Skocz do zawartości

Zarządzanie komputerami w sieci LAN

Polecane posty

Witam, czy jest jakiś dobry program do zarządzania komputerami w sieci LAN, np. jakiś open source.

Chodzi o to że mam 50 komputerów w firmie i chciał bym jakoś to z centralizować do jednego programu aby mieć tam zarządzenie.

Aby można było po lanie zaktualizować jakiś program albo wgrać na niego jakąś konfiguracje do programu.

Na chwilę obecną używam tylko narzędzia od Eset Security Managment Center ale tylko mogę zarządzać antywirusem a i tak zdalnie nie mogę go zaktualizować.

Kompy mam wpięte w jedną grupę roboczą i mam tylko VNC i RDP na nich.

Nie podpowiem Ci odnoście programu ale odnośnie Eset-a zapewniam, że da się go zdalnie zaktualizować. Właśnie zapuściłem na 20 maszynach aktualizację do 7.3. Na komputerach musi być zainstalowany ESET Management Agent (jak nie masz to możesz sobie z Managment Center wygenerować paczkę instalacyjną zawierającą certy, licencję, itp. i zainstalować na każdej maszynie) a potem tworzysz sobie w Zadaniach zadanie klienta wybierasz licencję, program, komputery i się samo robi.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.