Skocz do zawartości
  • Cześć!

Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jaka alternatywa dla WeTransfer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was jest w stanie polecić jakiś (sensowny) serwis do transferu plików? Jakąś alternatywę dla WeTransfer, by dało się przesyłać większe pliki (większe, niż standardowe 2GB w darmowej wersji, które oferuje WeTransfer).

Edytowane przez Krystek
Odnośnik do odpowiedzi

Panowie. Firefox Send daje maks 2,5 GB więc słaba alternatywa dla serwisu dla plików większych > 2GB.

Ja nie znam zamiennika dla Wetransfer dla dużych plików. Jak chcesz pozostać w mainstreamie to niestety chyba płatne Google Drive/Onedrive/Dropbox. A jak chcesz coś niewiele mniej wygodnego, ale taniego (albo darmowego) to możesz się też zainteresować usługami CDN-podobnymi. Np. Scaleway C14 (https://www.scaleway.com/en/c14-cold-storage/) ma pierwsze 75GB za darmo. Można wgrywać plik przez WWW i wygenerować plik publiczny do pliku, więc całość operacji to może 2 kliknięcia więcej niż w Wetransfer. 

Mówiąc szczerze do dużych plików to nawet wolałbym coś innego niż Wetransfer (i podobne) bo możliwość wgrywania pliku za pomocą różnych protokołów i narzędzi oraz zarządzania nimi to jednak duży plus przy dużych plikacj.

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, nnd.newbie napisał:

to możesz się też zainteresować usługami CDN-podobnymi. Np. Scaleway C14 (https://www.scaleway.com/en/c14-cold-storage/)

To nie jest CDN w żadnym wypadku, tylko zwykły storage z jedną lokalizacją. Z podobnych rozwiązań mogę polecić wasabi.com, za $5 netto masz 1TB  z czego pamiętam bez  opłat za transfer wraz z wsparciem dla IAM.

Odnośnik do odpowiedzi

14 minut temu, mrViperoo napisał:

To nie jest CDN w żadnym wypadku, tylko zwykły storage z jedną lokalizacją.

Dlatego napisałem "CDN-podobnymi", mogłem użyć "pseudocdn" może byłoby jaśniej. A nazywam je pseudocdn bo oferują jednak coś więcej niż popularne dyski sieciowe np.  różne protokoły transferu ( w tym często S3), API i podobne schematy naliczania opłat.  Zresztą on nie szuka CDNa tylko usługi współdzielenia pliku i do jego zastosowań sądzę, że wystarczy.

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za wszelkie sugestie, szczególnie dla @nnd.newbie i @mrViperoo za polecenie ciekawych serwisów storage. W trakcie poszukiwań znalazłem jeszcze takie serwisy, które oferują transfer plików większych, niż 5GB. Oto one:

Przy czym próbowałem wysłać plik o rozmiarze ok. 5,7GB za pośrednictwem tego pierwszego serwisu z listy - https://www.swisstransfer.com/en ale transfer zatrzymał się na 97% (być może dlatego, że wybrałem opcję założenia hasła do pobrania pliku po załadowaniu) i ostatecznie mi się nie udało. Innych już nie testowałem, bo właśnie wgrywam FTP-em na serwer hostingu. A ten drugi serwis z listy ma trochę słaby upload 300 MB na godzinę https://www.grosfichiers.com/en/FAQ.html

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 miesiące później...