Skocz do zawartości

Polecane posty

Dzień dobry,

Jako że niektórzy rozpaczali po wczorajszym komunikacie na temat zakończenia zbiórek, uspokajam - żadne zmiany w dowodzeniu nie nastąpiły. 😉

Wprowadzone zostaną nastomiast pewne nowości i zmiany mające na celu rozbudowę i rozszerzenie działalności serwisu.

1. Jesteśmy w trakcie przygotowywania portalu tematycznego, który zostanie uruchomiony pod adresem rootnode.pl - znajdą się tam bieżące newsy ze świata hostingu w Polsce i na świecie, a także nowinki technologiczne, poradniki i rozmaite czytanki zarówno dla hostingowych nerdów jak i dla zwykłych śmiertelników. ;)

2. Nasza toplista Top100 zostanie znacząco przebudowana, przybędzie jej funkcjonalności i zostanie urozmaicona zawartością z nowo powstającego portalu.

3. Forum jako wolne miejsce do dyskusji pozostanie w dotychczasowej konwencji i nic organizacyjnego tutaj nie ulegnie zmianie.

Mogę natomiast zdradzić rąbek tajemnicy jeśli chodzi o nowo powstające rzeczy. Spodziewajcie się zatem, że wraz ze zmianami pojawią się:

- szeroko rozbudowane kompedium wiedzy na temat usługodawców hostingowych, zwłaszcza tych utrzymujących domeny *.pl,

- analityka dla oferty oraz warunków świadczenia usług u poszczególnych operatorów,

- artykuły tematyczne traktujące o zmianach w ofertach, bieżące nowinki i zagadnienia branżowe,

- poradniki wdrożeniowe i konfiguracyjne, wskazówki.

Pierwsze zmiany w związku z uruchamianiem nowych rzeczy planowane są na wrzesień/październik. Stay tuned.

PS. Chcesz pomóc w tworzeniu portalu, lub masz "lekkie pióro" i chcesz pisać o ciekawych rzeczach? Odezwij się, jest pole do popisu 😉 

• Lubię 3
  • Super! 1

Kibicuję jednak mam małe ALE...

Jakie mamy szanse że nowy portal tematyczny nie skończy jak znany i swego czasu nawet lubiany portal WebHosting.pl?

Bo naprawdę szkoda by było gdyby na start pojawiły się naprawdę ciekawe artykuły czy informacje i po miesiącu czy dwóch zonk i cisza w temacie.

Pomóc mogę ale nie piórem tylko zdecydowanie portfelem :)

Życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby było inaczej niż z webhosting.pl - żeby nowa inicjatywa żyła jak najdłużej :)

29 minut temu, Pawel_15 napisał:

trzymam kciuki żeby było inaczej niż z webhosting.pl

Budujemy to na nieco innym układzie, również w temacie tego skąd będą pochodziły treści, więc nie spodziewam się takiego finału :) 

36 minut temu, theqkash napisał:

Budujemy to na nieco innym układzie, również w temacie tego skąd będą pochodziły treści, więc nie spodziewam się takiego finału :) 

Proponuję aby tak naprawdę każdy mógł przesłać jakiś artykuł czy pracę. Później byłby na portal sygnowany np. nickiem z forum lub jakimś podpisem. Oczywiście po wcześniejszym przejrzeniu przez jakiegoś moderatora :)

• Super! 1

@jvr - @Pawel_15 chodziło chyba o czasy przed home.pl, gdy webhosting był jeszcze "niezależny". Ale powiem szczerze, ja nie pamiętam czy oni mieli jakiś portal.

Powiem szczerze, mi akurat brakuje jakiegoś portalu o IT, ale nie nastawionego na PC konsumenta. Niestety obecnie prasy IT w praktyce niema, ich "cyfrowe wydania" to w praktyce ctrl+c/v materiałów prasowych. A blogosfera to PC/Gaming, programowanie czy web/UX.

Jakieś materiały by móc sensownie dobrać sobie np. model OPT czy go skonfigurować (jeśli nie korzystamy z sprzętu operatora) to margines.

• 2 weeks later...

spex, w sensie o czym chciałbyś dokładnie czytać? OPT to coś z ML?

jeśli tak, to sorry, nie do końca moja działka, i nie bardzo coś mogę polecić, ale jeśli chodzi o szeroko rozumiane "adminowanie", myślę że podpadłby tu np. www.theregister.com - dwa najświeższe linki z głównej:

https://www.theregister.com/2020/09/04/linux_kernel_flaws/

https://www.theregister.com/2020/09/03/cloud_control_costs/

oraz jeden starszy ale nadal świeży w mojej pamięci (pierwsze dwa akapity to próbka humoru redaktorów, może podejdzie, szczególnie jeśli również dorastałeś w latach 90.;) https://www.theregister.com/2018/10/22/arm_cortex_a5_designstart/

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.