Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Oferta nazwa.pl z WHT: VPS za 5zl


daffx

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, jvr napisał:

Skupiasz się na WHT.

 

 

Oczywiście - bo to 40 tys użytkowników stricte zainteresowanych hostingiem. Bardzo mocna grupa docelowa.

 

32 minuty temu, jvr napisał:

Kilka banerów w różnych miejscach w sieci to średnio agresywny marketing, wyjdźmy trochę poza ramy naszego web hostingowego świata.

 

 

Adwords, FB. Powiesz standard - a ja Ci powiem, że oni wydają na to miesięcznie kilkadziesiąt tysi. To jest BARDZO mocny marketing :)

 

32 minuty temu, jvr napisał:

[...]

Jestem przekonany, że N'ka osiągnęła swój cel. Forum wzięte, reklamy się świecą, grupa docelowa która wcześniej nie zamawiała kupuje VPSy za 5 zł, a cała rzesza ludzi 'zwykłych' zamawia dalej. Gryzienie zębów? Ja tu widzę tylko profit i trochę negatywnego PR, który jak widać tutaj i generalnie w sieci nic złego im nie uczynił.

 

Pewnie, że gryzą, bo mógłby zyskać kilkadziesiąt tys. nowych klientów jakby to przejęcie dobrze rozegrał. A jego firma straciła w oczach absolutnie wszystkich tamtejszych użytkowników.

Edytowane przez Adam Szendzielorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam Szendzielorz napisał:

Mogą być świadomi technicznie ale podatni na marketing.

 

Jeśli byliby świadomi technicznie, to pomimo marketingu myślę że zadali by sobie odpowiednie pytania względem oferty.

 

Zainteresowany ofertą złożyłem zamówienie za całe pięć złotych i przyznam, że pomimo myślę odpowiedniej wiedzy w celu skorzystania z usługi musiałem trzy krotnie skontaktować się ze wsparciem klienta. Czwarty raz zadałem pytanie dotyczące limitów, czyli co się stanie jak wykorzystam całkowity limit dziennego zapisu/odczytu z dysku i do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Przyznam że usługą byłem bardzo zaskoczony, oczekiwałem więcej pod względem przystępności. Z tego powodu moje wcześniejsze wnioski że usługa skierowana jest dla osób z większą wiedzą techniczną aniżeli przeciętny użytkownik usługi hostingu współdzielonego.

 

9 godzin temu, Adam Szendzielorz napisał:

Choć pan Nowak ten wizerunek niesamowicie popsuł tym, co zrobił na WHT

 

Tutaj mam inne zdanie, bywalcy WHT to w większości grupa mocno ekonomiczna, kierująca się w szczególności ceną, a według mnie to jest właśnie grupa docelowa firmy która kupiła WHT. Można dyskutować, jednak jestem mocno przekonany, że poprzez zaoferowanie ciekawej oferty cenowej (nie koniecznie technicznej) dla tego segmentu rynku utracony wizerunek ze względu na WHT szybko pójdzie w zapomnienie. Uważam że kupno WHT było bardzo dobrym posunięciem, jakkolwiek zostało to rozegrane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gb1 napisał:

Tutaj mam inne zdanie, bywalcy WHT to w większości grupa mocno ekonomiczna, kierująca się w szczególności ceną, a według mnie to jest właśnie grupa docelowa firmy która kupiła WHT. Można dyskutować, jednak jestem mocno przekonany, że poprzez zaoferowanie ciekawej oferty cenowej (nie koniecznie technicznej) dla tego segmentu rynku utracony wizerunek ze względu na WHT szybko pójdzie w zapomnienie. Uważam że kupno WHT było bardzo dobrym posunięciem, jakkolwiek zostało to rozegrane. 

Nie zgadzam się. Bywalcy WHT to byli także ludzie którzy byli mniej lub bardziej luźno związani z tematyką hostingu i niejednokrotnie tworzyli społeczność która wymieniała opinie na różne tematy, czasem życiowe niezwiązane z hostingiem. Ta społeczność została spacyfikowana, wyrzucona z forum i założyła swoje, nowe i niezależne. A bez społeczności żadne forum nie będzie istnieć. Społeczności botów i spamerów nie liczę :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15 Twoje prawo się nie zgadzać :-) natomiast ja podzielam Twoje zdanie, że "byli także ludzie" co nie zmienia faktu że większość dyskusji i wymiany zdań w zakresie usług dotyczy oferty z zakresu ekonomicznego i dotyczyła usługodawców z polski i zagranicy, jednak wspólnym mianownikiem zwykle była ekonomiczna część rynku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/3/2017 o 11:59, ksk napisał:

W dniu dzisiejszym obcieli mi łącze znowu do 10 Mbps . 

 

Szkoda że zabbix i librenms informują mnie że więcej niż 5 GB nie zrobiłem od początku miesiąca tam nie zrobiłem . 

 

Ten sam problem. Miałem accounting ustawione z zapasem, vnstat pokazuje mniejsze zużycie, a łącze przycięte.

         day         rx      |     tx      |    total    |   avg. rate
     ------------------------+-------------+-------------+---------------
     10/27/2017    49.33 GiB |   48.29 GiB |   97.62 GiB |    9.48 Mbit/s
     10/28/2017    49.52 GiB |   48.33 GiB |   97.85 GiB |    9.50 Mbit/s
     10/29/2017    49.21 GiB |   48.09 GiB |   97.30 GiB |    9.45 Mbit/s
     10/30/2017    49.33 GiB |   48.15 GiB |   97.48 GiB |    9.46 Mbit/s
     10/31/2017    49.28 GiB |   48.15 GiB |   97.43 GiB |    9.46 Mbit/s
     11/01/2017    49.81 GiB |   48.17 GiB |   97.99 GiB |    9.51 Mbit/s
     11/02/2017    50.89 GiB |   47.97 GiB |   98.86 GiB |    9.60 Mbit/s
     11/03/2017    50.18 GiB |   48.31 GiB |   98.49 GiB |    9.56 Mbit/s

Na maila z powyższym  nie odpisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jedziesz na granicy limity prawię a ja 

daily
                     rx      |     tx      |    total    |   avg. rate
     ------------------------+-------------+-------------+---------------
     yesterday      1.04 GiB |  189.27 MiB |    1.22 GiB |  118.50 kbit/s
         today      1.76 GiB |  291.56 MiB |    2.05 GiB |  274.09 kbit/s
     ------------------------+-------------+-------------+---------------
     estimated      2.43 GiB |     400 MiB |    2.82 GiB |

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gb1 napisał:

@Pawel_15 Twoje prawo się nie zgadzać :-) natomiast ja podzielam Twoje zdanie, że "byli także ludzie" co nie zmienia faktu że większość dyskusji i wymiany zdań w zakresie usług dotyczy oferty z zakresu ekonomicznego i dotyczyła usługodawców z polski i zagranicy, jednak wspólnym mianownikiem zwykle była ekonomiczna część rynku.  

 

Jak byś X miesięcy temu zerknął w top postujących / ilośc postów to co drugi lub nawet więcej osób było związanych z firmami hostingowymi. Najwięcej postów miał Irek z mzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszCODE napisał:

na jaki okres przycinaja łącze po przekroczeniu limitu dziennego 100GB

 

Limit wykorzystania łącza nie jest problemem, ponieważ tylko przycinają, w przypadku wykorzystania limitu zapisu i odczytu na dysk usługa jest całkowicie blokowana bez wcześniejszego powiadomienia. Co istotniejsze obecnie nie posiadasz możliwości śledzenia w jaki sposób limit wykorzystałeś, czyli możesz jedynie próbować szacować instalując oprogramowanie w ramach vps jednak nie masz pewności i wiedzy czy operator liczy tak samo jak Ty ponieważ dowiesz się o przekroczeniu limitu dopiero jak nie będziesz mógł z usługi skorzystać.

 

Powyższe informacje zostały udzielone przez wsparcie dla usługi operatora. 

  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to śmieszkowo zaczyna się robić . 

 

Cytuj

Witam,

w wyniku analizy nowych danych jakie uzyskaliśmy na podstawie weryfikacji zastrzeżeń co do wartości transferu na serwerze, przepustowość łącza została przywrócona do standardowego stanu.
Prosiłbym o prowadzenie dodatkowo własnych statystyk transferu na serwerze aby w wypadku gdyby sytuacja z przekroczeniem się powtórzyła, możliwe było porównanie naszych danych z tymi jakie zebrali Państwo.

 

No fajnie źle zliczają dane .Odblokowali spoko . To teraz lepszy motyw . 

 

Cytuj

Powód blokady serwera: Tymczasowa blokada w związku z przekroczeniem dobowego parametru: 'Maksymalna liczba danych odczytanych/zapisanych na dysk w ciągu 24h'. Podstawa:"Regulamin usługi VPS", Art. V, pkt. 6 a.". Odblokowanie serwera możliwe po kontakcie z Działem Obsługi Klienta' 

 

I teraz zdechł pies już na 100 % :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
30 minut temu, gb1 napisał:

@theqkash Jakiej stałej promocji byś oczekiwał ? ;-)

Natomiast samo słowo promocja zwykle ma odbiór jako coś tymczasowego i okazjonalnego.

 

W przypadku tego konkretnego operatora nie zdarzają się zwyczajnie promocje na coś więcej niż pierwsza płatność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.