Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

MyDevil.net vs dhosting.pl (własny CMS)


Dave94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie pracuję nad autorskim portalem (framework CodeIgniter), który będzie poświęcony technologii.
 

Systemy które są lub będą wdrożone:

- System artykułów wraz z załączaniem obrazków (odpowiednie skalowanie oraz optymalizacja aby obrazki nie zajmowały zbyt dużej powierzchni),

- System poradników (obrazki na serwerze + ewentualne video w serwisie YouTube),

- Tablica pomocy (coś na bazie grupy FB / StackOverflow tylko związane z automatyką/technologią),

- System downloadu - ale będą to tylko i wyłącznie schematy ewentualnie materiały z poradników (będzie kilkanaście plików, których waga będzie oscylować 2 - 10MB)

 

Jeśli chodzi o pliki to w sumie nie przejmuje się zbytnio pojemnością, ponieważ jeśli portal znajdzie rzeszę fanów to pod pliki wykupię osobny serwer storage.  Wielu pewnie będzie zastanawiać się dlaczego stawiam projekt na frameworku na współdzielonym hostingu - CI 4 jest lekkim frameworkiem więc nie chce się od razu pchać w serwer VPS (tym bardziej nie wiem czy projekt wypali).

 

Porównałem dwóch usługodawców - dhosting.pl oraz mydevil.net.

 

Z mydevil.net jestem już od trzech lat i w sumie nigdy problemów z serwerem nie było, bardzo dobry kontakt z supportem - więc złego słowa powiedzieć nie mogę.
Czas wyrenderowania strony na MD (output z frameworka):  0.0405 seconds

 

Serwer na dhosting.pl zakupiłem początkiem stycznia - aby porównać jak framework pracuje u dwóch różnych usługodawców. Na plus zdecydowanie możliwość skalowania zasobów, co do supportu mam "mieszane" zdanie, bo obsługa błyskawicznie odpisuje to gdy zapytałem skąd różnica na surowym skrypcie pomiędzy hostingami (MD & DH) - jeden Pan stwierdził że muszę zainstalować plugin cache (oczywiście zaoferowali, że zoptymalizują w swoim zakresie - na plus, jednak od początku pisałem że nie korzystam z gotowych rozwiązań a swój projekt piszę na CI - Pan wciąż myślał że korzystam z WP stąd temat pluginów - ale pretensji nie mam bo każdy może się "zakręcić"). Ogółem przemawia do mnie możliwość skalowania zasobów oraz nieograniczona liczba wysłanych wiadomości ale różnica wyrenderowania surowej strony (pomiędzy MD i DH - jeszcze bez systemu cache) wynosi >100ms.

 

Czas wyrenderowania strony na DH (output z frameworka): 0.1932 seconds.

 

 

W przypadku gdy pliki frameworka były uruchomione przy pomocyopen basedir (pliki były nad folderem public_html w podfolderze engine) czas wyrenderowania był podobny - ale gdy wrzuciłem pliki do katalogu public_html i wymusiłem przekierowanie przez htaccess do podfolderu public widoczna jest przewaga MD.

 

Ale to tylko liczby i moje spostrzeżenia - czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto korzystał z obydwu usługodawców? Bo sam powiedziawszy jestem bardzo zadowolony z MD ale w DH podoba mi się opcja skalowania zasobów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mydevil nie ma limitu CPU. Porównywałem działanie prestashop w md vs dh i różnice w prędkości były znaczące na korzyść md.  

 

Również skusiłem się na dh ze względu na skalowanie. Niestety czysta instalacja prestashop generowała mi nawet 2.5 GHz procesora. Za co oczywiście trzeba było dopłacić. Niestety dalej skrypt działał dużo wolniej aniżeli w mydevil. Dziś konto w dh leży odłogiem. 

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka korzystam w MyDevil i na pewno jest to hosting godny polecenia. Mają dobry - szybko odpowiadający BOK  niezależnie od dni i jego pory...


Jedyną wadą jak dla mnie wprowadzająca niestety ograniczenia, to wersje baz danych, które są "stare" .

SELECT VERSION(); '5.7.33-log'

Stare w sensie, że nie obsługują nowych funkcjonalności "Common Table Expressions"

Cytat

MySQL 8.0 was released with awesome features. One of its most prominent features is CTE
Common table expressions were introduced in MariaDB 10.2.1.

:( I nie wprowadzili jeszcze PHP 8...

 

Poza tym mogę  mogę polecić jeszcze  zenbox.pl oraz nazwa.pl,  które maja już najnowsze wersje PHP oraz MySQL.


Nazwa.pl oferuje dodatkowo redia i node.js.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.