Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Rozszerzenie zasięgu Wi-Fi


Juvenito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam taniego rozwiązania by rozszerzyć zasieg Wi-Fi w domu piętrowym o powierzchni około 150m2. Internet ma służyć do przeglądania stron oraz aplikacje społecznościowe.  W domu jest funbox 2.0 od Orange czyli internet po adsl. Pech niestety że router dostępowy od Orange jest przy ścianie zewnętrznej na piętrze.

 

Myślałem o mesh a konkretniej 2 sztukach jedna sztuka na górze druga na dole. Moze ktoś miał styczność i może doradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to wyłącz sobie wifi funboxa bo będzie ci kaleczył sieć. Zestaw coś po LAN najpierw działającego z mesh a później punkty. U mnie się sprawdzały najtańsze z TPlinka takie "do kontaktu" wtykane. Prędkości nawet stabilne, ale wiadomo że w budżetowym rozwiązaniu szału nie ma :)

 

Od razu szukaj też sobie coś dwuzakresowego 2.4 i 5GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Juvenito napisał(a):

No właśnie, tylko czytałem że te w kontaktach to bardzo słabe rozwiązanie. 

 

Tylko ja same AP miałem, bez tego przekazywania sieci po 230V, ale u kolegi i takie rozwiązanie się sprawdza i sobie chwali w 2 kondygnacyjnym 40 letnim domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Pomarańczowych jest coś takiego jak Smartbox Wi-Fi 6. Podobno można sobie zamówić w salonie i przetestować za grosze (choćby po to, żeby zorientować się jak to w praktyce działa). Przy czym urządzenie to z funboxem 2.0 działa jako klasyczny wzmacniacz sygnału WiFi, natomiast jako sieć mesh - z funboxami 3.0/6.0. Z zewnętrznych rozwiązań, możesz zerknąć na TP-linki deco M/E:
https://www.tomsguide.com/reviews/tp-link-deco-m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ćwierćadmin napisał(a):

z tego co kojarzę to kiedyś (czyli tak z 10 lat temu), to zależało od "jakości" prądu :) czyli żeby sinusoida była ładna, bo to działało na zasadzie modulacji sinusoidy :) i coś czytałem że gniazdka musza być na tej smaej fazie

 

Teraz już to nie ma takiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.