Skocz do zawartości
  • Cześć!

Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Cold storage archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję usługodawcy do cold storage danych.stworzyłem kontener w OVH ale transfer na serwer praktycznie stoi a pomoc techniczna odpisuje szablonowe informacje żebym zrobił restart serwera pomimo tego , że backup u nich jest usługą.Oferta wyglądała fajnie ale brak kontaktu i pomocy ze strony OVH.

Ktoś może polecić taką usługę?

dziękuję

Odnośnik do odpowiedzi

Zerknij na Scaleway C14, Nie potwierdzę max prędkości bo używam na łączach asymetrycznych ( z czego najszybsze  to 30Mb/s UP), ale na pewno jest to więcej niż 500Kb/s. Przetestować możesz sobie za darmo, bo pierwsze 75GB nic nie kosztuje.

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do odpowiedzi

Mają w Wawie ale chyba tylko Object Storage, Cold Storage w serwerowni w Paryżu, 20 metrów pod ziemię w bunkrze, czym lubią się chwalić :)

Z drugiej strony nas to powinno średnio interesować, że sobie wewnętrznie przesyłają z Warszawy do Paryża, prędkość uploadu dla użytkownika będzie jak do Warszawy. Chyba że duże znaczenie ma prędkość odzyskiwania danych z Cold Storage lub położenie geograficzne gdzie leżą dane.

Odnośnik do odpowiedzi

dziękuję za odpowiedzi

test łącza na stronie backblaze wychodzi ok i prędkość powinna być max bo łącze mam szybkie.Doczytałem w sieci, że faktycznie poziom transferu danych do archiwum jest 256 k/s czyli ok 3 giga dziennie, ale można wyłączyć limit i wtedy idzie pełną prędkością.

Czy jest jakiś program desktopowy backblaze w którym te limity można zmienić - bo z tego co czytałem to  program jest ale do backupu plików z komputera.

Mam jeszcze pytanie czy po zarchiwizowaniu danych dane te dzielą się na wiele plików , które trzeba poszczególnie odmrażać i czekać , czy po prostu ściąga się od razu ?

W ovh gdzie testowałem i wrzuciłem próbnie kilkanaście katalogów z moimi danymi to dane te podzieliły się na tysiące plików, które musiałbym odmrażać pojedynczo.

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Mion napisał:

W razie czego możesz wysłać dane do AWS śnieżna szyszką  :)

założyłem nowe konto na backblaze z lokalizacją EU i transfer 3 MB/s  chmury typu AWS i Azure to nie dla mnie. Nie lubię kupować marzeń programistów drogich w h....j

Odnośnik do odpowiedzi