Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Galera cluster w różnych lokalizacjach


Poziomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś testował albo najlepiej ma produkcyjnie zrobiony galera cluster w różnych krajach?

 

Na razie mam postawiony w home-labie, ale z racji że serwery są rozsiane po różnych lokalizacjach myślałem o tym by skrócić czas wykonywania zadania i męczeniu jednego serwera o zsynchronizowaniu np. 3 serwerów w różnych państwach aby każdy dobijał się do swojej bazy a w tle by się dane synchronizowały.

 

Czy coś takiego działa stabilnie jeśli chodzi o opóźnienia między lokalizacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galera to nie jest synchronizacja „w tle”, tu każda aktualizacja jest propagowana na wszystkie węzły klastra i dopiero wtedy potwierdzana klientowi (czasem kończąc się komunikatem o konieczności restartu transakcji).

 

Przy rozłożeniu jej geograficznie i dobrych łączach będzie działać dość stabilnie, ale koszmarnie wolno.

 

Ja miałem z wydajnością tego nawet problem przy serwerach w różnych dc w ramach francuskiego ovh, flow control mocno przymulał całość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kafi napisał:

Galera to nie jest synchronizacja „w tle”, tu każda aktualizacja jest propagowana na wszystkie węzły klastra i dopiero wtedy potwierdzana klientowi (czasem kończąc się komunikatem o konieczności restartu transakcji).

 

Przy rozłożeniu jej geograficznie i dobrych łączach będzie działać dość stabilnie, ale koszmarnie wolno.

 

Ja miałem z wydajnością tego nawet problem przy serwerach w różnych dc w ramach francuskiego ovh, flow control mocno przymulał całość. 

 

Dzięki za informacje. A duże bazy miałeś rozlokowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrys napisał:

Musi mieć jak najmniejsze opóźnienia by miało szansę działać wydajnie.

No chyba, że wydajność nie jest wymagana to wtedy możesz kombinować ale nie przekrocz tych 50ms ; )

 

wiesz co opóźnienie czy spadek wydajności przeżyję, bardziej myślę nad takim failover że każdy "node" będzie mimo to pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.