Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Co klient może zrobić mając dostęp do SSH? [wyłączone z tematu o nazwa.pl]


l3szcz
Wiadomość dodana przez theqkash,

Temat wyłączony z 

 

 

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, darekm napisał:

a wiesz co klient potrafi zrobić jak ma   dostęp do tego ;(

A co potrafi? :)

W sumie mnie to ciekawi z tej perspektywy, że korzystam z Directadmin a tam przecież są pliki mailowe w katalogu domowym użytkownika.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tweedlex napisał:

Jak klientowi dasz dostęp do SSH to wszystko potrafi zrobić. Jakiś sposób backupy by się przydał, bo tego w hostingach współdzielonych brakuje.

Użytkownik zrobi to na co mu pozwolisz. :) 

Jeżeli pozwalasz za bardzo - wywal admina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, l3szcz napisał:

A co potrafi? :)

W sumie mnie to ciekawi z tej perspektywy, że korzystam z Directadmin a tam przecież są pliki mailowe w katalogu domowym użytkownika.

usunąc  je :) 

1 godzinę temu, Tweedlex napisał:

Jak klientowi dasz dostęp do SSH to wszystko potrafi zrobić. Jakiś sposób backupy by się przydał, bo tego w hostingach współdzielonych brakuje.

bez ssh  tez namiesza wystarczy DA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, darekm napisał:

usunąc  je :) 

bez ssh  tez namiesza wystarczy DA :)

To wtedy wychodzi zasada - ludzie dzielą się na 3 rodzaje: 

- co robią backupy

-  co nie robią backupów

- co dopiero zaczną robić :) 

Jeśli użytkownik usunie folder z mailami to dokonuje tego na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, l3szcz napisał:

To wtedy wychodzi zasada - ludzie dzielą się na 3 rodzaje: 

- co robią backupy

-  co nie robią backupów

- co dopiero zaczną robić :) 

Jeśli użytkownik usunie folder z mailami to dokonuje tego na własną odpowiedzialność.

99 prcent  jka robi  kopi  to strony i bazy a o poczcie nie  pamięta  albo nie wie ze jest na serwerze. defakto tak naprawdę tylko kopia   hostingu w tym przypadku  ratuje du**ę. bo jednak hostingi  robią  swoja kopię zawsze :)

 

"Jeśli użytkownik usunie folder z mailami to dokonuje tego na własną odpowiedzialność."  klient ZAWSZE  uważa ze to wina hostingu a nie jego :) ze strona  muli tez wina hostingu :) 

Edytowane przez darekm
dodanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, l3szcz napisał:

Jeśli użytkownik usunie folder z mailami to dokonuje tego na własną odpowiedzialność.

Może i tak. Ale finalnie to twoim (jako usługodawcy) problemem będzie udowodnienie mu, że to on je usunął i w jaki sposób.
Bo on zgłosi ci jedynie tyle, że w programie pocztowym zniknęły wszystkie maile ;) 

 

Poza tym, to tu dochodzimy jeszcze do innych ciekawych rzeczy jak np. tajemnica korespondencji itp. (ja przykładowo będąc w roli szefa firmy bym nie chciał, aby pracownik techniczny czytał moje maile bez jakiegokolwiek uwierzytelnienia czy chociażby logowania że je przeczytał ;) ) i integralność danych (czy ten mail to rzeczywiście był wysłany, czy technik podrzucił coś do maildira).

Edytowane przez kafi
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie są jakieś sensowne rozwiązania jeśli chodzi o kopię poczty? W szczególności, do ochrony przed samymi użytkownikami - bo sobie wywalił cały inbox lub sendbox?

 

Kojarzę, iż kiedyś przemknęło mi coś Storm w nazwie, ale nie pamiętam dokłądniej nazwy. Teoretycznie jest jeszcze Proxmos Mail Gateway, ale w sumie to nie patrzyłem czy to jest to - co dokładniej to tam potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spex napisał:

A w sumie są jakieś sensowne rozwiązania jeśli chodzi o kopię poczty? W szczególności, do ochrony przed samymi użytkownikami - bo sobie wywalił cały inbox lub sendbox?

 

Kojarzę, iż kiedyś przemknęło mi coś Storm w nazwie, ale nie pamiętam dokłądniej nazwy. Teoretycznie jest jeszcze Proxmos Mail Gateway, ale w sumie to nie patrzyłem czy to jest to - co dokładniej to tam potrafi.

To bardziej bramka przed serwerem SMTP / IMAP, która Ci zabezpieczy komunikacje przed SPAMem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.