Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Problem z wysyłką maili do WP


Komppp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wysyłką maili do WP.  Posiadam zarządzany serwer VPS na scalahosting i tam utworzoną skrzynkę pocztową ze swoją domeną. Problem polega na tym, że wszędzie mogę wysyłać i odbierać maile z onetu, gmaila, interii itp tylko z WP jest problem. Jeśli wysyłam maila z WP na moją skrzynkę pocztową to wiadomość dochodzi, a jak ze swojej skrzynki wysyłam na WP to nie dochodzi i dostaje taki komunikat:

 

This message was created automatically by mail delivery software.
A message that you sent has not yet been delivered to one or more of its
recipients after more than 24 hours on the queue on cloud-9e7d5f.managed-vps.net.

The message identifier is:     1nom0e-005VLQ-Gz
The date of the message is:    Wed, 11 May 2022 13:04:08 +0000
The subject of the message is: Fwd:

The address to which the message has not yet been delivered is:

  [email protected]
    host mx5.wp.pl [212.77.101.13]
    Delay reason: SMTP error from remote mail server after DATA:
    421 service temporarily unavailable

No action is required on your part. Delivery attempts will continue for
some time, and this warning may be repeated at intervals if the message
remains undelivered. Eventually the mail delivery software will give up,
and when that happens, the message will be returned to you.

 

WP twierdzi że po ich stronie wszystko jest dobrze. Dodam tylko, że mam drugie oddzielne konto z serwerem VPS na scalahosting ze skrzynką pocztową i tam mogę wysyłać i odbierać maile z WP. Co może być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plat pytałem się supportu o port odpisali:

Emails are being sent on the standard ports 25, 465 and 587. Most commonly emails are sent over 25 but if both server support it and are able to negotiate the emails can get sent in encrypted format on either 465 or 587.

 

A gdzie można zmienić ? port to chyba mam 465

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoja wiadomość uderza do mx5.wp.pl to szukaj w logach komunikatu, który pojawił się jak wysyłka była kierowana do mx.wp.pl. 

 

Serwer mx5.wp.pl to ich failover który działa tylko wtedy, gdy są problemy z głównym serwerem smtp (mx.wp.pl). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, igorex napisał:

Twoja skrzynka pocztowa jest podpięta do gmaila?

nie

2 godziny temu, theqkash napisał:

Jeśli Twoja wiadomość uderza do mx5.wp.pl to szukaj w logach komunikatu, który pojawił się jak wysyłka była kierowana do mx.wp.pl. 

 

Serwer mx5.wp.pl to ich failover który działa tylko wtedy, gdy są problemy z głównym serwerem smtp (mx.wp.pl). 

gdzie to odszukać ?

@igorex przeskanowałem wyskoczyło 

Wykryto krytyczne problemy w tej domenie. Prawdopodobnie zakłócają one przepływ poczty. Rozwiązania znajdziesz w odpowiednich artykułach pomocy.
error
Domena musi mieć serwery nazw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z https://mail-tester.com/  - wyślij wiadomość na podaną skrzynkę i wklej tutaj link z wynikiem.

Jeżeli sam utrzymujesz serwer pocztowy, to powinieneś wiedzieć na jakich portach jaka komunikacja przebiega - standardowo 25/tcp to smtp plaintext, 587 startls a 465 smtps. Logi znajdziesz zazwyczaj albo w `/var/log` albo w journalu usługi serwera pocztowego.

W przypadku wp spróbowałbym wysłać z IPv6.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musisz szukać w logach tak jak pisałem. Może być tak, że mx.wp.pl odpowiada że nie chce wiadomości od Ciebie z powodu np. wewnętrznej polityki antyspamowej i wtedy łączysz się z mx5 które zawsze odpowiada w taki sposób jak wyżej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem Tobie na PW na pio, mecz swoich adminów,
Zapytaj się czy oferują także dodatkowy serwer dns, bo masz jeden na swoim hostingu tylko. Jak nie mają to w najgorszym wypadku niech wzajemnie się mirroruja te z twoich dwóch kont hostingowych

Sent using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, theqkash napisał:

A masz dostęp do SSH, najlepiej jako root?

mam, tylko znajde coś tam ciekawego?

20 minut temu, jimmi napisał:

Zapytaj się czy oferują także dodatkowy serwer dns, bo masz jeden na swoim hostingu tylko. Jak nie mają to w najgorszym wypadku niech wzajemnie się mirroruja te z twoich dwóch kont hostingowych

a jak to po angielsku sformułować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.