Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Praca w helpdesk'u


Dew

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Marek607 napisał:

 

A jakie stawki mówią zainteresowani?

Ja słyszałem różnie, od minimalnej po nawet 5-7k na ręke za pracownika na ticketach/telefonie, stąd jestem ciekawy ile oferujecie za takie stanowisko.

 

My na start dajemy 3k netto. Co rok podwyżka. Przy czym szukamy osoby typowo pod helpdesk - nie admina (bo tu stawki są znacznie wyższe :)

 

3 minuty temu, Poziomecki napisał:

U mnie praca zdalna jest wydajniejsza. Odpalę muzykę, czy cokolwiek w tle i pracuje. W biurze by to pewnie komuś przeszkadzało :)

 

W helpdesku na telefonie masz słuchawki ubrane cały czas - albo gadasz, albo możesz sobie słuchać muzyki :-)

Edytowane przez Adam Szendzielorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pawel_15 napisał:

Za 3k netto to powinieneś radę na Śląsku coś znaleźć niewielkiego na start i powinno trochę jeszcze zostać :)

Ewentualnie znaleźć sobie Ślunską dziołchę i wtedy we dwoje weźmiecie większe lokum :)

 

Śląsk to nie Warszawka ;) 2-3 pokojowe mieszkanie u nas w Jastrzębiu wynajmiesz za 600-1200 pln :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Chciałem tylko zauważyć że co innego Katowice,Sosnowiec czy Gliwice a co innego pomniejsze miasta. No i zależy czy centrum, czy dzielnica górnicza/robotnicza, sypialnia czy nowe osiedle dla facetów w rurkach :)

Przedział 600 - 1200 PLN brzmi zachęcająco, jak płacicie 3k to za 1500 powinien spokojnie przeżyć na dość dobrym poziomie.

Jakbym miał taką sytuację to bym już siedział w pociągu z torbami i migrował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Adam Szendzielorz napisał:

 

Śląsk to nie Warszawka ;) 2-3 pokojowe mieszkanie u nas w Jastrzębiu wynajmiesz za 600-1200 pln :) 

To ja 1100 zł płacę w Białymstoku za kawalerkę... 

 

Godzinę temu, Pawel_15 napisał:

Za 3k netto to powinieneś radę na Śląsku coś znaleźć niewielkiego na start i powinno trochę jeszcze zostać :)

Ewentualnie znaleźć sobie Ślunską dziołchę i wtedy we dwoje weźmiecie większe lokum :)

Żeby to było takie proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pracownikami zdalnym na helpdesku jest pewien problem. Bo po pierwsze dobrze jest zachować pewien poziom odpowiedzi a po drugie dobrze byłoby żeby mieli narzędzia do sprawdzenia niektórych rzeczy na serwerze a nie tylko rozmawiać.

Pierwsze dobrze rozwiązuje pierwsze 2 miesiące pracy w biurze a potem zdalnie ale z opcją pojawiania się w biurze co jakiś czas. A druga jest bardziej skomplikowana bo wymaga jakiegoś softu który pozwoli niektórzy rzeczy zrobić ale nie dawać pełnego dostępu zarówno do serwerow jak i panelu klientów z finansami itd.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smarthost napisał:

Z pracownikami zdalnym na helpdesku jest pewien problem. Bo po pierwsze dobrze jest zachować pewien poziom odpowiedzi a po drugie dobrze byłoby żeby mieli narzędzia do sprawdzenia niektórych rzeczy na serwerze a nie tylko rozmawiać.

Pierwsze dobrze rozwiązuje pierwsze 2 miesiące pracy w biurze a potem zdalnie ale z opcją pojawiania się w biurze co jakiś czas. A druga jest bardziej skomplikowana bo wymaga jakiegoś softu który pozwoli niektórzy rzeczy zrobić ale nie dawać pełnego dostępu zarówno do serwerow jak i panelu klientów z finansami itd.

Wojtek

Jeżeli firma jest stosunkowo blisko, to pojawianie się w biurze nie robi problemu :) 

 

2 minuty temu, SomeGuy napisał:

Zawsze można skorzystać z VPN i wydzielić odpowiedni dostęp :)

 

O tym samym pomyślałem, posiadam odpowiedni sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o VPN. Można zrobić ssh i ssl do panelu. Bardziej chodzi o kwestie dostępu do softu zarządzającego kontami klienckimi - żeby np. można było zmienić klientowi dane, jak chce, ale np. nie kasować konto. Albo nie podglądać płatności klienta historycznych. Albo dać dostęp do kont klientów, ale żeby człowiek z helpdesku nie mógł wylistować sobie i np. zgrać wszystkich kont klientów. Ew. żeby mógł zalogować się na konto klienta, jak klient na to zezwoli, zeby mu cos sprawdzić. Ale tylko za zezwoleniem To bardziej o takie sprawy chodzi.  A to już nie są kwestie VPN, ale napisania dedykowanego softu. 

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten sam dostęp w biurze jest, to tak naprawdę nie wiesz czy ktoś nie robi printscreenów, zdjęć itp. No chyba, że jest jakiś VNC/kamery, ale nie wiem czy to w ogóle legalne.

 

//edit. Trochę zboczyliśmy z tematu wątkiem o pracy zdalnej i jej zaletach/wadach, ale uważam go za całkiem ciekawy.

Edytowane przez SomeGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, smarthost napisał:

to nie chodzi o VPN. Można zrobić ssh i ssl do panelu. Bardziej chodzi o kwestie dostępu do softu zarządzającego kontami klienckimi - żeby np. można było zmienić klientowi dane, jak chce, ale np. nie kasować konto. Albo nie podglądać płatności klienta historycznych. Albo dać dostęp do kont klientów, ale żeby człowiek z helpdesku nie mógł wylistować sobie i np. zgrać wszystkich kont klientów. Ew. żeby mógł zalogować się na konto klienta, jak klient na to zezwoli, zeby mu cos sprawdzić. Ale tylko za zezwoleniem To bardziej o takie sprawy chodzi.  A to już nie są kwestie VPN, ale napisania dedykowanego softu. 

 

Dokładnie. Bez dobrego softu sobie tego nie wyobrażam jakoś. Pracownik musi być w tym sofcie kontrolowany i żeby nie narobił głupot ;) My jak to my - mamy wszystko swoje i soft wewnętrzny do obsługi serwerów / księgowości / klientów / domen mamy swój z odpowiednimi poziomami dla poszczególnych grup pracowników i pełną historią aktywności / zmian. Nie wiem, czy są w ogóle tego typu softy jako "gotowce" do kupienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam Szendzielorz napisał:

 

Dokładnie. Bez dobrego softu sobie tego nie wyobrażam jakoś. Pracownik musi być w tym sofcie kontrolowany i żeby nie narobił głupot ;) My jak to my - mamy wszystko swoje i soft wewnętrzny do obsługi serwerów / księgowości / klientów / domen mamy swój z odpowiednimi poziomami dla poszczególnych grup pracowników i pełną historią aktywności / zmian. Nie wiem, czy są w ogóle tego typu softy jako "gotowce" do kupienia. 

 

Jest taki soft, który jest dostosowywany pod konkretnego Klienta, ale kosztuje grubą kasę, firma w której obecnie pracuje ISP - wykorzystuje taki, z tego co mi wiadomo to Vectra ma taki sam. Jest na tyle elastyczny że może z niego korzystać także i firma hostingowa. 

 

http://www.altar.com.pl/oferta/systemy-do-obslugi-rozliczen-klientow-masowych/system-billingowy-sara/

Edytowane przez Dew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smarthost @Adam Szendzielorz

Acha. Wybaczcie, źle zrozumiałem. Jako VPN miałem na myśli dostęp do sieci wewnętrznej, nie do działów czy opcji poszczególnych aplikacji. 

Zrozumiałem to w ten sposób, że jest sieć wew. i zdalnie nie ma do niej połączenia, aby uzyskać fullaccess.

 

Bo jedyną różnicą między pracownikiem zdalnym a pracownikiem na miejscu w kwestii kontroli będzie obserwacja tego co akurat robi. 

1 minutę temu, Dew napisał:

 

Jest taki soft, który jest dostosowywany pod konkretnego Klienta, ale kosztuje grubą kasę, firma w której obecnie pracuje ISP - wykorzystuje taki, z tego co mi wiadomo to Vectra ma taki sam. Jest na tyle elastyczny że może z niego korzystać także i firma hostingowa. 

 

Vectra chyba z comarcha korzysta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smarthost napisał:

to nie chodzi o VPN. Można zrobić ssh i ssl do panelu. Bardziej chodzi o kwestie dostępu do softu zarządzającego kontami klienckimi - żeby np. można było zmienić klientowi dane, jak chce, ale np. nie kasować konto. Albo nie podglądać płatności klienta historycznych. Albo dać dostęp do kont klientów, ale żeby człowiek z helpdesku nie mógł wylistować sobie i np. zgrać wszystkich kont klientów. Ew. żeby mógł zalogować się na konto klienta, jak klient na to zezwoli, zeby mu cos sprawdzić. Ale tylko za zezwoleniem To bardziej o takie sprawy chodzi.  A to już nie są kwestie VPN, ale napisania dedykowanego softu. 

 

Wojtek

 

To już  funkcję powinien mieć panel / crm na którym pracujecie. U nas są funkcje per użytkownik od najmniejszych gdzie gościu widzi tylko zgłoszenia i ich treść aż po pełen dostęp. Do każdej jednej funkcji jest możliwość blokady lub udostępnienia danej opcji. Dodatkowo masz wszystko w jednym miejscu i wszystko ze sobą scalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To już  funkcję powinien mieć panel / crm na którym pracujecie. U nas są funkcje per użytkownik od najmniejszych gdzie gościu widzi tylko zgłoszenia i ich treść aż po pełen dostęp. Do każdej jednej funkcji jest możliwość blokady lub udostępnienia danej opcji. Dodatkowo masz wszystko w jednym miejscu i wszystko ze sobą scalone.
Pełny dostęp do czego? Może się zalogować na konto klienta? Może zmienić dane klienta do fakturowania? To dość krytyczne. A samo bieganie po koncie klienta nawet ryzykowne i raczej nie działa w samym CRM/helpdesku tylko wymaga dostępu do serwera.

Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś pracuje w firmie powiedzmy 3lata na stanowisku konsultanta, czy tam jest opiekunem klienta to można mu przyznać większy access w tym pełny, nie widzę tutaj problemu. Wszystkie operacje powinny być logowane tak czy inaczej. To już chyba kwestia zaufania pracodawcy do pracownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pracuję w drugiej już firmie w mojej karierze, poprzednio był to Zenbox. Obie prace w pełni zdalnie i jakoś w szczególnym stopniu nie przeszkadza to ani mi, ani pracodawcy. W dzisiejszych czasach jest bardzo prosto monitorować czas pracy pracownika... wystarczą naprawdę proste sposoby. Odnośnie danych klientów, konsultant żeby jakkolwiek pomóc musi mieć przecież wgląd (nie mówię tu o edycji) na faktury, usługi, musi mieć możliwość zalogować się jako klient w Panelu Administracyjnym, żeby podjąć jakieś kroki jeśli klient sobie tego życzy. Nie dramatyzujmy - albo pracodawca ufa swojemu pracownikowi, albo nie ufa. Jeśli nie, to czy przeprowadził odpowiednio rekrutację i na pewno ma pod sobą odpowiednią osobę? Nie wiem czemu zakładamy, że pracownik zdalny od razu ma złe intencje co do firmy. Oczywiście jest to tylko moje zdanie, ale poparte faktem, że do tej pory pracowałem na helpdesku tylko zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.