Skocz do zawartości
PrecelusMaximus

Oszust z 2014 roku

Polecane posty

Witam serdecznie. Forum na którym ten temat został poruszony już dawno umarło. Nie będę im generować ruchu. Chodzi dokładnie o to: https://www.webhostingtalk.pl/topic/47245-ostrze%C5%BCenie-oszust-oferuj%C4%85cy-kebaby-xaroth213gmailcom/

Niektórzy może jeszcze to pamiętają, gość wykiwał dużo ludzi na serwery dedykowane, domeny oraz Licencje DA, Cpanel itp.

Ja swoją sprawę zgłosiłem od razu w MARCU 2014 roku. Po roku temat został zamknięty. Nie znaleziono winnego. Niektórzy mówili że siedzi w UK. Tego nie wiem.

W sierpniu 2019 roku, dostałem list z prokuratury ze Szczecina, że temat wznawiają. We wrześniu 2019, dostałem informacje że sprawa jest kierowana do sądu w Szczecinie. Właśnie odebrałem list, że wytyczono termin rozprawy na połowę lutego 2020. Mam także informacje, że oskarżony odbywa karę w więzieniu w Rzeszowie.

Co prawda jeszcze nie ma wyroku, ale chcą mu za to wlepić dodatkowe 6 msc odsiadki oraz moja rekompensatę i koszty sądowe. Zobaczymy jak to się skończy ale już jestem zaskoczony, że komuś się chce za jakieś grosze gościa ścigać. Najprawdopodobniej siedzi za coś cięższego, a moja sprawa im wyszła przez przypadek i chcą mu zwiększyć wyrok.

Jestem ciekawy czy tylko moja sprawa jest aktualnie prowadzona czy jeszcze jakieś. Wiem, że jeszcze było kilka pokrzywdzonych osób. Z jedną mam kontakt do dziś i jej temat nie został ruszony, chociaż został oszukany na większą kasę.

Pozdrawiam!

• Lubię 1
  • Super! 1

Wow, jestem zaskoczony. Sam śledziłem wtedy wątek na WHT. Myślę, że więcej osób zgłosiło go na policję, więc pewnie nie tylko do Ciebie wysłali tą informację. 

Ja też jestem zaskoczony. Takim podejściem do sprawy, że odbywa karę za jedno, a jeszcze dołożyć coś chcą mu za inne przestępstwa.

Skradziono mi kiedyś radio z samochodu (plus wybicie szyby). Po jakimś dłuższym czasie otrzymałem informację, że sprawca został wykryty, a i owszem, ale że otrzymał już karę za ileś innych podobnych przestępstw, więc za moje radio, czyjeś lusterka, jakieś kołpaki, jakiś zderzak od drogiego samochodu itp. (wymienionych było ileś kolejnych odnotowanych przestępstw potraktowanych łącznie) karany już nie będzie...

13 godzin temu, Kolopik napisał:

Wow, jestem zaskoczony. Sam śledziłem wtedy wątek na WHT. Myślę, że więcej osób zgłosiło go na policję, więc pewnie nie tylko do Ciebie wysłali tą informację. 

Byłem w tym samym momencie na policji co @PrecelusMaximus i niestety u mnie cisza :( Cieszę się, że temat się ruszył do przodu - gość był bardzo bezczelny i się chełpił tym, że nic mu nie zrobimy. 

Pewnie naciągnął kogoś kogo nie powinien :)

Za moje pareset złotych szkoda było walki, ale fajnie że w końcu ktoś zrobił z nim porządek.

• Lubię 1

5 godzin temu, Poziomecki napisał:

Za moje pareset złotych szkoda było walki, ale fajnie że w końcu ktoś zrobił z nim porządek.

Mi też w zasadzie nie chciało się tego zgłaszać. Straciłem kilka godzin na przesłuchaniach. Wiedziałem, że tak kasy nie odzyskam. Miałem nadzieje jedynie na ucięcie  procederu tego gościa. Jak widać za głupie ~150zł po prawie 6 latach posiedzi jeszcze pół roku. Trochę bawi mnie wynik tej sprawy. 

@Poziomecki - Moim zdaniem szkoda że nie zgłosiłeś, gościu może by dostał kolejne pół roku. 

Zobaczymy czy ktoś jeszcze się pochwali podobnym przebiegiem sprawy.

Moim zdaniem powinniście cisnąć w kierunku kumulacji waszych przypadków żeby mu się z pół roku jeszcze kilka lat bezwzględnej odsiadki zrobiło. I żeby miał świadomość że do kogoś kozaczył i teraz siedzi :)

Dnia 8.01.2020 o 16:19, PrecelusMaximus napisał:

Mi też w zasadzie nie chciało się tego zgłaszać. Straciłem kilka godzin na przesłuchaniach. Wiedziałem, że tak kasy nie odzyskam. Miałem nadzieje jedynie na ucięcie  procederu tego gościa. Jak widać za głupie ~150zł po prawie 6 latach posiedzi jeszcze pół roku. Trochę bawi mnie wynik tej sprawy. 

@Poziomecki - Moim zdaniem szkoda że nie zgłosiłeś, gościu może by dostał kolejne pół roku. 

Zobaczymy czy ktoś jeszcze się pochwali podobnym przebiegiem sprawy.

Za mała szkodliwość społeczna czynu :)

Stwierdziłem że w końcu trafi na kogoś na kim się natnie :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.