Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

H88 S.A - domeny.pl - odmowa wydania kodu autoryzacyjnego - jakie możliwości


msoczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem domenę ".org" od H88 S.A przez domeny.pl i mam z tym niemały problem, mianowicie H88 odmawia wydania kodu autoryzacyjnego do domeny pomimo tego iż żadanie wydania takowego zostało żłożone. Nie jest to domena .pl jednak, bo wtedy NASK szybko i sprawnie mógłby wkroczyć do akcji.
Jedyna droga rozwoju to poproszenie ICANN o wymuszenie na H88 wydania kodu autoryzacyjnego.

Drogi typu, rzecznik konsumenta, czy składanie pozwów w polskich sądach uważam za stratę czasu i pieniędzy, szczególnie, że nie jest to domena premium.

Dlatego pytanie moje brzmi, jakie poza ICANN instrumenty można użyć na H88 aby skutecznie i szybko wydali kod autoryzacyjny?

H88 S.A.
ul. Franklina Roosevelta 22
60-829 Poznań, Polska
KRS 0000612359
REGON 364261632
NIP 7822622168

www.domeny.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że domeny.pl podają Ci powód, dlaczego nie chcą wydać kodu? :) Myślę, że tak.

 

Strzelam, że kupowałeś domenę w promocji "Domenobranie" za 49,99 zł netto zamiast ceny standardowej 69,99 zł netto za pierwszy rok. Jeśli tak, to przed przeniesieniem domeny musisz ją odnowić za 99,99 zł netto. Jeśli byś kupił domenę bez promocji, to mógłbyś ją przenieść bez odnawiania.

 

Druga możliwość to pokrycie różnicy w cenach w promocji i ceny standardowej (nie wiedzieć czemu - ceny odnowienia, czyli 99,99 zł netto), czyli po zapłaceniu 50 zł netto będziesz mógł również przenieść domenę. Finansowo wychodzi mniej więcej na to samo. Opłata karna 50 zł netto lub odnowienie domeny na kolejny rok za 100 zł netto.

 

https://domeny.pl/cennik-uslug-i-domen.html

 

Jeśli jest inaczej dawaj znać.

 

Promocje zwykle związane są z jakąś kulą u nogi. Warto o tym pamiętać :P

 

DD

Edytowane przez D D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, D D napisał:

Rozumiem, że domeny.pl podają Ci powód, dlaczego nie chcą wydać kodu? :) Myślę, że tak.

 

Strzelam, że kupowałeś domenę w promocji "Domenobranie" za 49,99 zł netto zamiast ceny standardowej 69,99 zł netto za pierwszy rok. Jeśli tak, to przed przeniesieniem domeny musisz ją odnowić za 99,99 zł netto. Jeśli byś kupił domenę bez promocji, to mógłbyś ją przenieść bez odnawiania.

 

Druga możliwość to pokrycie różnicy w cenach w promocji i ceny standardowej (nie wiedzieć czemu - ceny odnowienia, czyli 99,99 zł netto), czyli po zapłaceniu 50 zł netto będziesz mógł również przenieść domenę. Finansowo wychodzi mniej więcej na to samo. Opłata karna 50 zł netto lub odnowienie domeny na kolejny rok za 100 zł netto.

 

https://domeny.pl/cennik-uslug-i-domen.html

 

Jeśli jest inaczej dawaj znać.

 

Promocje zwykle związane są z jakąś kulą u nogi. Warto o tym pamiętać :P

 

DD



Tak, podają powód, żądają podpisanego żadania autoryzacji i ma to absolutnie sens. Problem w tym, że takie żadanie już otrzymali xD
Zabawa w kotka i myszkę. Nie odbieraja telefonów już ode mnie. Nie odpisują na maila.


Kolega widze w promocje się bawi, ja nawet przyznam, że nie patrzylem na żadne promocje, czy prównania, bo nie handluje domenami, a w dowolnej działalności gospodarczej koszt zakupu samej domeny jest tak znikomy, że nie warto o nim rozmawiać nawet, natomiast sama domena już nie bo prezentuje konkretną wartość. Szczególnie jeśli jest spieta z konkretnym serwisem.

Dlatego odpowiadając Ci na pytania i żeby urwać spekulacje zapłaciłem 164.82zl za 2 lata, wieć sam widzisz, że postrzeganie świata przez pryzmat własnych kategorii nie do końca się sprawdza, bo inni ludzie niekoniecznie muszą gonić ścigać każde 100zł xD

Zależy mi na domenie i na tym, żeby klienci przestali akceptować tak uwłaczające godności praktyki jak odmowa autoryzacji  Zdarzyło mi się żadać kody autoryzacji od wielu różnych dostawców na świecie i sprawa nie zajmowała dłużej niż kilka minut. Ale też zdaje sobie sprawę, że są ludzie którzy nawet kupując usługi od firm prywantych cały czas bedą ustawiać się w pozycji petenta, co jak widzimy jeszcze bardziej tylkko psuje rynek konsumenta, bo to woda na młyn takich gównofiremek jak H88.



 

2 godziny temu, Kapitan_Bomba napisał:

Oj, ale "nie bo nie", czy jakiś konkretny powód typu fejkowe dane lub udział w promocji?



Nie akceptują mojego podpisu bo nie zawiera pełnego imienia, co nawet nie jest klauzula abuzywna bo nie ma ani słowa o tym w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, psz napisał:

https://www.icann.org/resources/pages/name-holder-faqs-2017-10-10-en

 

Punkty 8 i 10 wydają się mieć zastosowanie do Twojej sytuacji.



Dzięki.  Tak już patrzyłem na te warunki. Jutro minie piąty dzień od czasu jak wystąpiłem do H88 o kod autoryzacyjny, a ICANN zdaję się nakłania by klient i sprzedawca sami się porozumieli wiec zwracają uwage czy minęło przynajmniej pięć dni od momentu wystąpienia o kod autoryzacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś powodu odmowy, więc "strzelałem" w regulamin promocji, który jest najczęstszym powodem utrudniania wydania kodu :) Przepraszam jeśli Cię uraziłem, chciałem pomóc :P Osobiście nigdy nie kupuję domen w promocji, jeśli te ograniczają moje możliwości do dysponowania domeną po jej zakupie.

 

DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, msoczka napisał:

wieć sam widzisz, że postrzeganie świata przez pryzmat własnych kategorii nie do końca się sprawdza, bo inni ludzie niekoniecznie muszą gonić ścigać każde 100zł xD

Jesteś na forum gdzie niektórzy mają setki, tysiące albo i więcej domen.  Dla mnie szukanie najlepszego (niekoniecznie najtańszego) dostawcy to część rozsądnego gospodarowania budżetem i prowadzenia biznesu, nawet jeśli kupuję czegoś 1 sztukę. Poza tym jak już cię poinformowano sporo pytań jakie tutaj padają zazwyczaj wynikają z nieznajomości regulaminu/promocji, szczególnie jeśli dotyczą zakupu u jakiegoś gorszego dostawcy. Jak widzisz nie chcąc się ścigać o 100 zł i nie poświęcając czasu na wybór odpowiedniego dostawcy nie dość że przepłaciłeś to jeszcze masz przez to problemy i marnujesz czas na próby ich rozwiązania.

 

Radzę ci wystosować formalne pismo listem poleconym z żądaniem wydania kodu auth z powołaniem się na regulamin z pieczątkami itd.  Jeśli to nie pomoże, a zależy ci na domenie i nie dbasz o 100 zł, to zakładaj sprawę sądową, odzywaj się do rzecznika itp. Zazwyczaj nadanie sprawie formalnego biegu działa orzeźwiająco na firmy. Tym bardziej, że sądzę, że doszło do jakiegoś niedopatrzenia lub olania sprawy, a nie do świadomego działania na przekór.

 

 

Edytowane przez nnd.newbie
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domeny.pl od dawna w internecie słyną z tego, że utrudniają transfer domen. Na takie opinie możesz trafić w wielu zakątkach sieci.  Dodatkowo przed zakupem usług rzadko kto zagląda do sekcji Inne usługi w Cenniku, a to przecież tam są takie kwiatki jak "Transfer domeny zagranicznej lub specjalnej (np. .asia, .tel, .travel, .pro, itp.) z H88 S.A. do innego rejestratora - 200€". Skąd cena? Bo tak, bo mogą i wielu nie kryło zdziwienia, kiedy niezadowoleni z usługi chcieli migrować domenę w inne miejsce.
Ale nie ferując wyroków - przesłałeś im pismo i nie zgodzili się na wydanie kodu bo zły jest podpis? W sensie bez pełnego imienia? Rozważałeś odpuścić i po prostu podpisać tak jak chcą? No chyba, że coś źle zrozumiałem i problem jest w innej kwestii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.