Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Możliwie bezproblemowa domena PL


bezik7124

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie wyciągania authInfo od linuxpl.com i zastanawiam się gdzie przenieść domenę.

 

Chcę uniknąć bajzlu którego doświadczyłem u poprzedniego operatora, czyli np kiedy musiałem dodać w DNS rekord TXT żeby w jakiejś usłudze potwierdzić że jestem właścicielem domeny skończyło się na tym że musiałem do nich dzwonić (kilka razy, z początku standardowo będąc miłym i "wyrozumiałym" niczego nie wskórałem), bo z poziomu panelu klienta mogłem sobie zmieniać do woli i nie odnosiło to skutku. 

 

Szukam operatory który mi umożliwi

  • Utrzymywania domeny pl
  • Brak częstych awarii
  • Swobodnego zarządzania wpisami DNS (mam już VPS, nie chcę się też ograniczać gdybym miał się kiedyś podpiąć pod np google firebase)
  • W razie problemów support nie będzie  wszystkiego olewał
  • Możliwość skonfigurowania poczty @mojadomena.pl
Edytowane przez bezik7124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bezik7124 Pamiętaj, że w przypadku dodawania lub zmian w istniejących rekordach domen musisz poczekać na odświeżenie konfiguracji domen na DNS oraz w sieci operatora. W przypadku TXT jest to 60 minut. O supporcie konkurencji nie wypowiem się bo to nie jest przedmiotem dyskusji, natomiast u nas wiele razy zdarzało się już, że klienci oczekiwali, iż zmiany w domenie wejdą w życie od razu. Dodawanie rekordu TXT nie jest czymś niezwykłym, to standardowy proces np. przy weryfikacji domeny w Google Search Console i innych narzędziach Google dla webmasterów. Zmieniając sobie do woli rekord TXT i wykonując to co kilkanaście minut tak naprawdę odkładałeś operację propagacji domeny na DNS w czasie. W przypadku domen warto być cierpliwym ;)

 

[Adam z home.pl]

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem to kilka razy na przestrzeni tygodnia, nie jestem w gorącej wodzie kąpany. Przez to że robiłem to pierwszy raz w życiu myślałem że pomimo prostoty zwyczajnie robię coś źle, więc poszedłem do 'starszego kolegi' który ma więcej doświadczenia w administracji. Ten sprawdzeniu tego co ustawiłem, polecił mi żebym do nich zadzwonił, po kilku rozmowach na przestrzeni 1 godziny zaczęło działać. 

Edytowane przez bezik7124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.