Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

FreeDNS.42.pl - czyżby problem?


magician

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że fns2 nie działa już dłuższy czas a dokładniej to nie działa od 3 miesięcy to można było się spodziewać że jak fns1 padnie to będzie problem. Domenę którą trzymałem w freedns.42.pl przerzuciłem do Cloudflare. Póki fns2 nie wróci do żywych lepiej korzystać z innych DNS'ów.

Edytowane przez Vescer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fns2 nie działa niestety od czasu sławetnego pożaru OVH. Według dzisiejszego wpisu na stronie freedns.42.pl znaleźć trzeba nowego dostawcę.

 

Pomijając pożar i przeszło 3-miesięczną nieobecność fns2, patrząc na przestrzeni lat (używam freedns.42.pl od 2013 roku lub chyba nawet wcześniej, od lutego 2013 monitoruję dostępność fns1 i fns2 z użyciem własnego monitora regularnie co 2 minuty) serwis ten jest jak na całkowicie darmowe narzędzie bardzo dobry i rzadko zdarzają się przerwy. Tę wczorajszo-dzisiejszą kilkunastogodzinną po tylu latach niezakłóconego korzystania w pełni wybaczam.

 

Dla większości swoich domen korzystam z freedns.42.pl w połączeniu z buddyns.com jako secondary i świetnie mi się to sprawdza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu serwer DNS dostał czkawki, bo dostałem powiadomienie z serwisu monitorującego domenę, że domena nie odpowiada. Chyba faktycznie trzeba będzie przenieść się z zarządzaniem domeną w inne miejsce. Akurat ja tam za wiele zarzucić serwisowi FreeDNS.42.pl, bo korzystam z niego do obsługi niekrytycznych systemów. Jedyne, czego brakuje (i o co można mieć żal) to to, że administrator nie wysyła mailem powiadomień do wszystkich o zaistniałem sytuacji. Wcześniej wysyłał powiadomienia o różnych sprawach związanych z serwisem, ale od dawna już tego nie robi. I tego właśnie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.