Skocz do zawartości
  • Cześć!

Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.08.2020 o 23:04, mariaczi napisał:

Nieprawda. Ucz się w angielskim. Łatwiej będzie Ci "grzebać" w google za ewentualnymi podpowiedziami w razie problemów.

No tak ale chcę się nauczyć jak się to robi temu się pytam. 

Dnia 10.08.2020 o 23:04, mariaczi napisał:

Nieprawda. Ucz się w angielskim. Łatwiej będzie Ci "grzebać" w google za ewentualnymi podpowiedziami w razie problemów.

Fakt dużo racji masz .😊

Odnośnik do odpowiedzi

Systemowe locale zmienisz np. za pomocą:

sudo apt -y install language-pack-pl-base language-pack-pl # o ile wymagane
sudo localectl set-locale LANG=pl_PL.UTF-8 LANGUAGE=pl_PL:pl # wygenerowanie za pomocą localectl, alternatywnie dpkg-reconfigure locales
cat /etc/default/locale # sprawdzamy domyślne
update-locale LANG=pl_PL.UTF-8

W ubuntu nie powinno być aż takiej tragedii jak np. w CentOS 6, gdzie output "yum update" daje słynne:
"Package $ will be zainstalowany"....

• Super! 1
Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Spoofy napisał:

Systemowe locale zmienisz np. za pomocą:

sudo apt -y install language-pack-pl-base language-pack-pl # o ile wymagane
sudo localectl set-locale LANG=pl_PL.UTF-8 LANGUAGE=pl_PL:pl # wygenerowanie za pomocą localectl, alternatywnie dpkg-reconfigure locales
cat /etc/default/locale # sprawdzamy domyślne
update-locale LANG=pl_PL.UTF-8

W ubuntu nie powinno być aż takiej tragedii jak np. w CentOS 6, gdzie output "yum update" daje słynne:
"Package $ will be zainstalowany"....

Dziękuję bardzo 😊

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez michu190
      Siemka! Czy jest mi ktoś w stanie pomóc z konfiguracją firewalla na najnowszym Debianie (10)? Z tego co wiem to zamiast iptables powinno się już używać nftables. Powinienem napisać regułki od 0 czy skorzystać z jakiejś opcji automatycznej migracji? Wie ktoś czy dobrze to działa? Dodatkowo prosiłbym o sprawdzenie moich aktualnych regułek. Są okej? Można coś poprawić? Dostępne mają byc tylko porty od redisa, postgresql, http/s oraz ssh tylko z podanych adresów ip. 

# drop wszystkich inputow iptables -P INPUT DROP # drop wszystkich forwardsow iptables -P FORWARD DROP # accept wszystkich wychodzacych iptables -P OUTPUT ACCEPT # accept przychodzacych z locala iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT # zrobienie ipseta z polskimi ipkami # https://www.ipdeny.com/ipblocks/data/aggregated/pl-aggregated.zone ipset create allowed hash:net # da sie to jakos zaladowac z external pliku albo z urla po kazdym odpaleniu serwera / x czasu w prosty sposob, zeby nie wypisywac recznie? ipset add 2.56.68.0/22 itd.... # pozwolenie na dostep tylko polskim ipkom iptables -A INPUT -m set --match-set allowed src -j ACCEPT # ssh iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPT # redis iptables -A INPUT -p tcp --dport 6379 -j ACCEPT # http/s iptables -A INPUT -p tcp --dport 80 -j ACCEPT iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT # postgresql iptables -A INPUT -p tcp --dport 5432 -j ACCEPT  
      Powinienem do tego dodatkowo zastosować jakies limit bursty? Wyciąć NTP? Jakieś dodatkowe zabezpieczenia np. https://javapipe.com/blog/iptables-ddos-protection? Warto się w to bawić? Dodam, że nie mam i nie będę potrzebował żadnych usług działających na UDP.

• Przez cyber73
      Firma Krówka poszukuje osoby do wykonania poniższych usług:

- aktualizacja php do wersji 7
      - aktualizacja apache2 do najnowszej wersji (obecnie to 2.4.10)
      - sprawdzenie co wywołuje błąd, który pojawił się wczoraj wieczorem: Bug Tracker error caught

Dane zleceniodawcy:
      Krówka Sp. z o.o.
      Witosa 135
      16-100 Sokółka
      Nip: 545 181 37 94

Tylko faktura vat.
    • Przez Jaroslaw z Kotem
      Używaliście może Sentora? Ja mam postawione na 3 serwerach dla znajomych i jestem w pełni zadowolony. Zablokowałem sshd tylko po authkey i jest ok.  ns`y i bez problemu można dodawać nowe domeny i wszystko inne działa apache/php/mysql/phpmyadmin - co jedynie musiałem ręcznie więcej konfigurować to postfixa aby latał po imap. 

Może komuś się przyda - i wydaję się nawet bezpieczne, bo nigdy nic złego się nie działo.  Czy może się mylę i jest nie za bardzo bezpieczna sentora? 

http://www.sentora.org/

Co o tym myślicie? Btw, directadmin, to ssie przy tej sentorze i jest strasznie brzydki. [;
      Dla takiego użytku prywatnego czy też dla małych firm - z więcej niż jedną domeną, wydaję się wręcz idealne, ale to tylko moje zdanie. 

[email protected]:[~]: uptime
       23:45:27 up 96 days, 13:37,  1 user,  load average: 0.16, 0.06, 0.06 (: jak zostało zrobione tak trybi.

• Przez Rafał
      Z czystej ciekawości jakich systemów operacyjnych używacie na serwerach produkcyjnych?

Jakie widzicie zalety podług innych systemów?
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.