Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Cloudflare w nazwa.pl i u innych operatorów (Wyłączone z tematu o nazwa.pl)


Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, itomek napisał:

Korzystanie z zewnętrznych CDN'ów jest i było na własną odpowiedzialność właściciela strony.

No i jak pisałem, zakończmy :)

 

Nie chcecie wspierać Cloudflare to nie wspierajcie, ja nawet kibicuje Wam bardzo jeżeli chcecie zrobić lepszy pakiet usług niż Cloudflare i oferować go klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, itomek napisał:

Co ma PCI DSS do wysyłania określonych informacji w nagłówkach?

 

Dokładnie nic, ale zarzucasz Cloudflare'owi brak uczciwości. Niech klienci to ocenią. Jeśli ufają i chcą korzystać, po co im w tym przeszkadzać? CDN i hosting to usługi komplementarne, a nie konkurencja.

 

Porada dla klientów (dowolnej firmy): Jeśli nie ufacie firmie, z którą współpracujecie, a na rynku są inne świadczące podobne usługi, zmieńcie firmę.

 

1 godzinę temu, itomek napisał:

Moim zdaniem mamy równy rynek, nie powinno się premiować kogoś za popularność

 

W takim razie jak nazwiesz CloudHosting WordPress? Albo Cloud Backup z klientem tylko dla Windows?

 

1 godzinę temu, itomek napisał:

nie widzę też zasadności wprowadzania zmian w logach, które mogą być prawnym dowodem jakiegoś działania, które porównuje się z tym, co widzą ISP. Korzystanie z zewnętrznych CDN'ów jest i było na własną odpowiedzialność właściciela strony.

 

Logi są dla klienta, a nie dla Was. Nie każdy potrzebuje logów o jakości dowodowej, a jeśli naprawdę takich potrzebujecie, nazwa.pl może trzymać osobne.

 

Porada dla klientów: Jeśli firma hostingowa nie umożliwia, czego potrzebujecie, a inne firmy tak, zmieńcie firmę.

 

PS: Ja także wypowiadam się na tym forum prywatnie.
 

PS2: Cloudflare oferuje dużo więcej niż tylko CDN, który zresztą jest mało istotnym i nudnym produktem w naszej ofercie. CDN'ów na rynku są setki a marże bliskie zeru.

 

image.thumb.png.781a3e1b2727b8ca74aa6943a178fdb7.png

 

PS3: Jakość dyskusji w tym wątku uległa wyraźnemu pogorszeniu. Klient zapytał o coś, udzieliłeś odpowiedzi, ale później dyskusja zeszła na kwestie ideologiczne. Chyba nie ma sensu jej dłużej ciągnąć.

Edytowane przez psz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa: nikomu niczego nie zarzucam. Napisałem o swoim odczuciu, i nie wyciągaj zbyt daleko idących wniosków z tego co jest napisane, szukając w mojej wypowiedzi drugiego dna. 

 

Czy mam obowiązek mieć pewność, że IP jakie widzę w dodatkowych nagłówkach jest prawidłowe? No nie.

 

A dlaczego? Bo poza CDNem jest też ISP, który tez widzi jakieś IP na trasie. Skoro ISP widzi IP z CDNa, to nie mogę nikogo zmusić do tego aby uznał, że to co wrzucone jest w dodatkowym nagłówku z CDNa jest właściwym IP. Nie zakładam tutaj niczyjej złej woli, po prostu opieram się na tym, co widzą inni na trasie.

Edytowane przez itomek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISP i to jaki adres IP widzi, nie ma kompletnie nic wspólnego z użytkownikiem końcowym. Nawet Cloudflare i jego IP się tu nie liczy. Ważny jest IP użytkownika końcowego, który wykonuje jakąś czynność.

 

Nie możesz nikogo zmusić, żeby uznał zawartość nagłówka, ale wyobraź sobie, że niektórzy już uznają. I chcą go w logach.

 

Skończ już z tym IP, bo się zapętlasz i robi się to nudne. Tak, przyjąłem do wiadomości, że nie masz pewności co do zawartości nagłówka. Zostawmy temat.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, itomek napisał:

Moim zdaniem mamy równy rynek, nie powinno się premiować kogoś za popularność, nie widzę żadnej zasadności promocji CF nad CDN'em oferowanym przez inne firmy

W normalnym świecie: Nie powinno się premiować kogoś za popularność, więc wprowadzimy obsługę różnych CDN-ów.
W świecie nazwy: Nie powinno się premiować kogoś za popularność, więc nie wprowadzimy obsługi żadnych CDN-ów.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wsparcie dla CloudFlare jest wielkim plusem dla firmy hostingowej. Skoro 99% użytkowników chce tego rozwiązania, i ufa to strzał w kolano jest takiego wsparcia odmówić.

Nie dość że CloudFlare ma mnóstwo darmowych opcji które pozwalają właścicielowi strony bezpiecznie spać w nocy to dodatkowo darmowy CDN. 

Już nie porównujmy CDN'a od Polskiej firmy hostingowej vs CDN znany na całym świecie i najbardziej popularny. Bo porównywanie tego to jest przepaść, już bardziej zaufałbym firmie CloudFlare który ma x bazę klientów niż Polskiej firmie Hostingowej. (Takie jest moje odczucie)

Chyba tworzycie hosting www pod klientów a nie pod siebie. Skoro 95% klientów jest za wsparciem, a 5% nie, to oczywiście że racjonalnie takie wsparcie będziemy oferować.

Pozdrawiam

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mesharsky napisał:

Skoro 99% użytkowników chce tego

skąd wiedza, że 99% użytkowników firm hostingowych chce tego? Jakieś badania robiłeś? Osobiście mam 10 hostingów w OVH i nie potrzebuje. Rozumiem że jestem w tym 1%? Ale nikt mnie nie pytał...

 

4 godziny temu, Mesharsky napisał:

Skoro 95% klientów jest za wsparciem, a 5% nie

A to już inne badania rozumiem, chyba że też tu się procenty pomieszały...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, essa napisał:

skąd wiedza, że 99% użytkowników firm hostingowych chce tego? Jakieś badania robiłeś? Osobiście mam 10 hostingów w OVH i nie potrzebuje. Rozumiem że jestem w tym 1%? Ale nikt mnie nie pytał...

 

A to już inne badania rozumiem, chyba że też tu się procenty pomieszały...


99% to była bardziej forma przenośni.

Sam mam wielu klientów którzy preferują korzystanie z CloudFlare jeżeli chodzi o serwery DNS no i oczywiście CDN.
Tutaj bardziej chodzi o wątek poruszany o "zaufaniu", gdzie firma polska porównuje się do firmy na skalę całego świata.

Już nie mówię o fakcie że CloudFlare ma masę innych ciekawych opcji niż sam wspomniany CDN.

Nie miałem zamiar tutaj podawać jakiś dokładnych liczb bo ich nie mam. Jednakże z pośród kilkuset klientów, spotkałem się z max 5 osobami którzy wybrali alternatywy do CDN'a.. Więc już samo spostrzeżenie ludzi powinno wystarczyć.

 

38 minut temu, essa napisał:

Osobiście mam 10 hostingów w OVH i nie potrzebuje.

Przepraszam że się wyraziłem źle, chodziło mi bardziej o fakt gdybyśmy mieli już zacząć korzystać z CDN'a to na co byś postawił.

Jeżeli powiedziałem coś nie zrozumiałego to również proszę wybaczyć, Polski język nie jest moją mocną stroną.

Pozdrawiam!

  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mesharsky napisał:

którzy preferują korzystanie z CloudFlare

A oferujesz im sam swojego CDN'a? Skoro piszesz, że preferują to znaczy, że dałeś im jakąś alternatywę i z niej nie skorzystali. Z jakiego powodu? W OVH nie potrzebuje dodatkowo innej firmy do tego żeby mi np. DNSy utrzymywała. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, essa napisał:

A oferujesz im sam swojego CDN'a? Skoro piszesz, że preferują to znaczy, że dałeś im jakąś alternatywę i z niej nie skorzystali. Z jakiego powodu? W OVH nie potrzebuje dodatkowo innej firmy do tego żeby mi np. DNSy utrzymywała. 

 

Nie, po prostu zrobiłem wsparcie dla CF bo klienci o to prosili. OVH też sam używam do utrzymywania swoich NS i DNS, jednak mówimy tutaj o zapotrzebowania klientów, klient sobie wybiera co chce. Jeżeli klient wymaga wsparcia CloudFlare a hosting tego nie ma, to albo się zgodzi na to co hosting oferuje, albo pójdzie sobie gdzie indziej. 

Mam nadzieję że teraz mnie troszku bardziej rozumiesz.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient "wymaga" CF? Do czego? Ukrycia swojego IP? Czy ochrony przed atakami DDoS? Czy oszczędzania transferu? Odpowiedź brzmi "tak" , ale tylko wtedy, jak sama firma hostingowa tego nie oferuje. Dobra ochrona DDoS, anycast i duża przepustowość łączy z wejściem do głównych IXów - po prostu trzeba umieć wybrać dostawcę usług, a nie szukać Free rozwiązania lub za nie dodatkowo płacić. A i CDNa niektóre firmy hostingowe mają. A jak już bardzo potrzebuje usługi z szybkim dostępem dla klientów z zagranicy to kupuje usługę za granicą. Myślę że też mnie teraz dobrze zrozumiesz. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, essa napisał:

Klient "wymaga" CF? Do czego? Ukrycia swojego IP? Czy ochrony przed atakami DDoS? Czy oszczędzania transferu? Odpowiedź brzmi "tak" , ale tylko wtedy, jak sama firma hostingowa tego nie oferuje. Dobra ochrona DDoS, anycast i duża przepustowość łączy z wejściem do głównych IXów - po prostu trzeba umieć wybrać dostawcę usług, a nie szukać Free rozwiązania lub za nie dodatkowo płacić. A i CDNa niektóre firmy hostingowe mają. A jak już bardzo potrzebuje usługi z szybkim dostępem dla klientów z zagranicy to kupuje usługę za granicą. Myślę że też mnie teraz dobrze zrozumiesz. 


Witam,

 

Tak, ja pana rozumiem od początku, po prostu patrzymy na to z dwóch różnych perspektyw.
Dziękuje za rozjaśnienie :).

 

Cytat

po prostu trzeba umieć wybrać dostawcę usług

Niestety jest bardzo wiele osób które tego nie potrafią.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mesharsky napisał:

Niestety jest bardzo wiele osób które tego nie potrafią.

 

Nie umieją wybrać hostingu a potem konfigurują zewnętrzne DNSy pod anycasta i CDNy dla klientów z zagranicy i przeciwko ataków DDoS? Ok, kończmy temat, statystyki odnośnie 99% klientów hostingów już znamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, essa napisał:

 

Nie umieją wybrać hostingu a potem konfigurują zewnętrzne DNSy pod anycasta i CDNy dla klientów z zagranicy i przeciwko ataków DDoS? Ok, kończmy temat, statystyki odnośnie 99% klientów hostingów już znamy...

Są ludzie którzy nie potrafią wybrać dobrego hostingu ale za to potrafią sobie podpiąć CF'a pod domenę i stronę WWW. 
Takich przypadków jest bardzo dużo, ile tematów jest dziennie na forach lub discordzie "Jaki hosting wybrać"

Jeżeli dobrze oczywiście ciebie zrozumiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 9.11.2021 o 12:03, pomper napisał:

Witam,

 

 

W jaki sposób skonfigurować DNSSEC w Clodudflare dla domeny PL. Moje rekordy DNS są skonfigurowane zewnętrznie w Cloudflare.  W jaki sposób dodać rekord DS do domeny PL.

Screen Shot.png

 

W panelu dash.cloudflare.com przejdź do swojej domeny, zakładka DNS i kliknij poniżej w przycisk "Enable DNSSEC". Otrzymasz dane swojego rekordu DS (podane w kilku formatach, bo różni rejestratorzy konfigurują DNSSEC na różne sposoby). Następnie u swojego rejestratora domeny musisz w panelu znaleźć sekcję dotyczącą DNSSEC (często w okolicach delegacji NS, nie edytor strefy DNS) i dodać rekord DS, o ile rejestrator w ogóle to obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.