Skocz do zawartości
igorex

Zainstalowałem vpsa co dalej?

Polecane posty

Kupiłem nowego vps żeby się podszkolić w administracji. Zainstalowałem debiana, panel ispconfig3 śmiga (apache i php), email  chwilowo wyłączyłem bo kiedyś miałem problemy z konfiguracją. Zmieniłem port ssh,  zainstalowałem fail2ban. Jakie następne kroki? Pominąłem coś? Czegoś brakuje?

Chcę umieć skonfigurować serwer tak, aby bez problemu chodziły na nim blogi na wp. Bez padów, doklejania kodów do wpisów itp.

53 minuty temu, igorex napisał:

Chcę umieć skonfigurować serwer tak, aby bez problemu chodziły na nim blogi na wp. Bez padów, doklejania kodów do wpisów itp.

Więc z całym szacunkiem ale musisz go najpierw popsuć😉 wtedy logi twoim przyjacielem i szukasz co się stało. Postawiłeś gotowca który działa postaraj się teraz wywoływać błędy i je naprawiać. 

Właśnie popsułem. Instalacja mod security wywaliła mi apache. Miałem nadzieje, że to nieco łatwiejsze będzie.

40 minut temu, igorex napisał:

Właśnie popsułem. Instalacja mod security wywaliła mi apache. Miałem nadzieje, że to nieco łatwiejsze będzie.

Jak chcesz się nauczyć to szukaj ;)

Tak jak już pisałem logi twoim przyjacielem.

Dla tego usługi działa się na te z samodzielna administracja oraz te które firma zarządza serwerem a dla ciebie ma wszystko działać.

Kolejne pytanie, czy można odinstalować postfix i całkowicie wyłączyć email? Nie korzystam z maili na tym serwerze a w logach widzę masę prób logowania,

16 minut temu, igorex napisał:

Kolejne pytanie, czy można odinstalować postfix i całkowicie wyłączyć email? Nie korzystam z maili na tym serwerze a w logach widzę masę prób logowania,

No można, czemu nie?
Może lepiej było postawić minimalną czystą dystrybucję i doinstalować to co Ci potrzebne :)

Ok dzięki. Chciałem się upewnić że mail nie jest niezbędny na serwerze. Minimalna czysta dystrybucja i instalowanie co niezbędne to plan b i zrobię to jak przy aktualnej konfiguracji coś spierniczę.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.