Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Dobór serwera pod usługę serwera gier


/dev/null

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję konkretnej usługi pod hostowanie serwera gry + bazy MariaDB, serwera nginx. Zużycie zasobów przez serwer gry to approx. 2-3GB RAM, ~40% cpu(testowane na Xeonie E-2288G).  Baza danych z przyrostem ok. 300-400MB miesięcznie, nginx używany tylko jako fastdownload (gzip) dla serwera gry.  Jeśli chodzi o łącze - tutaj myślę że minimum 250 mbit potrzebuję. Lokalizacja - koniecznie PL. Z racji że będzie tam hostowany serwer gry, dobry Anty-DDoS również jest mile widziany. Mój budżet miesięczny to 250-300 pln i tej kwoty chciałbym się trzymać. Zależy mi w razie problemów na łatwym wyskalowaniu usługi w górę. 

 

Z góry dziękuję za pomoc, jeśli potrzeba dodatkowych informacji - proszę napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrViperoo napisał:

To może zacznę klasykiem: https://www.soyoustart.com/pl/  aczkolwiek tam dostaniesz tylko serwery dedykowane, który za bardzo nie wyskalujesz.

Tutaj oferta public cloud od OVH: https://www.ovhcloud.com/pl/public-cloud/prices/#compute

 

Jesli chodzi o SyS to akurat często przeglądam tamtejszą ofertę, jednak od dłuższego czasu w lokalizacji PL jest tylko jeden serwer, niezbyt wydajny + HDD :/

Public Cloud zaś najtańsza sensowna oferta (b2-15) wychodzi ok 380zł/mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Matix8981 napisał:

Spójrz na ofertę skynode.eu, spróbuj użyć cloudflare może pomóc odciążyć sieć. Domyślam się, że MTA jest jedno wątkowe więc liczy się wyłącznie wysokie taktowanie.

 

Cloudflare pod serwer gry mi nic nie da. MTA jest w zasadzie 4 wątkowe, lecz wszystkie (te ważniejsze) operacje logiczne/synchronizacji odbywają się faktycznie na 1 wątku.

 

Skynode wygląda ciekawie, może orientujesz się jak wygląda tam Anty-DDoS?

Edytowane przez /dev/null
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/1222/sos-5v6

SoYouStart z serii Game fakt faktem ma wysokotaktowane i7 ale tylko jeden dysk co nie powinno Ciebie nawet interesować w tych pieniądzach + fakt braku stałego IPMI, które się przydaje jak coś siądzie. Na plus SDC jest też support 24/7, więc jak Ci zdechnie dysk albo jakiś komponent fizyczny to w miarę szybko podejdą i wymienią.

 

PS: Taki mały OffTop - to ma być RolePlay to DM/whatever?

Edytowane przez Przemek Jagielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Przemek Jagielski napisał:

https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/1222/sos-5v6

SoYouStart z serii Game fakt faktem ma wysokotaktowane i7 ale tylko jeden dysk co nie powinno Ciebie nawet interesować w tych pieniądzach + fakt braku stałego IPMI, które się przydaje jak coś siądzie. Na plus SDC jest też support 24/7, więc jak Ci zdechnie dysk albo jakiś komponent fizyczny to w miarę szybko podejdą i wymienią.

 

Ciekawie wygląda ta oferta SDC, a jak z Anty-DDoS'em, wiadomo coś?

 

12 minut temu, Przemek Jagielski napisał:

PS: Taki mały OffTop - to ma być RolePlay to DM/whatever?

RPG w nowocześniejszym wydaniu.

Edytowane przez /dev/null
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nie miałem okazji przetestować, ale jakiś czas temu pytałem o możliwość własnego switcha (kolokuje tam swoją i kolegi blachę) to jak pamiętam była możliwość posiadania własnego Firewalla sprzętowego. Kwestia dogadania.

 

Jak będziesz potrzebował pomocy przy serwerze to daj znać, chętnie bym wrócił na jakiś RP(G) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.