Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Zamiast dhosting


franiuu

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Pawel_15 napisał:

@rafal.kusmider, @dhosting.pl pozwolę sobie tutaj zapytać o jedną rzecz związaną z wykorzystywaniem przydzielonych zasobów. W dpanel.pl w zakładce statystyki serwera widzę regularne skoki wykorzystania zasobów które są najbardziej widoczne na jednogodzinnym wykresie. Średnie wykorzystanie procka oscyluje powiedzmy pomiędzy 100 a 200 MHz i nagle bach, strzał na 2.5 GHz i dalej znów średnia z przedziału 100 a 200 MHz. Z dyskami i siecią wygląda podobnie aczkolwiek skoki nie są od siebie uzależnione to znaczy skok zużycia procesora nie oznacza w tym samym momencie skoku użycia dysku czy sieci i na odwrót. Pytanie brzmi - czy te skoki pokazują stan mojego konta czy jakąś średnią dla całego serwera? Nie trzymam nic ciężkiego, nie wykonuję żadnych extra zadań cron czy innych poleceń które mogłyby tak mocno punktowo wysysać zasoby. Nie zauważyłem również spadku wydajności dla konta, subkont i jakiejkolwiek ze stron którą trzymam. Ciekawią mnie te nagłe krótkie skoki, mają miejsce zarówno w środku dnia jak i nocy.

 

 

Statystyki, które prezentujemy w dPanelu przy Twoim koncie dotyczą wyłącznie operacji wykonywanych na Twoim serwerze.  Napisz do mnie na PRIV z loginem do Twojego konta, spróbuje pomóc wyjśnić o co chodzi z tymi peakami - musi być na to racjonalne wytłumaczenie. Czasem aplikacja np. sama wykonuje aktualizacje lub operacje cron na poziomie natywnej aplikacji albo ktoś cyklicznie odpytuje Twój serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gb1 napisał:

@rafal.kusmider z ciekawości zapytam się jak liczona jest średnia ? jak często próbkowana, jaki parametr dla procesora jest pobierany i jak obliczana jest średnia ? Czy jest dostępny dokument opisujący to zagadnienie ?

pytasz jako ich klient czy tak dla sportu ? :) Nigdzie nie opublikowano takich informacji, nie wiem czy do końca podchodzi to pod informację jawną. Pewne rzeczy należą do tajemnic firmy. 

Edytowane przez housemd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hosemd Czy cały czas wątek dotyczy tego samego ? wcześniej pisałeś:

W dniu 27/10/2017 o 11:17, housemd napisał:

usłudze dynamicznie przydzielającej zasoby, dodatkowo płatnych ponad ustalony limit.

 

Przyznam, że jeśli obecnie uważasz że informacja w jaki sposób są obliczane (w tym uśredniane) dane które stanowią podstawę do obliczenia dodatkowo płatnych usług to przyznam że jest bardzo zdziwiony Twoim komentarzem.

 

Jednak jeśli nawet przyjąć, że dane te nie są podstawą do obliczenia dodatkowych opłat, to sam napisałeś wcześniej że ciekawią Cię nagłe skoki w udostępnianych przez dostawcę danych. Czy podstawą do ustalenia z czego one mogą wynikać nie jest ustalenie źródła danych oraz sposobu ich obliczania jeśli one są prezentowane klientowi ? Jeśli trzymać się założenia że sposób obliczania tych danych jest "tajemnicą firmy" to także można przyjąć że prezentowane dane są po prostu losowo generowane, ale wtedy są zupełnie bezużyteczne dla klienta zatem jaki cel ich udostępniania ?

 

Wszyscy więksi światowi dostawcy usług (mam na myśli usługi typu AWS, GCE, Azure), bardzo jasno technicznie w większości przypadków opisują w dokumentacji co dokładnie jest źródłem danych oraz jak jest to obliczane, w szczególności jeśli stanowi podstawę do rozliczeń. Ciekawostką jest na przykład na platformie GCE sposób obliczania iops zapisu, ktoś nie znając sposobu obliczania może się bardzo zdziwić :-) (to taka dygresja).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.