Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Prawa autorskie a własny strumień.


Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, AlfaCode napisał:

czy potrzebuję jakiś licencji aby puszczać muzykę na własnym strumyku

To zależny od muzyki . Jak masz na nią licencję to tak. Np wciela pubu nie może puszczać w pubie muzyki bez licencji na nią w tym i z radia.

 

Cytat

Umowy i licencje

Przed rozpoczęciem nadawania niezbędne jest uzyskanie licencji na rozpowszechnianie utworów. Za jej brak może grozić nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Policja interesuje się nielegalnym rozpowszechnianiem utworów w internecie. Niespełna rok temu zamknęła studenckie radio internetowe z Opola.

http://www.4stream.pl/poradniki/38-radio-internetowe-a-licencja-i-prawa-autorskie.html

 

Chyba, że

 

Cytat

e-Radio za darmo

Jest jedna dobra wiadomość. Jeśli radio będzie przeznaczona dla najbliższych (rodzina i znajomi) i nie będzie oferowało dostępu osobom postronnym to nie wymaga żadnych opłat i wymogów legalizowania. Wszystko dzięki zapisowi o dozwolonym użytku prywatnym w prawie autorskim.

 

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AlfaCode napisał:

Cześć,

Jako, że nie jestem prawnikiem , przychodzę do Was z pytaniem, czy potrzebuję jakiś licencji aby puszczać muzykę na własnym strumyku (shoutcast)?

 

Pozdrawiam

 

Wszystko zależy jaka muzyka i komu.. ale ogólnie ZAIKS lubi sie zainteresować takimi rzeczami.. 

 

Rozwiązaniem jest puszczanie muzyki opartej na licencji Creative Commons:

 

"W NASZYM RADIO ODTWARZAMY MUZYKĘ NIEZALEŻNĄ OPARTĄ O LICENCJĘ CREATIVE COMMONS I PUBLIC DOMAIN LUB NIEZALEŻNYCH TWÓRCÓW ORAZ BEZPOŚREDNIO Z NAMI WSPÓŁPRACUJĄCYCH.

cc

ODTWARZANA U NAS MUZYKA WYŁĄCZONA JEST Z OPŁAT ZAIKS,STOART,ZPAV,SAWP ITP."
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zajcev napisał:

 

Wszystko zależy jaka muzyka i komu.. ale ogólnie ZAIKS lubi sie zainteresować takimi rzeczami.. 

 

Rozwiązaniem jest puszczanie muzyki opartej na licencji Creative Commons:

 

"W NASZYM RADIO ODTWARZAMY MUZYKĘ NIEZALEŻNĄ OPARTĄ O LICENCJĘ CREATIVE COMMONS I PUBLIC DOMAIN LUB NIEZALEŻNYCH TWÓRCÓW ORAZ BEZPOŚREDNIO Z NAMI WSPÓŁPRACUJĄCYCH.

cc

ODTWARZANA U NAS MUZYKA WYŁĄCZONA JEST Z OPŁAT ZAIKS,STOART,ZPAV,SAWP ITP."


Kiedyś troszkę działałem w temacie i jak sprawdzałem to dla 50 slotów koszt wszystkich licencji wynosił koło 400 pln + vat, takzę podziękowałem. Wiem że część radii albo dogaduje się z sony bmg i dostaje bezpośrednio od nich, co zwalnia z części licencji, albo na licencji niemieckiej (GEMA? czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.