Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Oferta nazwa.pl z WHT: VPS za 5zl


daffx

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Adam Szendzielorz napisał:

 

Codzienność to jak robisz to z jakiegoś odpalonego livecd, a nie z systemu, który właśnie nadpisujesz :-)

 

livecd to tylko na ostatni etap, ale często nie ma możliwości uruchomienia serwera źródłowego z livecd wtedy na ostatnim etapie wszystkie usługi "down" i "hardcore" jak sam to oceniłeś :)  z drugiej strony, dlaczego nie miałoby zadziałać, to tylko linux :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gb1 napisał:

 

livecd to tylko na ostatni etap, ale często nie ma możliwości uruchomienia serwera źródłowego z livecd wtedy na ostatnim etapie wszystkie usługi "down" i "hardcore" jak sam to oceniłeś :)  z drugiej strony, dlaczego nie miałoby zadziałać, to tylko linux :-)

 

Jak wszystko dobrze przygotujesz to luzik. Gorzej jak np. na system 32bit zrobisz przez pomyłkę "nakładkę" 64bit i po rsyncu nie da się odpalić gruba, rscynca ponownie, nic :D

 

Ja tam już od dawna nie używam maszyn bez zdalnego dostępu, remote kvm i możliwości bootowania z lokalnego ISO, za dużo nerwów się traciło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam Szendzielorz napisał:

Ja tam już od dawna nie używam maszyn bez zdalnego dostępu, remote kvm i możliwości bootowania z lokalnego ISO, za dużo nerwów się traciło ;)

 

Nie zawsze masz wybór gdzie system obecnie pracuje :(

 

Jednak podsumowując rozumiem, że usługa której wątek dotyczy nie posiada możliwości montowania ISO, jednak pozwala na bootowanie z wykorzystaniem iPXE z dowolnego źródła w sieci ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym obcieli mi łącze znowu do 10 Mbps . 

Cytuj

Witam,

nie logujemy szczegółowych danych, natomiast system wg dobowych informacji serwer kisiek.nazwa.pl 2.11.2017 wykorzystał 106,2 GB, dlatego też przepustowość łącza została ograniczona.
 

 

Szkoda że zabbix i librenms informują mnie że więcej niż 5 GB nie zrobiłem od początku miesiąca tam nie zrobiłem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępniają oni jakieś statystyki zużycia tych zasobów czy tak z du*y informują?

 

Bo mierzyć to można ale jeśli zarówno firma jak i klient ma podgląd z jednego systemu żeby nie było właśnie tak jak teraz że zabbix pokazuje ci 5GB a ich super panel przykładowo 80GB

 

 

Aby takie coś limitować a tym bardziej weryfikować niezbędny jest podgląd z panelu dla klienta

 

34 minuty temu, ksk napisał:

nie logujemy szczegółowych danych, natomiast system wg dobowych informacji serwer kisiek.nazwa.pl 2.11.2017 wykorzystał 106,2 GB, dlatego też przepustowość łącza została ograniczona.

Nie notują szczegółów ale coś logują więc skoro jest takie zużycie niech ci pokażą statystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ;)  ale serwer nie restartowany od czasów jak bawiliśmy się i testowaliśmy po jakim czasie przytną . 1,5 TB zrobiliśmy i tyle było na liczniku . 

 

Wysłałem im maila z prośbą o przedstawienie sensownych statystyk oraz logi połączeń . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najbardziej zastanawiające jest w tym wszystkim że pomimo takich komentarzy i braków w usłudze, wyniki nazwa.pl oraz udział w rynku stale rosną. Ktoś to jednak kupuje, ktoś zarządza i korzysta stale z tego.

Czy wnioskiem jest zatem że jest to akceptowalne dla większości ? Czy może, że jednak większość użytkowników nie jest świadoma pomimo niezbyt prostego sposobu wykorzystania usługi i wymagającej pewnej wiedzy technicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gb1 napisał:

Według mnie najbardziej zastanawiające jest w tym wszystkim że pomimo takich komentarzy i braków w usłudze, wyniki nazwa.pl oraz udział w rynku stale rosną. Ktoś to jednak kupuje, ktoś zarządza i korzysta stale z tego.

Czy wnioskiem jest zatem że jest to akceptowalne dla większości ? Czy może, że jednak większość użytkowników nie jest świadoma pomimo niezbyt prostego sposobu wykorzystania usługi i wymagającej pewnej wiedzy technicznej ?

 

Marketing i niewiedza ludzi. Niestety większość jest na niego podatna, a nazwa ma go w postaci bardzo AGRESYWNEJ ;) Od mailingów po telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam Szendzielorz napisał:

Marketing i niewiedza ludzi. Niestety większość jest na niego podatna,

 

Zgodziłbym się w zakresie usług prostych i w pełni zarządzanych jak usługa hostingu współdzielonego, jednak usługi typu VPS wymagają znacznie większej wiedzy i umiejętności zatem zawsze byłem zdania że trafiają do bardziej świadomej grupy, po części reprezentowanej tutaj na forum. Czy Twoje zdanie jest jednak odmienne i uważasz że ta grupa docelowa jest także mocno nie świadoma i podatna na marketing ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gb1 napisał:

 

Zgodziłbym się w zakresie usług prostych i w pełni zarządzanych jak usługa hostingu współdzielonego, jednak usługi typu VPS wymagają znacznie większej wiedzy i umiejętności zatem zawsze byłem zdania że trafiają do bardziej świadomej grupy, po części reprezentowanej tutaj na forum. Czy Twoje zdanie jest jednak odmienne i uważasz że ta grupa docelowa jest także mocno nie świadoma i podatna na marketing ? 

 

Świadoma technicznie, czy marketingowo? Mogą być świadomi technicznie ale podatni na marketing.

 

VPSik za złotóweczkę?

 

takemymoney.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki agresywny marketing? Ludzie patrzą na cenę i tyle. Popatrzcie ilu z Was tutaj pisze o tych serwerach VPS, pomimo akcji, które wydarzyły się na WHT.  Z perspektywy arkuszy kalkulacyjnych (a umówmy się,  w dużych firmach najwyższa kadra na to patrzy) wygląda to tak, że coś tam popłakali ludzie na jakimś forum a i tak kupują. Nazwa nie kupiła tylko WHT, kupiła też Was. Za 5 zł. 

Edytowane przez lucaspl
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lucaspl napisał:

Jaki agresywny marketing? Ludzie patrzą na cenę i tyle. Popatrzcie ilu z Was tutaj pisze o tych serwerach VPS, pomimo akcji, które wydarzyły się na WHT.  Z perspektywy arkuszy kalkulacyjnych (a umówmy się,  w dużych firmach najwyższa kadra na to patrzy) wygląda to tak, że coś tam popłakali ludzie na jakimś forum a i tak kupują. Nazwa nie kupiła tylko WHT, kupiła też Was. Za 5 zł. 

 

Mailing o vpsie poszedł przynajmniej dwa razy na maila do wszystkich użytkowników WHT. A ten duży banner na głównej WHT? A przyklejony post w dziale ofert? To jest jak najbardziej agresywny marketing :-)

 

Spróbuj zamówić tam coś testowo to zaraz będzie telefon z działu sprzedaży z ofertami domen i innych usług.

 

Jakość może być byle jaka (nie oceniam - nie korzystałem z ich usług :D ) ale pewne jest, że firma nie zniknie z rynku jak jakiś krzak, więc klient daje się przekonać. Ale to też wszystko sprawka dobrego wizerunku i marketingu. Choć pan Nowak ten wizerunek niesamowicie popsuł tym, co zrobił na WHT (marketingowcy nazwy pewnie gryzą zęby z nerwów do teraz). 

Edytowane przez Adam Szendzielorz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiasz się na WHT. Kilka banerów w różnych miejscach w sieci to średnio agresywny marketing, wyjdźmy trochę poza ramy naszego web hostingowego świata. Podobnie jak telefony z działu utrzymania - standard w wielu branżach (telekomy, wiele usług SaaSowych). 


Jestem przekonany, że N'ka osiągnęła swój cel. Forum wzięte, reklamy się świecą, grupa docelowa która wcześniej nie zamawiała kupuje VPSy za 5 zł, a cała rzesza ludzi 'zwykłych' zamawia dalej. Gryzienie zębów? Ja tu widzę tylko profit i trochę negatywnego PR, który jak widać tutaj i generalnie w sieci nic złego im nie uczynił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.