Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4


housemd

Rekomendowane odpowiedzi

Sam widzisz ,że różnica jest prawie żadna.... i tak jak pisałem wcześniej, wiele zależy od tego jak inni użytkownicy w danym momencie obciążają serwer, więc nigdy taki benchmark nie będzie w 100% miarodajny.

 

Co do hostingu progresso oraz mydevil - jak dla mnie są to dwie topowe marki - sam korzystałem z ich usług (zarówno progreso jak i mydevil) - podczas korzystania złego słowa powiedzieć nie mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powrócę do tematu, niestety nadal szukam miejsca na swoje forum... mydevil świetny - szybki, stabilny ale nie bezproblemowy. okazuje się, że skrypt forum potrafi skutecznie zeżreć ilość wykorzystywanych interpretatorów php. Standardowa ilość w MD3 jest niewystarczająca (9), dokupiłem dodatkowe (15) - również nie pomogło, testowo włączono mi 30 sztuk i również potrafi to wykorzystać. Instalacja stockowa, bez dodatkowych aplikacji czy pluginów. Ktoś z Was może polecić dobre miejsce na przenosiny ? Nie muszą być wcześniej wymienione firmy, zależy mi na stabilności i jako takiej wydajności z "jakąś" opieką administracyjną...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.tanidedyk.pl - zmieścisz się w swoim budżecie wraz z administracją.

 

możesz też kupić czystego VPS i zainstalować vesta cp - instalacja całego panelu to wklepanie kilku komend, wszystko instaluje i konfiguruje się z automatu a po ostatniej zmianie systemu szablonów dla configów nic się nie wysypuje podczas użytkowania jak bywało to wcześniej.

 

www.webh.pl - bardzo ciekawa oferta serwerów ale chyba brak usługi administracji dla vps'ów, która Cie interesuje ale za to VPS KVM z gwarantowanymi zasobami.

 

Jeśli dalej chciałbyś iść w stronę hostingu współdzielonego to webh również taki oferują i to bez żadnych limitów interpretatorów.  Hostingu webh używam od prawie roku dla jednej strony klienta i jestem zadowolony jeśli chodzi o stabilność, natomiast support odpisuje w ciągu kilku albo kilkunastu minut (nie przesadzam z kilkoma minutami :) ) co do szybkości nie mam żadnych zastrzeżeń, jedyny jako taki "minus" to panel ispmanager - ale to raczej kwestia przyzwyczajenia - tak na prawde jest bardzo prosty i intuicyjny.

Edytowane przez Rafiki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 08/10/2017 o 21:24, Sevos napisał:

czeka wiele różnych dostępnych języków programowania, m.in. PHP (jakkolwiek kontrowersyjnie brzmi nazywanie programowanie w tym)

 

Właśnie trafiłem na Twoją wypowiedź. Rozwiń proszę tą myśl :-)

 

@housemd też zauważasz problemy wydajnościowe na EWH? Ja myślę właśnie nad czymś z dedykowanymi zasobami

Edytowane przez matt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, servizza napisał:

Matt a jakiś konkretny spec poszukujesz ? I czy mając na myśli gwarantowane dedykowane zasoby masz na myśli "czas" czy prawdziwie alokowane przypisane do konta zasoby (zgodnie NUMA, CAT itd..)

 

VPS w Polskiej lokalizacji, DirectAdmin, 2gb ramu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@servizza @matt może pogadajcie sobie o swoich sprawach w innym temacie ?

10 godzin temu, Rafiki napisał:

Jeśli dalej chciałbyś iść w stronę hostingu współdzielonego

właśnie się zastanawiam i nie wiem tak naprawdę co wybrać... vps z administracją w bezproblemowym DC byłby najlepszym rozwiązaniem, ale tych DC kilka odwiedziłem i jest raczej kiepsko. Kusi mnie własnie webh albo progreso ale progreso kuca podobno przy braku ochrony ddos. już nawet nie chodzi mi o mój sajt bo znudzonych życiem szczylów którzy dla zabawy atakują moje zasoby na szczęście nie mam, czasem ddosy strzelają na maszynę na której działa konto i wtedy może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, housemd napisał:

okazuje się, że skrypt forum potrafi skutecznie zeżreć ilość wykorzystywanych interpretatorów php. Standardowa ilość w MD3 jest niewystarczająca (9), dokupiłem dodatkowe (15) - również nie pomogło, testowo włączono mi 30 sztuk i również potrafi to wykorzystać.

 

11 godzin temu, housemd napisał:

@nrm ale rzadko w dobrej cenie (max do 600pln rocznie) znajdę vps'a z opieką administracyjną w komplecie.

 

Sugeruję zoptymalizować przychody z forum aby mieć możliwość pokrycia kosztów jego utrzymania. Proponowana przez Ciebie kwota to 50 zl miesięcznie czyli bardzo niska w stosunku do opisywanych wymagań które potrzebujesz.

 

Możliwe że innym rozwiązaniem jest uruchomienie forum na dedykowanych zasobach serwera w chmurze (lub jakimś vps) i dokonanie przez okres 1-2 tygodni dokładnych pomiarów parametrów technicznych pod względem oceny wydajności niezbędnej do utrzymania działania forum na poziomie oczekiwanym przez Ciebie. Jednocześnie można dokonać optymalizacji. W przypadku wyboru dostawcy który rozlicza zasoby za godziny nie będziesz musiał się wiązać z dostawcą długoterminowo, a pozwoli to Tobie na pozyskanie odpowiednich danych które pozwolą na ocenę jaką konkretnie usługę potrzebujesz pod względem technicznym i oszacować jej realny koszt. Wykonanie takich czynności to koszt jednorazowy za optymalizację, zbieranie danych oraz zasoby wykorzystane w procesie jednak pozwoli Tobie posiadać wiarygodne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, housemd napisał:

@nrm ale rzadko w dobrej cenie (max do 600pln rocznie) znajdę vps'a z opieką administracyjną w komplecie. Masz miejsce które możesz polecić ? Nie szukam wyłącznie sharedów jeśli o to pytasz... 

 

Jak chcesz coś pokroju shareda, ale bez jakichś dużych limitów to zapraszam na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, housemd napisał:

Dobra, raz kozie śmierć, zamówię hybrydę z @progreso.pl, zobaczymy co jesteście warci @Adam Szendzielorz :D  

 

Zamawiaj i testuj!

Tylko odezwij się na helpdesk żebyśmy Ci dotuningowali konfigurację usług do skryptu bo zwykle można tu sporo podciągnąć :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystko działa sprawnie. Hybrid1 jest naprawdę szybki i wydajny. Nie ma tutaj specjalnych optymalizatorów w postaci nginx jako reverse proxy, litespeed itp. Surowy apache2 działa w porządku i nie widzę różnic w wydajności pomiędzy wcześniej użytkowanym MD3 w MyDevil. Zauważyłem jedną rzecz - mam dość pokaźną galerię zdjęć, która działa w progreso jeszcze szybciej niż dotychczas :) Ogólnie zmiana na duży plus, jestem zadowolony. Dzisiaj "dostrugałem" jedną rzecz któa przyniosła ogromny boost w wydajności - php 7.2. Nie pytaj o "terminy techniczne" ;) ale całość zapitala szybciutko.  

@Adam Szendzielorz nadal czekam na dotuningowanie, ciekaw jestem co jeszcze można z tego wycisnąć ;) 

Edytowane przez housemd
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, housemd napisał:

Zauważyłem jedną rzecz - mam dość pokaźną galerię zdjęć, która działa w progreso jeszcze szybciej niż dotychczas

 

Mógłbyś podać w terminach technicznych co masz na myśli pisząc "działa ... jeszcze szybciej niż dotychczas" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.