieć, że zyskuje na rozpoznawalności. Nadal jednak część operatorów/usługodawców blokuje  nTLD ponieważ często zwłaszcza z uwagi na cenę były wykorzystywane do spamu i innych niemiłych i przykrych czynności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nnd.newbie napisał(a):

Co sądzicie?

Zyskasz fajną nazwę, stracisz na reputacji (w aspekcie wizerunkowym/stażowym) przez krótki domain age.  Firmy KRZAK sp. z o.o. raczej nie hostują się na domenach ze stażem 10+ lat (niezależnie od końcówki domeny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, theqkash napisał(a):

 

Tyle że to masz tylko blackhole, a wysyłka spamu zachęcającego do kupowania tabletek na potencję i innych podejrzanych rzeczy nie jest tu uwzględniona ;) 

 

Racja, a do tego nie wiadomo co kryje się w TOP 3 z tego artykułu pod "inne". 

 

Wracając do pytania autora to darowałbym sobie zastępowania obecnych domen, końcówką .dev jeżeli najbardziej zależy Ci na wiadomościach e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, theqkash napisał(a):

Nieszczególnie mogę wskazać, ale przynajmniej dwóch spośród pierwszej pięćdziesiątki z top100 blokuje większość nTLD albo narzuca im wysoką punktację w filtrach SA.

Rozumiem, że odrzucają pocztę z GWorkspace z domen .dev? Pachnie amatorszczyzną.
P.S. "przynajmniej dwóch" to faktycznie część operatorów 😉

Edytowane przez Tom X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tom X napisał(a):


P.S. "przynajmniej dwóch" to faktycznie część operatorów 😉

 

"Przynajmniej dwóch" spośród 50 największych firm w kraju to mimo wszystko dość sporo potencjalnych odbiorców, którzy z tych domen maili nie odbiorą. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, theqkash napisał(a):

 

"Przynajmniej dwóch" spośród 50 największych firm w kraju to mimo wszystko dość sporo potencjalnych odbiorców, którzy z tych domen maili nie odbiorą. ;)

 

To prawda, TOP50 zamykają hostingowe potęgi z aż czterema tysiącami domen na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.