Skocz do zawartości
daffx

Oferta nazwa.pl z WHT: VPS za 5zl

Rekomendowane odpowiedzi

cat ~/.ssh/authorized_keys 
ssh-rsa AAAAB3NzaC1yc2EAAAADAQABAAABAQC8QOMMePuAvbCYzC2uUrswzLv6KAKp9ZdR6/1uj2PKGFMeiMTpZWQSU6MzQkioGzkW4JcNnosO/LHTWmcOjxaHFNFrjRiGIeRWhXz0em2YHC+2d41xk6N0WHbkigCaX1lTz413iFv8UjCm/7PRqfFlexyZVKZyO920PVgm8Myx0P2l+hIRTrLDyy08dN7SrHqQDH3GFfv1967AU8E6Cg+ONdBia1ecMdT0U3ZGiEXI8PFrIbgQviDh9SY4Pl2V4aRp5Ugeodh42QMTCCtfSatqF5dSEBIHzIwcljhh8UhTfeK1Mwc5HT3mA43YldkRQ6sklaNgZqnnJiwn1GrJ2I6h root@vps
ssh-rsa AAAAB3NzaC1yc2EAAAABIwAAAQEAspJWWpqqWdZ8/bq86Xd8wQP3LGjb9QElSX8kxBkRTCUT0tiEjOEdLy6DWMxwcmN0EatF9zJQ3lmtT+0Stt4BNM3RGZRhAwe4xAvjAp2A0k1/ekNltJqSnY6Kj9BHohhlOymYZ7kJ4khNFPnRoqsP2BoZxjKSHligou0qflR+itgGFgYd6ZTUg0kOzPc2ImuxBlRTJ9iiolJ4c93KfAQuPfB5QaBaMui3F9cj8YGFO9xKfinkte4okz+ppu8HH1i+Jy0U81L7nl+LBoiaWvi6LpCAxlKBJSj6V/ZJy4TgiT5OV2CThb5dju5WWaCWJDtUDhsyiNmZleyK76i+pRyGxw== root@vps

Też mieliście? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pokonał mnie ich panel 0.0 Gdzie tam jest hasło 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Mion napisał:

Nie ma Windowsa do wyboru

Bardzo dobrze że nie ma, ponieważ z kwestiami licencyjnymi większość nie dałaby sobie rady.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, theONE napisał:

W każdym miejscu jest inna polityka haseł :D

Mi chodzi o hasło do virtualki żeby się zalogować (i usera też) 

Do virtualki dostałeś w mailu, wraz z instrukcją jak go zmienić : 

Hasło konta Root można zmienić po zalogowaniu do serwera (w konsoli panelu Horizon lub przez klienta SSH) za pomocą polecenia passwd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, theONE napisał:

W każdym miejscu jest inna polityka haseł :D

Różne mogą być, jednak podstawa bezpieczeństwa powinny być zachowane, czyli hasło nie jest wysyłane emailem, pokazywane "plain text", etc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To, że dystrybucji nie ma na liście nie znaczy, że nie można sobie jej zainstalować ("ma Pan roota, może Pan samodzielnie zarządzać serwerem"), przetestowałem, działa, zainstalowałem inne distro w ramach testu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, gb1 napisał:

@SomeGuy Możesz podpiąć dowolne ISO (nawet własne) czy inaczej instalowałeś ?

Podpięcie ISO już "fixneli",  tym razem poradziłem sobie inaczej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, SomeGuy napisał:

Podpięcie ISO już "fixneli",  tym razem poradziłem sobie inaczej :)

Jak zatem "wrzucasz" własne ISO aby je podpiąć ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda ze maile lądują w spamie :P
Spodziewałem się raczej nadaj sobie hasło przez panel albo inna tego typu opcja a nie wysyłanie go na maila... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, SomeGuy napisał:

Nie wrzucam ISO, instalację można przeprowadzić korzystając z iPXE.

Startujesz z iPXE zakładając że payload dla iPXE gdzie masz umieszczony ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@patryk @gb1

Si. Jedno z lepszych rozwiązań. Jak potrzebujesz czegoś bardziej customowego to na tej samej zasadzie:

1. instalujesz debiana/centosa

2. modyfikujesz kernel i skrypty startowe

3. gruba

4. pobierasz z neta wczesniej przygotowane iso

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, patryk napisał:

@gb1

netboot.xyz ostatnio jest popularne ;).

Nie dziwię się że jest popularne, jednak nadal nie pozwala bezpośrednio do serwera podłączyć iso :) Oczywiście kombinować można i iPXE jest jest dobrym rozwiązaniem alternatywnym jeśli godzimy się na jego ograniczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, SomeGuy napisał:

@patryk @gb1

Si. Jedno z lepszych rozwiązań. Jak potrzebujesz czegoś bardziej customowego to na tej samej zasadzie:

1. instalujesz debiana/centosa

2. modyfikujesz kernel i skrypty startowe

3. gruba

4. pobierasz z neta wczesniej przygotowane iso

Lub hardkorowo - robisz rsynca na cały / z wcześniej przygotowanego systemu, odpalasz gruba/lilo. Kiedyś byłem zmuszony i ruszyło :D

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@SomeGuy potrzebujesz osobnego hosta aby zbootować wtedy, najlepiej w tej samej sieci aby opóźnienia były niskie, a mają one znaczenie jeśli to nie tylko netboot.

Teraz, Adam Szendzielorz napisał:

Lub hardkorowo - robisz rsynca na cały / z wcześniej przygotowanego systemu, odpalasz gruba/lilo. Kiedyś byłem zmuszony i ruszyło :D

To taka codzienność a nie hardcore :-) choć dobrze się dowiedzieć że żyje się w hardcorze :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, gb1 napisał:

@SomeGuy potrzebujesz osobnego hosta aby zbootować wtedy, najlepiej w tej samej sieci aby opóźnienia były niskie, a mają one znaczenie jeśli to nie tylko netboot.

To taka codzienność a nie hardcore :-) choć dobrze się dowiedzieć że żyje się w hardcorze :-)

Codzienność to jak robisz to z jakiegoś odpalonego livecd, a nie z systemu, który właśnie nadpisujesz :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez smarthost
      (wydzielone z tematu WHT/nazwa <=> RootNode/społeczność)

To ja pozwolę sobie napisać tutaj, bo wątek na WHT dotyczący top100 jest aktualnie zablokowany dopisania. Jako mała firma,  ale z drugiej strony mocno rosnąca, rzucam okiem regularnie na listę top100. Dla mnie w miarę stały i regularny przyrost 10-15 domen dziennie, które się pojawiają na moich dnsach to dużo.

Od ostatnich zmian widzę generalnie same czerwone strzałki w dół u większości mniejszych. W tym u mnie. Co jest o tyle dziwne, że aktualnie lista domen, które wystawiam i aktualizuję codziennie różni się już o ponad 500 sztuk. Co stanowi sporą liczbę - dla mnie byłoby ważne, żeby jednak dane były wiarygodne - wiadomo, że część domen wygasa, czy są delegowane na cloudflare itp. ale nie taka ilość, szczególnie, że u mnie są codziennie na top100 regularnie spadki :-)  Ale widzę też, że podobna sytuacja jest u większości - jakoś nie chce mi się wierzyć, że rynek się kurczy - raczej stawiam na błąd w analityce - szczególnie, że to jakiś tydzień temu zamiast rosnąć wszystkim - nagle "opadło" wszystkim :-)

Wojtek

• Gość P-e-T-e-R
      Przez Gość P-e-T-e-R
      (wydzielone z tematu od wpisu)

Panie Łukaszu życzę rozwoju społeczności i jako osoba od 25 lat związana z informatyką dołączam również do rootnode, chcąc przedstawić również mój punkt widzenia, bazujący na doświadczeniu które zdobyłem w tym czasie. Jako właściciel nazwa.pl i webhostingtalk.pl oczywiście zawsze będę osobą powiązaną z tymi firmami, ale chcę aby wszyscy wiedzieli, że będę wyrażał na forum wyłącznie moje prywatne poglądy. Witam wszystkich!

Z uwagą obserwuje rozwój społeczności rootnode.pl i po pół roku działalności tego forum z mojego punktu widzenia można faktycznie przyznać, że skupia ono ludzi którzy zainteresowani są wymianą informacji eksperckiej. To co dla jednych ciekawe, dla innych może wydać się technokratycznym bełkotem. Jeżeli miałbym więc podsumować kogo ma skupiać webhostingtalk.pl to jest to moim zdaniem dużo szersza grupa użytkowników masowych, szukających porad w tematach które użytkownikom tego forum mogą się wydać zbyt oczywiste, aby warto było o nich dyskutować. Mam też wrażenie, że rozdzielenie użytkowników pomiędzy forami wszystkim wyszło na dobre.

Ciekawy jestem natomiast jaki sens widzicie na rootnode.pl w robieniu ocen usługodawców. To zawsze na wehostingtalk.pl był temat który "grzał" atmosferę i koło którego było wielu kłótni, sporów i nawet były wątki o stosowaniu nieuczciwych zachowań przez wielu ISP w zakresie namawiania do oceny, czy wręcz nagradzania Klientów za pozytywne komentarze. Oczywiście nie bronię tutaj nazwa.pl na którą i to słusznie poszła fala wielu negatywnych komentarzy za popełniane błędy (moją decyzją w ostatnich 2 latach zwolniłem wielu pracowników nazwa.pl za niewłaściwe wywiązywanie się z obowiązków), ale dobrze wiemy że w większości przypadków użytkownicy przy ocenie kierują się głównie kryterium cenowym.  Jaki ma to więc związek z celem  i przeznaczeniem tego forum?

Z mojego punktu widzenia jako jednego z "fachowców" na tym forum dużo bardziej interesujące było by gdybyśmy porozmawiali o firmach w tematach technicznych:
      - kontroli nad własnymi serwerami i danymi (najem serwerów za granicą np. w Niemczech,  w Polsce, kolokacja we własnej serwerowni, czy może kolokacja w profesjonalnym komercyjnym DC),
      - sens posiadania własnego AS oraz BGP, oraz czy na jakość świadczonych usług ma wpływ możliwość stosowania własnej polityki routingu, udział w punktach wymiany ruchu IX, nadmiarowe styki telekomunikacyjne,
      - sens utrzymywania podwójnej infrastruktury w wielu DC,
      - czy RAID5/RAID6 jest równie bezpieczny co np. RAID10 utrzymywany na 3 dyskach równocześnie, oraz czy jest sens oprócz backupu posiadania jeszcze zapasowego systemu z aktualnymi danymi,
      - czy fizyczne bezpieczeństwo sprzętu serwerowego jest takie samo w serwerowniach co w profesjonalnych komercyjnych DC,
      - czy warto inwestować w rozwiązania typu cloud, równoważące obciążenie w czasie rzeczywistym, czy może jednak lepiej wybrać tańsze serwowanie usług z pojedynczego serwera,

Zwykły użytkownik nie zrozumie pewnie znaczenia tego co napisałem powyżej, ale skoro rozmawiamy w gronie fachowców to może jest to dobre miejsce aby podyskutować o tych i podobnych tematach zamiast robienia zwykłego tabelarycznego zestawienia kto po ile co oferuje?

Piotr Nowak

• Przez Mion
      Dziś o   2017-09-14  o godzinie  08:28 wysłałem zapytanie do Nazwa.pl  korzystając z oficjalnego e-maila podanego na ich stronie:

kontakt@nazwa.pl
      Kontakt 24/7- Sprzedaż i obsługa

Do tego nic od nich technicznie nie chcąc tylko z zapytaniem o cesję domeny i to do nich
      I do teraz czyli 14: 51 bez odpowiedzi.

Kolejny kontaktowy  "BOK'" 
      ---
      A jeszcze dodam, że mają tak słaby ten system kontakowy, że po wysłaniu e-maila i drugiego z "wezwaniem do odpowiedzi" na pierwszego  hehe w końcu jestem ich klientem  nie dostałem żadnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia z nadaniem NR roboczego titketu

---
      17:48 i nadal zero odpowiedzi na pytania zadane rano   ...

• Przeglądający   1 użytkownik

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.