Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Oferta nazwa.pl z WHT: VPS za 5zl


daffx

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, blfr napisał:

Hasła i loginy na maila, ale to jest najprawdziwsza chmura na OpenStacku. Nawet dają dostęp do Horizona.

 

To chyba taka trochę beta tej usługi.

 

OVH z tego co się orientuje też umożliwia przesłanie loginu i hasła plaintextem na maila. Większość dostawców tak robi, więc o ile nie jest to fajna i bezpieczna sprawa o tyle nie jest to coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, blfr napisał:

Przy tej cenie już się skusiłem i oczywiście nazwa nie zawiodła: hasło do panelu plaintekstem na maila, hasło roota plaintekstem na maila

Kupując kłódkę, zabezpieczenie do roweru w cenie 10 zł spodziewasz się czego TYTANU  ?

Trochę Panowie przesadzacie ... 

2 godziny temu, SomeGuy napisał:

OVH z tego co się orientuje też umożliwia przesłanie loginu i hasła plaintextem na maila.

Zgadza się. Tak OVH dostarcza dane do logowania po zakupieniu VPS'a ...

 

Poza tym hasło root'a można zmienić ...

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mion napisał:

Kupując kłódkę, zabezpieczenie do roweru w cenie 10 zł spodziewasz się czego TYTANU  ?

 

To nie jest przyczyna. Koszt bezpieczeństwa komputerowego nie skaluje się w taki sposób, żeby cena pojedynczej usługi miała jakikolwiek wpływ. Marginalny koszt wysłania i nie wysłania hasła mailem jest taki sam (~0). Dlatego Twój darmowy Linux jest aktualizowany równie sprawnie i często, a może nawet sprawniej i częściej, niż płatne systemy operacyjne.

 

Więcej, ktoś specjalnie zhakował takie rozwiązanie, żeby klient dostał na maila hasło do roota i hasło do (oddzielnego od panelu klienta nazwy) panelu Horizon. Bardziej prawdopodobnym powodem jest to, że segment, w który celuje nazwa to nie są użytkownicy, którzy u dostawcy pojawiają się z gotowym kluczem ssh.

 

Podobnie jest u nich z obsługą klienta. Wieczorem wysłałem mailem prośbę o zmianę rDNS dla serwera. Zmiana została wykonana ręcznie przez obsługę klienta o 3 nad ranem! Z jednej strony, świetny support. Z drugiej, zrobili to bez żadnej weryfikacji, że jestem upoważniony do wprowadzania takich zmian. Nawet email, z którego wysłałem zgłoszenie nie zgadzał się z tym podanym nazwie.

 

Po prostu celują w masowego klienta. Wygoda i dostępność są ważniejsze niż bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blfr napisał:

Po prostu celują w masowego klienta.

A w jakiego mają celować przy cenie usługi 1 zł / miesiąc ? Podobnie jak z domenami za 0 zł liczą, że za rok ktoś przedłuży w normalnej cenie.

 

Przecież to nie jest oferta dla wymagających lecz dla początkujących by mogli się "pouczyć / pobawić" zabawkami jak chociażby wyżej wspomniany docker, node itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już nie ma tej promocji na 12 miesięcy  :o

 

 

nazwa_promocjavsp.jpg

 

Jak się wejdzie z menu to 12 miesięcy też jest aktywne > dziwne ....

=========

Już wiem, bo po zalogowaniu jak przedtem się kupiło, to jest tylko na 6 miesięcy :]

 

 

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem 3 vpsy, 2 na rok jeden na 3msc. Jak na razie to wszystko jest dobrze, nie narzekam na wydajność. Limity są akceptowalne przy moich projektach. Nie rozumiem trochę tej krytyki wobec nazwa.pl, dużo osób które się wypowiedziało nawet nie przetestowała serwera, zbudowała sobie opinię po postach innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.