Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Problem z matrycą laptopa


Kolopik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z moim laptopem HP Omen 15 ce008nw. Pewnego dnia zostawiłem laptopa włączonego, ale zamknąłem matrycę i prawdopodobnie się uspał. Wieczorem chciałem odpalić laptopa, ale niestety ekran pozostał czarny. Restartowałem go kilka razy i nic. Podłączyłem więc monitor pod hdmi i działał normalnie., ale matryca w laptopie nadal czarna. 

Poszperałem trochę w necie i znalazłem informacje na stronie HP, żeby wyciągnąć baterię na jakiś czas i ponownie uruchomić sprzęt. Tak też zrobiłem i matryca się normalnie uruchomiła i działał dopóki go nie wyłączyłem. Po ponownym uruchomieniu problem był taki sam, HDMI działa, a matryca czarna, więc znowu wyjęcie baterii i po kilku razach zaczął działać, ale jak się go klapnie, albo wyłączy to już nie wstaje. 

Żeby sprawa była jasna, matryca nie świeci w ogóle, nawet w biosie.

Grafika działa, taśma okej, matryca też, bo w końcu wyświetla jak powinna. Wymieniłem przycisk włączania, bo tam jest czujnik zamknięcia klapy (myślałem, że to jego wina) niestety nic nie pomogło. 

Nie mam już pomysłów, co jest nie tak z typ sprzętem. Może spotkał się ktoś z takim problemem? Może coś doradzić. 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kolopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mariaczi napisał:

Sprawdź jak będzie się zachowywał bez baterii. Wyjmij ją, uruchom system, wyłącz system, odczekaj chwilę, możesz i zamknąć i otworzyć, uruchom system. Czy matryca zaświeciła od razu, zaraz po włączeniu laptopa?

Mówisz o baterii laptopa czy biosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mariaczi napisał:

Bateria laptopa. Biosu jak by padła, to "krzyczałby" o datę przy starcie najprawdopodobniej.

Nawet jej nie widziałem nigdzie :P Niestety bez baterii laptop zachowuje się tak samo. 

Próbowałem go kilka razy odpalić i matryca nie wstała, wypiąłem kość ramu, przełożyłem do innego slotu i się uruchomił. Czy uszkodzona pamięć może powodować ten problem?

Po kolejnym restarcie też nie wstał. Może to tylko zbieg okoliczności z tym ramem;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uszkodzonym ramem na pokładzie mogą dziać się różne dziwne rzeczy. Jak masz więcej niż jedną kostkę, to łatwiej będzie Ci posprawdzać. Jak jedną... to może puść memtest'a.

Z podłączonym "ekranem" po HDMI "wizja" startuje za każdym razem? Spróbuj jeszcze wypiąć i wpiąć wtyczkę taśmy od matrycy na płycie. Może tam coś nie styka.

 

Hmm. Ewentualnie może coś na module inwertera padło :|

Edytowane przez mariaczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.