Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

MySQL i MariaDB - Problemy z połączeniem


matek7323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie mam problem z połączeniem do bazy danych mysql i mariadb
rozwiązuje to co prawda po przez dodanie adresu IP i przez zero tier ale jest to trochę męczące czasami jak robię coś lokalnie  

Wiem że może być to system zabezpieczeń ale chciał bym to ominąć na razie 


jak instaluje domyślnie bazę danych na serwerze VPS czy lokalnie na jakimś serwerze linuxa i chce się połączyć programem program HeidiSQL dostaje taki komunikat
Host '' is not allowed to connect to this mysql server


tym dodaje ip do serwera
mysql -u root -p
Enter password: <enter password>
mysql>GRANT ALL ON *.* to root@'123.123.123.123' IDENTIFIED BY 'haslo123';
mysql>FLUSH PRIVILEGES;
mysql>exit

ja wiem że można dodać w bazie danych adres ip i to działa, na obecną chwile używam zero tier i mam zestawione połączenie

ale czy ktoś by mógł mi pomóc jak to ogarnąć aby wpuszczało wszystkich 

 

I drugie pytanie, jak łącze się do bazy jako root przez program HeidiSQL i wybieram menager użytkowników i chciał bym dodać jakiegoś usera przez ten program wywala mi błędy i nie mogę go dodać, czy to też jest kwestia jakiś zabezpieczeń czy jak to wygląda ? 

Błąd SQL (1045): access denied for user 'root@"ip" (using password YES)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię firewalla na serwerze to zapytaniem GRANT ALL ON *.* to root@'123.123.123.123' IDENTIFIED BY 'haslo123'; dodajesz uprawnienia dla użytkownika root łączącego się z IP 123.123.123.123, jeżeli chcesz przydzielić dostęp z dowolnego adresu IP to składnia 'username'@'%'. Zerknij tutaj: https://stackoverflow.com/a/11225588

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.