Skocz do zawartości
otlet

Nauka SysOps

Polecane posty

Witajcie,

Otóż od lat sobie adminuję pingwinkami w różnej ilości zależnie od potrzeb.

I tak ostatnio wpadłem w stagnację, że przecież nic się nie zmienia - te same techniki, te same aplikacje i tak dalej.

Chciałbym nieco poznać narzędzi, których Wy również używacie w codziennej pracy.

Co do backup? Monitoringu? HA? Web? Co się zmieniło, od czego można tak naprawdę się uczyć "adminowania".

Jaki mielibyście pomysł dla świeżaka (nie tego z biedronki :P ) oraz dla Juniora/Mid'a, by powiększył swoje umiejętności :)

Tak krótko powiedzcie czym się zajmuje devops i sysops? Przy okazji Niezła strona :)

Edytowano przez heryklos

@chmiel0ne wiesz :P Czasem można czegoś chcieć się uczyć, ale ciężko bez podstaw :) @heryklos np. jest zainteresowany, ale też nie wiedział co szukać i jak :D

btw. dzięki za linki, przyda się powiększenie wiedzy i lista ostatnio popularnych narzędzi, bo jak wiadomo - za szybko to się zmienia :D

A co sądzicie o Docker? Warto się uczyć go i użyć na produkcji, czy lepiej się nie pchać?

Z dockerem od niedawna jesteśmy przyjaciółmi i wygląda to tak - to jest naprawdę bardzo fajne, elastyczne i dobrze przemyślane rozwiązanie, ale na żadną produkcję przynajmniej w obecnym stanie się po prostu nie nadaje.

NIC co ma działać nieprzerwanie i pod presją bym nie stawiał w dockerowych kontenerach. Za dużo wysypujących się procesów i kontenerów widziałem. Być może w przyszłości będzie stabilne - ale naprawdę warto się nim zainteresować.

W dniu 19.10.2017 o 22:10, Archi napisał:

Z dockerem od niedawna jesteśmy przyjaciółmi i wygląda to tak - to jest naprawdę bardzo fajne, elastyczne i dobrze przemyślane rozwiązanie, ale na żadną produkcję przynajmniej w obecnym stanie się po prostu nie nadaje.

NIC co ma działać nieprzerwanie i pod presją bym nie stawiał w dockerowych kontenerach. Za dużo wysypujących się procesów i kontenerów widziałem. Być może w przyszłości będzie stabilne - ale naprawdę warto się nim zainteresować.

No właśnie ja korzystam produkcyjnie dla swoich prywatnych stron i racja - nieco problemów z wysypem miałem. Zobaczymy co dalej. Dalej się zastanawiam nad Kubertenesem :D

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.