Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hostinger - Hosting współdzielony VS hosting WordPress


WAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym prosić lepiej obeznane osoby o porównanie ofert na hostingu hostinger. Planuję założyć stronę opartą na wordpressie i jest tam oferta dedykowana pod takie rozwiązania:

https://www.hostinger.pl/najlepszy-wordpress-hosting

Zwróćmy uwagę na najtańszą opcję za 7,99.

Dla porównania spójrzmy na ofertę zwykłych hostingów współdzielonych bez dedykacji pod wordpress:

https://www.hostinger.pl/hosting-www

W tym miejscu za 3,99 mamy właściwie takie same parametry, a za 7,99 mamy już opcję "średnią", która w tabelce wygląda znacznie lepiej niż dedykowana na WP za taką samą cenę.

Oczywiście tutaj WP należy zainstalować sobie manualnie (chyba?), ale jeśli przejdziemy ten krok - to co realnie zyskujemy płacąc znacznie więcej za taki dedykowany pod WP serwer?

Czy jest sens iść w tym kierunku, czy pozostać przy opcji za 3,99? A może skoro już płacimy 7,99 to lepiej wybrać opcję standardowego o lepszych parametrach i wyższych limitach?

 

Z nieco innej beczki - na start gdzie spodziewam się ruchu ~10 osób/miesiąc ( ;) ), to oczywistym krokiem będzie opcja najtańsza. Naturalnie - z góry na 4 lata, aby dostać cenę o której tutaj piszę. Czy jeśli tak zrobię, to czy będę mógł na hostingerze zrobić np. po roku upgrade ze współdzielonego za 3,99 na 7,99, lub ze współdzielonego na dedykowany pod WP? Czy wówczas nadal będzie obowiązywała dopłata po cenach promocyjnych? Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w jakim celu zakładasz wątek, skoro porównujesz oferty jednej firmy i pytasz nas, czym one się różnią . Proponuje abyś zapytał supportu Hostingera, a nie zakładał konta na różnych forach i pytał o to samo :D Trochę szeptanką to pachnie :)

  • Zażenowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kolopik napisał:

Nie rozumiem w jakim celu zakładasz wątek, skoro porównujesz oferty jednej firmy i pytasz nas, czym one się różnią . Proponuje abyś zapytał supportu Hostingera, a nie zakładał konta na różnych forach i pytał o to samo :D Trochę szeptanką to pachnie :)

Konto na innym forum do którego się odnosisz założyłem w ~2008 roku co wypadało sprawdzić przed rzuceniem oskarżenia.  Jak mogłeś tam przeczytać - zostałem na nim przekierowany tutaj (jak mi się wydaje)... Twoja odpowiedź troszkę elektrodą pachnie i jej niesławnymi "zasilaczami z czarnej listy" ;)

 

A co do samego "po co pytam" - supportu hostingera zapytałem o to samo i otrzymałem nawet odpowiedź. Ale przecież oczywistym jest, że pytam marketingowca o zakup jego własnego produktu i w efekcie dostaję coś co można nazwać reklamą. Muszą to przepuścić przez filtr zanim wydam kilkaset złotych.

Dlatego zadaję to pytanie po to, aby uzyskać odpowiedź od osób które korzystają z usług hostingera i były w podobnej rozterce jak ja, lub po prostu siedzą w temacie i się na tym znają i dzięki temu potrafią udzielić fachowej porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WAN napisał:

Witam,

 

Chciałbym prosić lepiej obeznane osoby o porównanie ofert na hostingu hostinger. Planuję założyć stronę opartą na wordpressie i jest tam oferta dedykowana pod takie rozwiązania:

https://www.hostinger.pl/najlepszy-wordpress-hosting

Zwróćmy uwagę na najtańszą opcję za 7,99.

Dla porównania spójrzmy na ofertę zwykłych hostingów współdzielonych bez dedykacji pod wordpress:

https://www.hostinger.pl/hosting-www

W tym miejscu za 3,99 mamy właściwie takie same parametry, a za 7,99 mamy już opcję "średnią", która w tabelce wygląda znacznie lepiej niż dedykowana na WP za taką samą cenę.

Oczywiście tutaj WP należy zainstalować sobie manualnie (chyba?), ale jeśli przejdziemy ten krok - to co realnie zyskujemy płacąc znacznie więcej za taki dedykowany pod WP serwer?

Czy jest sens iść w tym kierunku, czy pozostać przy opcji za 3,99? A może skoro już płacimy 7,99 to lepiej wybrać opcję standardowego o lepszych parametrach i wyższych limitach?

 

Z nieco innej beczki - na start gdzie spodziewam się ruchu ~10 osób/miesiąc ( ;) ), to oczywistym krokiem będzie opcja najtańsza. Naturalnie - z góry na 4 lata, aby dostać cenę o której tutaj piszę. Czy jeśli tak zrobię, to czy będę mógł na hostingerze zrobić np. po roku upgrade ze współdzielonego za 3,99 na 7,99, lub ze współdzielonego na dedykowany pod WP? Czy wówczas nadal będzie obowiązywała dopłata po cenach promocyjnych? Jak to wygląda?

 

Totalnie nie rozumiem o jakie doradztwo prosisz? Jak dla mnie to jest akurat hosting, który odstrasza swoją ofertą. Bo o ile w pierwszym roku cena jest "dość znośna" to w kolejnych latach jest to zwyczajny rozbój w biały dzień. 

Są hostingi, które  wyglądają o wiele ciekawiej. W dodatku nie ma jakiś miesięcznych limitów odwiedzin. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, morsiak25 napisał:

Bo o ile w pierwszym roku cena jest "dość znośna" to w kolejnych latach jest to zwyczajny rozbój w biały dzień. 

Są hostingi, które  wyglądają o wiele ciekawiej. W dodatku nie ma jakiś miesięcznych limitów odwiedzin.

Przez pierwsze 4 lata cena jest raczej bezkonkurencyjna, a potem - cóż, 4 lata to szmat czasu.

Niemniej masz moją uwagę - jestem otwarty na propozycje. Jakie konkretnie hostingi w podobnym zakresie cenowym mają ciekawszą ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat hostingera mogę powiedzieć tylko tyle, że wszędzie, gdzie przychodzi do pieniędzy z poleceń, to hostinger jest gdzieś w "top", bo ponoć dużo płacą za referrale. Z drugiej strony nie słyszałem nic dobrego o nich, złego w zasadzie też (oprócz tego, że drogo w kolejnych latach).

 

Według https://top100.rootnode.pl/ranking firma utrzymuje nieco ponad 3 tysiące domen polskich co może coś z automatu sugerować. 

 

Porównywanie opcji hostingowych... co znaczy "hosting dostosowany pod wordpress"? Według ich tabeli porównawczej w takim pakiecie "WordPress Starter" możesz dostać wp-cli, które jesteś w stanie uruchomić na niemalże każdym hostingu obsługującym SSH.

 

Chwalenie się natomiast Darmowym certyfikatem SSL Let's Encrypt (rzekomo o wartości 45,25zł) to jakiś nieśmieszny żart, ale z drugiej strony.... krajowi "liderzy" tego nie oferują 😉

 

 

Jak dla mnie jedna i druga oferta raczej średnio ciekawa. Nic specjalnie nadzwyczajnego nie oferuje, a pułapki cenowe i dziwne kruczki zdają się aż rzucać się w oczy 😉 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kolopik napisał:

Nie rozumiem w jakim celu zakładasz wątek, skoro porównujesz oferty jednej firmy i pytasz nas, czym one się różnią . Proponuje abyś zapytał supportu Hostingera, a nie zakładał konta na różnych forach i pytał o to samo :D Trochę szeptanką to pachnie :)

Bez przesady, nie wprowadzajmy zamordyzmu na forum. Grunt to pytać, zwłaszcza jak rzeczy mogą pozornie wydawać się oczywiste.

 

@WAN
IMO o wordpresie utworzyło się dużo legend odnośnie jego działania. Jako, że jest najpopularniejszy i sporo osób wyszukuje "hosting wordpress" to naturalnym było, że firmy utworzą profile hostingowe dedykowane pod ten skrypt. Mogą to być odrębne maszyny z dodatkową optymalizacją, a może to być czysty marketing zachęcający do dołożenia kilku złotych, aby nieświadomy miał jasno powiedziane, że to jest oferta, która będzie szyta na miarę tego skryptu.

Prawda jest taka, że wordpressa uruchomisz na każdym hostingu :) I zgodzę się z @theqkash, że pisanie o darmowym cercie LE o wartości 45 PLN to dosyć zabawna kwestia :).
Zdecydowanie patrz na ceny odnowień bez znaczenia czy za 2 czy za 4 lata, bo ten czas zleci szybko i wrócisz z problemem. Do rozważenia więc oferty firm hostingowych, które oferują po prostu hosting bez koniecznego nazywania tego konkretną usługą pod konkretny skrypt. Jeśli potrzebujesz dodatkowych wtyczek, które wymagają konkretnych modułów na serwerze, to też wcale nie jest pewne, że "hosting wordpress" Ci na to pozwoli, więc przed zakupem trzeba dopytać firmę czy pozwala na to i nato, czy udostępnia to i to, a najlepiej wykonać samodzielne testy (firmy oferują darmowy/niewiele płatny test) :).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, theqkash napisał:

Na temat hostingera mogę powiedzieć tylko tyle, że wszędzie, gdzie przychodzi do pieniędzy z poleceń, to hostinger jest gdzieś w "top"

 

Jak dla mnie jedna i druga oferta raczej średnio ciekawa. Nic specjalnie nadzwyczajnego nie oferuje, a pułapki cenowe i dziwne kruczki zdają się aż rzucać się w oczy 😉 

Tak, też to zauważyłem i dlatego zadałem pytanie - bo dałem się na te wszystkie polecenia złapać, ale zauważyłem, że to tak jak z nord VPN - strach lodówkę otworzyć... i tu mi coś przestało grać. Dziękuję za Twoją opinię.

 

4 godziny temu, szuwarekmini napisał:

może to być czysty marketing zachęcający do dołożenia kilku złotych, aby nieświadomy miał jasno powiedziane, że to jest oferta, która będzie szyta na miarę tego skryptu.

Ano, niestety jestem tutaj zielony - chcę się nieco pobawić za nieduże pieniądze, ale nie chcę się też męczyć z zamulającą stroną. Jakie wtyczki czy skrypty mnie mogą w przyszłości zainteresować - tego niestety nie wiem. Na chwilę obecną te wszystkie "wp-cli" i inne skrótowce to małe zadanie domowe jakie od Was dostałem do wygooglania - dziękuję, bo dużo mi to pomoże, kiedy już wiem o co zahaczyć.

 

Dziękuję również @Hostline.pl, @Mion i @sohost za linki - przyjrzę się i doczytam przed dokonaniem zakupu :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak przedmówcy odradzam hostingera, a ponadto wszelkie pakiety 4-letnie nie tylko u nich, jest szansa że usługa zdoła się zepsuć srogo albo co gorsza, dostawca się zwinie... (molochy typu nazwa.pl czy home.pl na pewno się nie zwiną, ale tam cenowo średnio)

 

czy strona będzie po polsku i jednocześnie chcesz, żeby była koniecznie jak najlepsza prędkość w kraju, ew. czy wskazany support polski, czy też będzie może ona niekoniecznie skierowana do Polaków, i ew. lokalizacja w Europie (zwłaszcza dobrze połączone z Polską miejscówki typu Frankfurt, Amsterdam czy Paryż to raczej bez większej różnicy) czy w Stanach (tu już z PL ciut gorzej, szczególnie poza wschodnim wybrzeżem) wraz z anglojęzycznym supportem byłyby OK (w zamian za niższą cenę)?

 

zakładając że jednak Polska, to, uprzedzam, piszę niestety tylko na podstawie opinii z tego forum i nie tylko (bo niestety nie posiadam konta w żadnej z poniższych firm), z hostingów które jakiś czas temu miałem na oku, wybierając kilka szczególnie wartych IMHO uwagi od najtańszego:

 

za darmo! ale od solidnej firmy (mydevil.net) - myślę że nie stanie się krzywda jak spodziewasz się 10 odwiedzin na dzień początkowo, ew. jeśli strona hobbistyczna

https://www.ct8.pl/offer

 

od 12 pln / rok - limity b. skromne, ale firma z dobrymi opiniami, na początek może starczy? tylko jak zabraknie zasobów, to kolejne plany już nie tak tanie (w sensie nie żeby straszne zdzierstwo, ale moja ostatnia sugestia daje więcej zasobów za tą samą kasę)

https://hosting.linux.pl/hosting-na-start.html

 

od 15 pln (1. rok) / 30 pln (odnowienie) / rok - niestety nie są tu podane zbytnio szczegółowe parametry, i brak SSD (nawet na bazę), ale pi-razy oko, chyba najlepsza cena/jakość? brałbym na stronę hobbistyczną (jeśli z jakiegoś powodu ct8 nie)

https://hostinghouse.pl/hosting

 

od 25 (1. rok) / 50 pln (odnowienie) / rok - ci sami ludzie co od ct8 (mydevil.net) - SSD, SSH i masa innych ficzerów, jasne i hojne limity zasobów, brałbym bez mrugnięcia okiem jeśli strona ma w jakikolwiek sposób pieniądze zarabiać, a nie być tylko dla osobistej rozrywki

https://www.small.pl/

 

Edytowane przez chivito
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.