Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

cron, backup i kopia przyrostowa roczna vs miesięczne


zlotowinfo

Rekomendowane odpowiedzi

jestem zielony w komendach i składniach linuxowych, dzięki waszej pomocy zrobiłem skrypt archiwizacji danych (załącznik)

aktualnie używam kopii przyrostowej rocznej, ale wiele takich kopii zajmuje mi za dużo miejsca
chciałbym robić więcej kopii przyrostowych ale miesięcznych, ich częstotliwość sobie ustawię w cron

problemem moim jest wyszukanie plików z aktualnego miesiąca nie z ostatnich 30dni

 

1. czy dobrze zrobiłem kopię przyrostu miesięcznego?

2. czy mogę dowolnie, zamiennie korzystać raz z $D innym razem z ${D}

3. czy $D będzie zawsze dwuznakowa, jeśli nie to jak ją naprawić


 

Y=`date +"%Y"`;       M=`date +"%m"`;       D=`date +"%d"`;

# roczna kopia
find $toarchfiles -newermt `date -r $year +%F` -type f | tar czf ${updatelast} --files-from=/dev/stdin --exclude-from=$homedir/domains/cron/archiwizer.no $logstat

#miesięczna kopia
find $toarchfiles -mtime -30 -type f | tar czf ${daylast} --files-from=/dev/stdin --exclude-from=$homedir/domains/cron/archiwizer.no $logstat

#kopia przyrostu miesięcznego
find $toarchfiles -newermt "$Y-$M-01 00:00:00" -type f | tar czf ${update}${D} --files-from=/dev/stdin --exclude-from=$homedir/domains/cron/archiwizer.no $logstat

#kopia przyrostu miesięcznego z zamienionymi $ na ${} i na odwrót
find $toarchfiles -newermt "${Y}-${M}-01 00:00:00" -type f | tar czf $update$D --files-from=/dev/stdin --exclude-from=${homedir}/domains/cron/archiwizer.no ${logstat}

 

 

 

 

archiwizer!.txt

Edytowane przez zlotowinfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

find $toarchfiles -newermt `$Y-$M-01 00:00` -type f | tar czf ${update}_${D} --files-from=/dev/stdin --exclude-from=$homedir/domains/cron/archiwizer.no $logstat

wszystko wygląda prawidłowo, ale tworzy puste pliki, a komunikat z cron:
/home/virtXXXXXX/domains/cron/archiwizer: line 30: 2017-10-01: command not found
find: I cannot figure out how to interpret ‘-type’ as a date or time

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.