Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Narzędzie do szyfrowania w chmurze


blfr

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wykorzystać OVH Cloud Archive do przechowywania plików, głównie backupów. Ale, mimo że bardzo OVH lubię, to nie chciałbym, żeby mi do nich zaglądali.

 

Jakie polecacie narzędzie pod luniksa do zarządzania tymi plikami i ich szyfrowania?

 

Najlepiej, żeby było w repo Ubuntu i FLOSS jak Stallman przykazał. Oczywiście, zaszyfrowane muszą być zarówno dane jak i indeks, nic nie powinno wyciekać. Fajnie, żeby to jakoś sensownie działało, czyli dało się pobrać pojedyncze pliki, nie było za wolne, było w miarę wygodne w obsłudze i dało się z niego korzystać na kilku maszynach. Taki Tarsnap tylko z backendem w cloudzie OVH.

 

A w ogóle jak oceniacie tę usługę? Jakieś doświadczenia? Cena bardzo atrakcyjna. Wydaje się też rozsądna -- niewiele za samo utrzymanie, a normalnie za ruch, więc nie mają motywacji, żeby przycinać prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to niedawno była atrakcyjna, bo za ruch pobierali 0,001 PLN/GB (albo nawet 0,0001 - już nie pamiętam) potem po cichu zwiększyli do 0,04 PLN/GB. Nawet przeprosiny dostałem i kupon, ale czar usługi prysł.

 

Co do stabilności działania nie mam zastrzeżeń. Chociaż ma swoje konfiguracyjne  humorki np. rsync na zagłębionych katalogach nie działa. Wiarygodnych testów prędkości Ci nie podam, bo największe backupy wrzucałem  ręcznie na zwykłym łączu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu kiedyś pakowałem pliczki a potem traktowałem GPG. Obecnie dane trzymam na szyfrowanych partycjach, a bardziej wrażliwe na duplikatach szyfrowanych partycji w plikach, minus taki, że po odmontowaniu trochę GB leci bo to plik. Nie płacę za transfer bo leci wszystko na dedyka, więc w GPG się już nie bawię, ale czasem się zdarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Encrypt
openssl enc -aes256 -in archive.tar.gz -out archive.tar.gz.aes -pass pass:SuperHasło -md sha1

# Decrypt
openssl enc -aes256 -pass pass:SuperHasło -md sha1 -d -in archive..tar.gz.aes -out archive.tar.gz

I do tego jakiś skrypt ala https://github.com/Pricetx/backup/ których jest sporo na githubie

Edytowane przez mrViperoo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9/28/2017 o 09:45, nnd.newbie napisał:

Cena to niedawno była atrakcyjna, bo za ruch pobierali 0,001 PLN/GB (albo nawet 0,0001 - już nie pamiętam) potem po cichu zwiększyli do 0,04 PLN/GB. Nawet przeprosiny dostałem i kupon, ale czar usługi prysł.

 

Co do stabilności działania nie mam zastrzeżeń. Chociaż ma swoje konfiguracyjne  humorki np. rsync na zagłębionych katalogach nie działa. Wiarygodnych testów prędkości Ci nie podam, bo największe backupy wrzucałem  ręcznie na zwykłym łączu.

 

Wyższa cena może być, bo motywuje ich do tego, żeby łącza były szybkie. Inaczej byłoby jak z Hubiciem. A transfer z wewnątrz sieci OVH też się liczy normalnie?

 

W dniu 9/28/2017 o 16:32, SomeGuy napisał:

Ja swojego czasu kiedyś pakowałem pliczki a potem traktowałem GPG. Obecnie dane trzymam na szyfrowanych partycjach, a bardziej wrażliwe na duplikatach szyfrowanych partycji w plikach, minus taki, że po odmontowaniu trochę GB leci bo to plik. Nie płacę za transfer bo leci wszystko na dedyka, więc w GPG się już nie bawię, ale czasem się zdarzy. 

 

W dniu 9/28/2017 o 17:16, mrViperoo napisał:

# Encrypt
openssl enc -aes256 -in archive.tar.gz -out archive.tar.gz.aes -pass pass:SuperHasło -md sha1

# Decrypt
openssl enc -aes256 -pass pass:SuperHasło -md sha1 -d -in archive..tar.gz.aes -out archive.tar.gz

I do tego jakiś skrypt ala https://github.com/Pricetx/backup/ których jest sporo na githubie

 

No gdzie. Jak odnajdę i pobiorę pojedyczny plik z takich archiwum? Jak zamapuję nazwy do zawartości?

 

W dniu 9/28/2017 o 18:36, areq napisał:

 

Polecasz któryś? Duplicacy nie chwali się wsparciem dla OVH Archive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 9/27/2017 o 18:42, blfr napisał:

Cena bardzo atrakcyjna.

 

Możesz napisać jak to działa, znam cenę za GB itp, jednak przy zakładaniu wyskakuje jakiś abonament i trzeba wpłacić 50zł na początek?. Chciałbym tam trzymać 10-20GB miesięcznie, tak więc 50zł starczyło by na 20 lat... 

Edytowane przez Camis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.