Skocz do zawartości
  • Cześć!

Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Rclone automatyczny upload

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jest ktoś mi w stanie pomóc ogarnąć automatyczny upload kopii zapasowej na hosting mega.nz po części skrypt posiadam do tworzenia kopii lecz mam problem ze stworzeniem za pomocy rclone uploadu plików. Po skorzystaniu z małej ściągawki, która jest dokumentacja niestety poległem w użyciu tego, po wykonaniu tych kroków problem pojawia się po wydaniu polecenia rclone ls remote:

które u mnie zwraca błąd Failed to create file system for "remote:": didn't find section in config file

https://rclone.org/mega/

Odnośnik do odpowiedzi

"remote" to własna nazwa dla usługi którą nadajesz sam podczas konfiguracji. W poradniku który podałeś jest to w 6 linijce:

name> remote

1) Jesteś pewny że poprawnie skonfigurowałeś połączenie do mega?

2) Jesteś pewny, że nadałeś mu nazwę "remote"?

Bo ten błąd mówi o tym, że nie znalazł w configu wpisu "remote". Możesz wyświetlić skonfigurowane usługi razem z ich nazwami poleceniem:

rclone config

Edytowane przez nnd.newbie
  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, nnd.newbie napisał:

"remote" to własna nazwa dla usługi którą nadajesz sam podczas konfiguracji. W poradniku który podałeś jest to w 6 linijce:

name> remote

1) Jesteś pewny że poprawnie skonfigurowałeś połączenie do mega?

2) Jesteś pewny, że nadałeś mu nazwę "remote"?

Bo ten błąd mówi o tym, że nie znalazł w configu wpisu "remote". Możesz wyświetlić skonfigurowane usługi razem z ich nazwami poleceniem:

rclone config

Wszystko się wyjaśniło wdała się literówka :/

Teraz niby wszystko ładnie tylko dlaczego, podczas uploadu mi zwraca że nie ma katalogu, gdy po użyciu komendy rclone lsd remote: katalogi się wyświetlają prawidłowo

-1 2020-10-15 12:24:39        -1 backup
          -1 2020-10-10 23:13:55        -1 backup_ts3

Failed to create file system for "mega:backup": didn't find section in config file

A tutaj prezentuje moje wypociny

# shebang, meaning that the script will be executed by a specific interpreter, bash here.
!/bin/bash
#Adds the date to the archive
date=$(date +"%d-%b_%H-%M")
# You can user prefix, when you are saving two or more servers to one folder. Otherwise, leave it in default.
prefix=TS3_
# Teamspeak server location
serverloc=/home/xxx/teamspeak3
# Archive creating...
echo "Archive creating..."
7z a -t7z /home/xxx/backup_ts3/$prefix$date.7z $serverloc -m0=lzma2 -mx0 -aoa -mmt=on
# Upload backup Mega.nz
echo "Upload backup Mega.nz"
rclone copy /home/xxx/backup_ts3/$prefix$date.7z mega:backup # copying directory to mega.nz
# Deleting local copy of archive
echo "Deleting local copy of archive."
rm /home/xxx/backup_ts3/$prefix$date.7z

Udało się nie wiem czemu ale zamiast nazwy remote ustawiłem mega, widocznie zbyt dokładnie według poradnika chciałem

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Hej, ktoś mi może powiedzieć czemu te dwie owe komendy nie działają

# Deleting archive age 3days
echo "Deleting archive age 3d."
rclone delete --min-age 3d -v onefrag:backup_ts3
# 
rclone cleanup onefrag:trash

Jeżeli je wykonam ręcznie to mi usunie owe pliki z tego katalogu , lecz jak dodam go do w/w skrypciku który jest uruchamiany codziennie cronem to nie przechodzi to
Edytowane przez szogun
Odnośnik do odpowiedzi