Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Pozycjonowanie strony z okazjami - jak do tego podejść?


kacperq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Powoli startuje z nowym projektem - portalem z okazjami (promocjami) z konkretnej branży. Z góry zakładam, że najwięcej ruchu będzie przychodzić z socialu, ale chciałbym także zadbać o SEO, by przyciągnąć również czytelników z Google. 

 

Problem w tym, że za bardzo nie wiem jak podejść w tym przypadku do pozycjonowania. Krótkie teksty z promocjami to raczej nie materiał pod SEO, więc już sam nie wiem. Może tworzyć też tematyczne, rozbudowane artykuły i to właśnie je pozycjonować, licząc, że przyciągną one użytkowników na dłużej, którzy ostatecznie zainteresują się główna tematyką, czyli promocjami? A może ktoś ma zupełnie inny pomysł na SEO dla tego typu witryny? Z góry dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie, że największy ruch będzie z sociali jest moim zdaniem błędne. Social media systematycznie "wycinają" ruch kierujący do zewnętrznych stron np. obniżają zasięg postów. Nic w tym dziwnego, bo każda platforma chce trzymać użytkownika jak najwięcej u siebie. Wystarczy sprawdzić, jak w pewnym czasie Facebook postąpił z linkami do Youtube oraz linkami kierującymi do stron.

 

Jeżeli dopiero startujesz ze swoim pomysłem to przyda Ci się solidna strategia SEO na kilka, a nawet kilkanaście miesięcy do przodu w oparciu o:

- content

- content

- content

 

Bez tego ani rusz. Dzisiaj wrzucanie artykułów o nowych promocjach jest już mało opłacalne bo na rynku panuje duża konkurencja. Jeżeli jednak wyspecjalizujesz się w konkretnej dziedzinie/branży (jak to ująłeś), która nie jest wysycona przez serwisy kuponowe, to masz realne szanse pozyskać fajny ruch. Ale do tego potrzeba sporego wysiłku i jak wspomniałem wyżej - sporo unikalnej treści wysokiej jakości.

 

Pozdrawiam,

Adam [home.pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.